پدیکور چیست؟ ۱۰ روش طلایی برای پدیکور

پدیکور چیست؟

همان‌طور که می‌دانید پا قلب دوم هر فردی است، بنابراین اهمیت دادن به آن از مهم‌ترین کار‌هایی است که هر شخص باید انجام دهد.پوست پا به دلیل اینکه مدت زیادی در کفش می‌ماند، خشک و چروکیده می‌شود و همین امر موجب می‌شود که ظاهر پا زیبایی خود را از دست دهد، پدیکور روشی است که زیبایی را به پا‌های شما برمی‌گرداند.

پدیکور ناخن پا، روشی است که با استفاده از آن گوشت و پوست‌های اضافه دور ناخن برداشته می‌شود و به هم‌اندازه شدن ناخن‌های پا و زیبایی آن‌ها کمک زیادی می‌کند. همچنین پدیکور از ترک خوردن پا جلوگیری می‌کند.

تفاوت پدیکور و مانیکور

تفاوت پدیکور ومانیکور

آیا می‌دانید مانیکور چیست؟ آیا تفاوت بین مانیکور کردن و پدیکور کردن ناخن را می‌دانید؟ در ادامه با ما همراه باشید تا تفاوت این دو عمل را بدانید.مانیکور عملی است که به وسیله آن گوشت‌های اضافه دور ناخن گرفته می‌شود، همچنین با سوهان، زردی و شیار‌های صدف ناخن را از بین می‌برند و با پولیش ناخن‌های براق و زیبایی را خواهید داشت.

مانیکور ناخن‌های شما را زیبا و حتی صدف ناخن را بزرگ می‌کند ولی در پدیکور ناخن پا با استفاده از مواد پدیکور تمیز می‌شود و در نهایت به وسیله بافر ناخن را صیقلی می‌کنند.

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای پدیکور

لوازم و تجهیزات مورد نیاز برای پدیکور

پدیکور را هم در خانه و هم در آرایشگاه می‌توانید انجام دهید، اکنون می‌خواهیم بررسی کنیم، پدیکور ناخن در خانه و آرایشگاه به چه تجهیزات و لوازمی احتیاج دارد؟

ناخن ‌گیر

یکی از ابتدایی‌ترین کاری که باید برای پدیکور ناخن پا انجام دهید، کوتاه کردن ناخن می‌باشد، ناخن‌گیر وسیله‌ای مناسب برای این کار است، فقط دقت داشته باشید ناخن‌ها را از ته کوتاه نکنید و همچنین پوست اطراف ناخن را نگیرید.

پوشر کوتیکول

کوتیکول موجود در پایین ناخن، از خشک شدن و پوسته پوسته شدن ناخن جلوگیری می‌کند. از پوشر دو نوع در بازار موجود می‌باشد، اگر شما ناخن‌های مقاومی دارید بهتر است از پوشر فلزی استفاده کنید، در غیر این صورت از پوشر چوبی استفاده کنید.

نیپر

بعد از گرفتن کوتیکول‌های ناخن، نوبت به گرفتن بافت نرم کنار ناخن است، نیپر باعث می‌شود شما به راحتی به گوشه‌های ناخن دسترسی پیدا کنید، دقت داشته باشید هم برای استفاده از نیپر و هم برای استفاده از پوشر از مواد ضدعفونی‌کننده استفاده کنید.

بافر

بافر ناخن، وسیله‌ای است شبیه به سوهان ناخن با این تفاوت که دارای اسفنج می‌باشد، بنابراین نرم‌تر از سوهان است و از آن برای فرم ‌دهی ناخن، صیقل دادن و درخشش ناخن‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین بافر ناخن یکی از ابزار‌های مورد نیاز برای پدیکور ناخن پا می‌باشد.

سوهان ناخن

سوهان ناخن، مهم‌ترین ابزار برای فرم‌ دهی ناخن است، با سوهان کشی ناخن، از آن‌ها در مقابل لب پر شدن و شکستگی جلوگیری می‌کنید. با سوهان ناخن خیلی راحت و در زمان کوتاهی می‌توانید به ناخن‌های خود فرم بدهید.

سوهان‌های ناخن موجود در بازار شامل: سوهان دستی و سوهان برقی می‌باشند.

سوهان دستی خود دارای چند نوع است که عبارتند از: سوهان دستی سمباده‌ای، فلزی، شیشه‌ای، سرامیکی و … که فرد بر اساس نیاز خود یکی از آن‌ها را انتخاب می‌کند.

سوهان برقی بیشتر در کاشت ناخن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سوهان یکی از ابزار‌های کاربردی برای پدیکور ناخن پا و مانیکور ناخن می‌باشد.

برس ناخن

برس ناخن وسیله‌ای است که برای تمیز کردن ناخن و اطراف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد، در واقع برس ناخن، برسی کوچک است که مو‌های سفتی دارد و برای از بین بردن کثیفی ناخن‌ها و لکه‌زدایی از آن استفاده می‌شود.

مزایا و معایب پدیکور

هرچند پدیکور کردن ناخن باعث می‌شود شما با اعتماد به نفس بیشتر از صندل‌های تابستانی استفاده کنید اما کوتاه شدن بیش از حد ناخن، از بین بردن کوتیکول ناخن و خطر خیس شدن پا، ممکن است برای شما عذاب‌آور باشد. در ادامه می‌خواهیم مزایا و معایب پدیکور ناخن پا را بررسی کنیم.

پدیکور ناخن علاوه بر زیبایی ناخن‌ها ممکن است مزایا و معایبی را به همراه داشته باشد، از جمله مزایای پدیکور ناخن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • گردش خون: در پدیکور ناخن علاوه بر لایه‌برداری، مرطوب‌کننده که توسط یک تکنسین حرفه‌ای انجام می‌شود، ماساژی بر روی ناخن نیز به همراه دارد که این ماساژ نه تنها فوق‌العاده آرامش‌بخش است، بلکه به بهبود گردش خون در ناخن‌های شما نیز کمک می‌کند. این عمل درد را کاهش می‌دهد.
  • نرم شدن دست و پا: پدیکور ناخن سبب می‌شود که ناخن‌ها خشک و شکننده نباشند و همواره نرم و تمیز باقی بمانند.
  • بهبود سلامت ناخن: پدیکور تمیزکننده عالی برای ناخن‌های شماست، به وسیله پدکور یا مانیکور، به‌طور مداوم سلول‌های مرده پوست از بین ‌می‌روند و در نتیجه سلول‌های جدید پوست جایگزین آن‌ها می‌شوند.

از معایب پدیکور ناخن، می‌توان به ریسک ابتلا به قارچ و آسیب دیدن ناخن‌ها اشاره کرد، بهتر است برای انجام پدیکور و مانیکور ناخن، حتما افراد حرفه‌ای و کاربلد را انتخاب نمایید.

انواع روش‌ های پدیکور

برای زیبایی و سلامتی ناخن‌ها روش‌های زیادی وجود دارد یکی از آن روش‌ها پدیکور ناخن پا می‌باشد، در ادامه با ما همراه باشید تا انواع روش‌های پدیکور ناخن را با هم بررسی کنیم.

۱- پدیکور کلاسیک یا معمولی؟

پدیکور کلاسیک، به مرور زمان پوست پا و ناخن‌های پا را تغذیه می‌کند. در طول پدیکور کلاسیک، پا‌ها در آب گرمی که نمک دریا در آن حل شده است خیس می‌شوند، سپس لایه سخت پوست و کوتیکول‌های اطراف ناخن‌ها برداشته می‌شود و در نهایت شکل ناخن اصلاح می‌شود.

۲- پدیکور اسپا

پدیکور اسپا

یکی از روش‌های مناسب برای آرامش و مراقبت از پا، استفاده از پدیکور اسپا می‌باشد، در این روش با تقویت و تغذیه پوست، همچنین ماساژ به آرامش ‌دهی و زیبایی پوست پا کمک می‌کند.

۳- پدیکور شکلات

پدیکور با شکلات

از دیگر انواع پدیکور ناخن پا، پدیکور شکلات است، این روش برای کسانی پیشنهاد می‌شود که عاشق شکلات هستند، شکلات دارای آنتی اکسیدان است و به طراوت و نرمی پوست پا منجر می‌شود.

۴- پدیکور مارگاریتا

پدیکور مارگاریتا، روشی است که در آن با  ترکیبی از روغن ماساژ، اسانس آهک و آب خنک به همراه برش‌های آهک شناور قرار می‌دهند و پس از تقریباً ۱۰ دقیقه، پا‌ها خشک می‌شوند و مراقبت از ناخن و کوتیکول انجام می‌شود. از برش‌های آهک برای نرم کردن پاشنه‌های مشتری استفاده می‌شود.

۵- پدیکور سنگی

پدیکور با سنگ

پدیکور سنگ داغ، همان‌طور که از نامش پیداست، یک پدیکور درمانی است که شامل سنگ‌های داغ، روغن‌های تغذیه‌کننده، لایه‌برداری و ماساژ درمانی همراه با استفاده از رنگ ناخن است. پدیکور ناخن پا سنگی اساساً نوعی درمان است که شامل ماساژ دست و پا با سنگ داغ عمیق است.

۶- پدیکور ماهی

پدیکور با ماهی

اگر با پدیکور در جا‌های نامعتبر، دچار عفونت‌های قارچی شوید، با پدیکور ماهی می‌توانید سلول‌های آسیب‌دیده پوست پا را ترمیم کنید، در این روش پا را در یک وان آب گرم که چند عدد ماهی کپور کوچک بدون دندان در آن است، به مدت ۲۰ دقیقه قرار می‌دهند.

۷- پدیکور فرانسوی

پدیکور فرانسوی از دیگر انواع پدیکور ناخن پا است، که در اصل یک پدیکور کلاسیک که علاوه بر آن نوار‌های نازک سفید را روی نوک انگشتان پا رنگ‌آمیزی می‌کنند و سپس رنگ صورتی روی صدف ناخن ایجاد می‌کنند.

۸- پدیکور موم پارافین

پدیکور با پارافین ترابی

از نظر زیبایی، موم پارافین اغلب روی دست و پا استفاده می‌شود. موم نرم‌کننده طبیعی است و به نرمی و لطافت پوست کمک می‌کند. هنگامی که روی پوست اعمال می‌شود، رطوبت را اضافه می‌کند و پس از اتمام درمان سطح رطوبت پوست را افزایش می‌دهد. همچنین می‌تواند به باز شدن منافذ و حذف سلول‌های مرده پوست کمک کند.

۹- پدیکور شیر و عسل

این پدیکور شامل اصلاح ناخن، فرم ‌دهی، حذف کوتیکول، درمان پینه، لایه‌برداری، ماساژ با لوسیون گرم و عمیق پوستی است، که با عصاره ریشه کامفری تزریق می‌شود تا بازسازی سلول‌های پوست را تقویت کند.

۱۰-پدیکور با ژل

پدیکور با ژل

در این روش برای مراقبت از پوست پا از ژل‌های مخصوص و دستگاه UV استفاده می‌شود، در این روش ترکیبات موجود در ژل تا حدود دو هفته بر روی ناخن ماندگار می‌ماند.

روش‌ های افزایش ماندگاری و دوام پدیکور

تا اینجا در مورد پدیکور و روش‌های مختلف آن، همچنین معایب و مزایایی که می‌تواند داشته باشد، صحبت کردیم، اکنون می‌خواهیم بررسی کنیم چه کار‌هایی انجام دهیم تا پدیکور ناخن پا، ماندگاری بالایی داشته باشد.

  • در سالن آرایش از لاک خود استفاده کنید.
  • مراقب باشید از چه کفش‌هایی استفاده می‌کنید، تا جایی که امکان دارد اگر به مدت طولانی می‌خواهید کفش بپوشید از کفش‌های جلو باز استفاده کنید.
  • از لاک‌هایی که قابلیت خشک شدن سریع دارند استفاده نکنید. زیرا به طور کامل به ناخن نمی‌چسبند و سریع از روی ناخن پوسته پوسته می‌شود.

کوکتل پدیکور چیست؟

کوکتل پدیکور

پدیکور به معنای تقویت‌کننده پوست، ترمیم و فرم‌دهی ناخن‌های دست و پا است که می‌تواند در هر جایی مانند خانه یا آرایشگاه انجام شود. کوکتل پدیکور با پاکسازی پوست، سلامتی را برای شما ایجاد می‌کند.

قرص پدیکور چیست؟

قرص پدیکور ناخن پا، ترکیبی از مواد ارگانیک و طبیعی می‌باشد، تا از عفونت‌های قارچی پوست ناخن جلوگیری کند و همچنین به مرطوب و نرم نگه داشتن ناخن‌ها کمک کند.

دستگاه پدیکور ناخن

دستگاه پدیکور ناخن

دستگاه پدیکور ناخن به گونه‌ای طراحی شده است، که به‌طور موثری پوست سخت و سلول‌های مرده را از کف پا جدا می‌کند. همچنین این دستگاه با باتری کار می‌کند.

هزینه انجام پدیکور چقدر است؟

هزینه انجام پدیکور ناخن مانند هر کار دیگری به فاکتور‌هایی بستگی دارد، که عبارتند از:

  • انتخاب مکان پدیکور ناخن
  • روش‌های پدیکور ناخن که هزینه هرکدام از آن‌ها با یکدیگر متفاوت است.
  • انتخاب ناخن کار: بدیهی است هرچقدر شما از افراد حرفه‌ای‌تر و شناخته شده‌تر استفاده کنید، هزینه بیشتری نیز باید بپردازید.

جمع‌بندی و هر آنچه باید درمورد پدیکور ناخن پا بدانید.

همان‌طور که در این مقاله گفته شد، پدیکور ناخن در مراقبت و زیبایی پوست پا نقش بسیاری دارد، همچنین پدیکور روشی درمانی برای ترمیم سلول‌های مرده پوست است که در مورد انواع روش‌های آن، صحبت کردیم.

توجه داشته باشد که برای پدیکور ناخن پا، حتماً آثار پدیکور قبلی را کاملاً پاک و تمیز کنید، تا حد امکان برای حفظ بهداشت وسایل مورد نیاز را خودتان تهیه کنید و از لوازم و تجهیزات شخصی خود استفاده کنید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *