۰ تا ۱۰۰ مراقبت بعد از اکستنشن مژه

مراقبت های اکستنشن مژه

مراقبت های لازم بعد از اکستنشن مژه

اکستنشن مژه برای کسانی است که می خواهند مدتی بیش از یک شب ظاهر چشم خود را زیبا کنند یک گزینه عالی است. ماندگاری آن بین شش تا هشت هفته است و به گونه ای است که شما حتی به آرایش چشم نیز احتیاج ندارید. متخصصین ابرو و پلک مژه می گویند: “چشم ها با اکستنشن مژه گیرا تر شده اند و مشتریان نیاز به آرایش کمتری دارند.”

ترمیم و نگهداری آن نیز چندان گران نیست، اما برخی موارد کلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در مورد چگونگی نگه داری اکستنشن ها نکات تخصصی که برای شما جمع آوری کرده ایم که به شرح زیر است:

مراقبت های لازم بعد از اکستنشن مژه

 ۴۸ ساعت اول از شستن چشم ها خودداری کنید

پس از اتمام اتصال اکستنشن ها، هر نوع از رطوبت اطراف چشم ممنوع است زیرا چسب باید طوری خشک شود که مژه های شما تا حد ممکن دوام بیاورند.

معمولا به مشتریان می گوید هنگام تمیز کردن صورت دور چشم را بشویند و از پاک کننده آرایش بدون روغن استفاده کنند. برای جلوگیری از شستن مستقیم مژه ها در ۴۸ ساعت اول، آرایش چشم را به حداقل برسانید تا ماندگاری اکستنشن به حداکثر برسد و خواسته می‌شود که مشتریان باید بدون ریمل مراجعه کنند که در آخر هم نیاز به شستشوی چشم را به حداقل میرساند.

از محصولات حاوی یا بر پایه‌ی روغن خودداری کنید

روغن چسب مژه را از بین می‌برد، بنابراین متخصصین آرایشی مشتریان را تشویق می کند تا از پاک کننده های روغن و پاک کننده های آرایش اجتناب کنند.

در عوض، از پاک کننده های حاوی ژل مانند پاک کننده مثل NARS Aqua استفاده کنید تا حل شدن چسب مژه را به حداقل برسانید. همچنین آب میسلار هم یک گزینه عالی برای حفظ چسبندگی چسب مژه است.

از محصولات چشم ضد آب خودداری کنید

هر چیزی که ضد آب باشد همانطور که از نامش پیداست صرفا با هر شوینده ی عادی پاک نمی شود. معمولاً برای از بین بردن آن نیاز به پاک کننده ای با پایه ی روغن وجود دارد، و گفته شد که در زمان استفاده از اکستنشن، مواد آرایشی روغنی کاملا ممنوع است.

تمام متخصصین مژه می گویند که در صورت استفاده از اکستنشن مژه، به ریمل یا خط چشم احتیاج ندارید. اکستنشن تأثیر مشابهی با آرایش معمولی برجسته کننده چشم دارد.

همین یک مورد به تنهایی زمان زیادی هنگام آماده شدن سریعتر در صبح ذخیره می کند. اگر می خواهید ظاهری معمولی داشته باشید، بهتر است از لوازم آرایش ضد آب استفاده نکنید تا آرایش چشم شما راحت تر پاک شود.

از ابزار های فر کننده مژه دوری کنید

بله، فر مژه یک ابزار ضروری در کیف لوازم آرایش استف اما در مورد اکستنشن مژه، بهتر است این ابزار را کنار بگذاریم زیرا ممکن است خمیدگی نامناسبی ایجاد کنید، که از بین نمی رود.

آیا می دانستید اکستنشن مژه باعث جذابیت و زیبایی چشم ها می شود؟ و شما دیگر نیازی به استفاده از ریمل ندارید و مژه های مشکی و پر پشت خواهید داشت. برای اینکه بیشتر در مورد اکستنشن مژه بدانید مقاله اکستنشن مژه و مزایا و معایب آن را مطالعه کنید.

اگر در نهایت مژه های خود را با فر کننده مژه فر می دهید، به شما توصیه می کنیم که از ابزاری مانند برند Envious Lashes Heated Lash Curler  استفاده کنید که میزان کمی مژه شما را گرم کند.

مژه ها رو بُرس بزنید

برای حفظ مژه های موج دار و جدید خود،  گاهی آنها را بُرس بکشید. در اکثر داروخانه ها و مغازه های عرضه لوازم آرایشی می توانید کیت های مراقبت از اکستنشن را پیدا کنید. اما کافیه برس ریملی که تمام شده را کاملا بشویید و بدون نیاز به هزینه از آن برس  استفاده کنید.

مژه ها را نچینید و نکشید

هر چند وسوسه انگیز به نظر می رسد، اما در برابر تمایل به بازی مژه های خود در طول روز یا هنگام تمیز کردن مقاومت کنید. این لمس کردن ها نه تنها می تواند مژه های مصنوعی را بیرون بکشد، بلکه می تواند به مژه های طبیعی شما نیز آسیب برساند.

ترمیم و رسیدگی هر دو تا سه هفته یکبار کافی است. اگر بخاطر لمس های زیاد و کشیدن اکستنشن ها، مژه ی کافی برای پر کردن باقی نمانده، ممکن است متخصص شما هزینه اضافی دریافت کند تا اکستنشن های جدید برای شما جایگذاری کند.

از سر دوش های قوی استفاده نکنید

متخصصین در مورد دوش های بسیار قوی هشدار می دهند. فشار آب می تواند مژه های شما را جدا کرده و یک صحنه کابوس مانند در کف کاشی به جا بگذارد.یکی دیگر از دلایلی که بهتر ازست هنگام شستشو از سابیدن پرهیز کنید این است که بخار ناشی از دمای آب گرم می تواند باعث شود که چسب تازه استفاده شده به درستی خشک نشود.

 از رو بالشی ابریشمی یا ساتن استفاده کنید

همه ما شنیده ایم که چگونه یک روبالشی ابریشمی می تواند به کاهش موهای وز، و کاهشجوش های صورت کمک کند. حالا حدس بزنید چه فواید دیگری برای این روبالشی ذکر شده است؟ اکنون می توانید محافظت از مژه را به لیست مزایای آن اضافه کنیم. پنبه [روبالشی] می تواند باعث خشک شدن و چسبیدن شود که منجر به ریزش زودرس مژه های گرانبهای شما می شود.

استفاده از کرم دور چشم را کم کنید

به همان دلیل که کرم های فوق العاده غنی چشم را دوست داریم، اما استفاده از آنها با اکستنشن مژه ایده‌ی خوبی نیست. کرم دور چشم نیز، همانند پاک کننده های روغنی که قبلاً ذکر کردیم، روی چسب مژه تأثیر می گذارند و طول عمر مژه های مصنوعی شما را کوتاه می کند. در حالی که اکستنشن مژه دارید، بهتر است برخی از جایگزین های ژل برای کرم دور چشم را بررسی کنید.

از مالیدن چشم خود دست بردارید

گفتن این کار بسیار ساده تر از انجام دادن آن است، اما اگر شما دچار سندروم مالیدن چشم بی قرار هستید، اگر می خواهید اکستنشن مژه ماندگارتر یاشد، باید این عادت خود را کنار بگذارید. مالش چشم باعث می شود که مژه ها  مانند قطرات باران بیفتند و شما احتمالاً یکبار دیگر متحمل هزینه کامل خواهید شد. همچنین باعث چروک پوست اطراف چشم می شود.

چگونه اکستنشن مژه را تمیز کنیم؟

اکستنشن مژه

اکستنشن تمیز مژه بیشتر دوام می آورد، مژه ها باید مانند بخشی از روال مراقبت از خانه شما تمیز شوند!

برخی از مشتریان فکر می کنند که اگر مژه های خود را از آب دور نگه دارند، اکستنشن ها دوام بیشتری خواهند داشت اما این امر بسیار نادرست است و تأثیر عکس دارد! وقتی از تمیز کردن مژه ها خودداری می کنید، اکستنشن مژه شما زودتر می افتد.

بله، همیشه از آب در ۲۴ ساعت اول یا طبق دستورالعمل تکنسین مژه خود اجتناب کنید، اما این بدان معنا نیست که آنها را تا ابد خیس نکنید!

تمیز کردن اکستنشن مژه بسیار مهم است. پاکسازی نامناسب یا اجتناب از پاکسازی همه با هم باعث ایجاد مشکلاتی می شود که ماندگاری اکستنشن مژه هایتان به مرور زمان کم شود. صحیح تمیز نکردن یا تمیز نکردن نیز منجر به عفونت های احتمالی، سوزش، عدم سلامت و رشد مژه ها و کنده شدن  مژه می شود.

سلول های مرده پوست، کثیفی، آرایش و چربی به سرعت در خط مژه شما جمع می شوند! تمام این تجمع باعث از بین رفتن باند اکستنشن مژه شما می شود و با گذشت زمان آن را از بین می برد. چسب اکستنشن مژه تمایل به تمیز نگه داشته شدن دارد تا پیوند قوی آن با مژه طبیعی شما حفظ شود.

مژه های کثیف باعث می شود، چسب مژه شما ضعیف شود و در نتیجه اکستنشن ها از مژه طبیعی شما خارج شده و می افتند. مژه های کثیف هنگام نگاه کردن در آینه لزوماً کثیف به نظر نمی رسند و متوجه کثیفی آن نمی شوید اما زیر چراغ تکنسین، انباشته شدن آلودگی ها بسیار آشکار است.

همانطور که با دندان های مسواک نشده به مطب دندانپزشک نمی روید، همیشه با مژه های تازه شسته شده به متخصص خود مراجعه کنید. روز نوبت مراجعه خود ریمل نزنید، زیرا برداشتن آن خسته کننده است و زمان اختصاصی شما برای انجام اکستنشن را به هدر می دهد و اکستنشن مژه‌ی کمتری توسط تکنسین رویی مژه شما اعمال می شود.

باقیمانده ریمل همچنین می تواند باعث ضعف چسبندگی شود و باعث می شود مژه های شما طولانی مدت نمانند. من طرفدار استفاده از ریمل روی اکستنشن نیستم زیرا ماساژ مورد نیاز برای پاکسازی آن باعث آسیب و ریزش مژه می شود. اگر احساس می کنید که نیاز به استفاده از ریمل دارید، باید ریمل مژه ایمن باشد.

مزایای شستشوی مرتب مژه های اکستنشن شده

مشتریانی که مژه های خود را به طور صحیح در بین قرارهای ملاقات شستشو می دهند، در مقایسه با مشتریانی که به هیچ وجه مژه ها را تمیز نمی کنند، مژه های بیشتری برایشان می مانند.

هنگامی که اکستنشن کمی برایتان مانده یا هیچ اکستنشی باقی نمانده، پر کردن مجدد نباید انجام شود، زیرا پر شدن مجدد زمانی انجام می شود که در حالت ایده آل ۵۰٪ مژه ها باقی ماننده باشند. این امر باعث می شود مژه های شما همیشه پر و شاداب به نظر برسند.

اکثر مشتریان با رشد مژه متوسط، اگر به خوبی از اکستنشن های خود مراقبت می کنند، می توانند ۳ هفته بین جلسات پر کردن مجدد فاصله داشته و با ۵۰ درصد مژه های باقی مانده برای ترمیم مراجعه کنند. اگر نتایج شما به ترتیب بیان شده نیست، وقت آن است که روال مراقبت از مژه ها در خانه را بررسی کنید.

کارهایی که باید حین تمیز کردن مژه ها انجام دهید

توجه: همیشه قبل از تمیز کردن اجازه دهید ۲۴ ساعت از نوبت ترمیم تان بگذرد!

 1. اکستنشن مژه ها را حداقل ۲-۳ بار در هفته، یا اگر معمولا آرایش می کنید هر شب تمیز کنید.
 2. از یک پاک کننده مخصوص تقویت مژه استفاده کنید تا مطمئن شوید محلول ضد باکتریایی روی مژه ها قرار گرفته، تا سلامت چشم و مژه حفظ شود.
 3. استفاده از پاک کننده مخصوص مژه از گلیکول ها، چربی ها و سایر موارد ممنوع برای اکستنشن مژه که اغلب در پاک کننده های معمولی صورت یافت می شود جلوگیری می کند.
 4. از استفاده از محصولات حاوی روغن در اطراف یا در ناحیه دور چشم خودداری کنید. این شامل پاک کننده ها، مرطوب کننده ها، روغن های پاک کننده، روغن های آروماتراپی، اسپری تونر، روغن نارگیل و روغن گل سرخ، کرم های دور چشم و حتی شامپو و نرم کننده شما هستند! اگر از پاک کننده هایی استفاده می کنید که برای اکستنشن ها بی خطر است، باید مراقب باشید تا پاک کننده را از صورت خود پاک و بعد آبکشی کنید.

کارهایی که باید حین تمیز کردن مژه ها انجام ندهید

 1. هنگام استفاده از اکستنشن مژه از دستمال پاک کننده آرایش استفاده نکنید. آنها مملو از روغن ها، گلیکول ها و نرم کننده ها هستند که اکستنشن مژه رابطه ی خوبی با آن ها ندارد و باعث می شود که اکستنشن های شما زودتر از موعد از بین بروند.
 2. استفاده از دستمال مرطوب، به طور کلی هم روش مناسبی برای پاکسازی صورت نیست زیرا بقایای آرایش را روی پوست شما باقی می گذارد.
 3. از تمیز کننده هایی مانند میسلار استفاده نکنید. این محصولات برای اکستنشن ها مناسب نیستند.
 4. از حوله صورت، اسفنج ها، پد های آرایش، گوله های پنبه ای یا سایر وسایل بر روی مژه و یا نزدیک اکستنشن مژه خود استفاده نکنید. اینها مژه های شما نابود می کنند و باعث آسیب و ریزش زودرس مژه ها می شوند.
 5. هنگام پاکسازی، چشم های خود را به شدت مالش ندهید، اکستنشن مژه ها را فقط با فشار ملایم انگشتان تمیز کنید. توصیه می کنیم از یک برس تمیز کننده استفاده کنید.
 6. مالیدن شدید باعث ریزش زودرس مژه ها و همچنین آسیب دیدن، کوتاه، شکسته و ضعیف شدن مژه های طبیعی می شود، که در نتیجه، نمی توانند اکستنشن ها را به خوبی نگه دارند بنابراین همیشه به آرامی مژه ها را مالش دهید.

چه زمانی باید اکستنشن مژه خود را تمیز کنید؟

 •  تمیز کردن اکستنشن مژه خود را حداقل یک روز در میان انجام دهید. اما اگر آرایش چشم انجام می‌دهید یا پوست یا پلک های چربی دارید هر روز تمیز کنید.

استفاده از برس برای تمیز کردن مژه ها

 • توصیه می کنم اکستنشن مژه ها را شب تمیز کنید تا از چربی صورت، گرد و غبار، آلودگی و آرایش که در طول روز با آن رو به رو بوده اند پاک شود.
 • پس از فعالیت هایی مانند شنا، ورزش و استفاده از کرم ضد آفتاب اکستنشن مژه ها را تمیز کنید (مطمئن شوید کرم ضد آفتاب شما فاقد چربی است). کلر، نمک، عرق و روغن ها باید بلافاصله از اکستنشن مژه خارج شوند تا یکپارچگی چسب مژه شما حفظ شود.

رخ دادهایی که رویارویی با آن معمول است

 • برخی از افراد حساس بلافاصله پس از استفاده از مژه، ممکن است قرمزی جزئی و خشکی چشم را تجربه کنند. اگر قبلا چنین حساسیتی را تجربه کرده اید آن را با متخصص خود در میان بگذارید. در بیشتر موارد، این حالت در عرض یک ساعت یا بیشتر از بین می رود و نیازی به نگرانی نیست اما البته در صورت نگرانی با متخصص خود تماس بگیرید.
 • طبیعی است که هر روز تعدادی مژه از دست بدهید (۵-۱). زیرا آنها بسیار بزرگتر از مژه های طبیعی شما هستند، نگران نباشید. زمانی که اکستنشن در حال افتادن است، به مژه طبیعی می چسبد و مژه کوچک جدیدی جای آن را می گیرد. بعضی روزها ممکن است هیچ مژه‌ای از دست ندهید و روزهای دیگر ممکن است ۳ یا ۴ عدد مژه از دست بدهید، این کاملاً طبیعی است و به این معنا نیست که مژه های شما در حال ریزش هستند!
 • برخی از چرخه های رشد مژه سریعتر از سایرین است. ممکن است هر چند ماه یکبار مشاهده کنید که مژه های شما سریعتر از دفعات دیگر می ریزد. معمولاً به این معنی است که شما رشد زیادی دارید و موقع مراجعه مژه های بیشتری برای اکستنشن مژه  دیده می شود! برخی مواقع هم ممکن است هنوز بعد از ۴ یا ۵ هفته عالی به نظر برسند، زیرا مقدار زیادی از دست نداده اید.
 • هیچ دو نوع مژه‌ای یکسان نیستند. ظاهر، اندازه، وزن و میزان فر را متناسب با شکل چشم، حالت مژه و سلیقه طبیعی هر فرد سفارشی می کنیم. بسته به نوع چشم خود، هر کدام از مدل ها متفاوت به نظر می رسند. بنابراین لطفاً توجه داشته باشید که مژه های شما شبیه دوستان شما نخواهد بود، حتی اگر شما درخواست یک چیز مشابه را داشته باشید.
 • تا نوبت بعدی پر کردن، بین ۲ تا ۴ هفته فاصله بگذارید. به طور متوسط​​، مشتریان هر ۳ هفته یکبار برای ترمیم مراجعه می‌کنند. دسته های دارای مژه های بیشتر معمولاً بیشتر از مدل های کم حجم تر دوام می آورند. همچنین؛ مژه های کوتاه نیز دوام بیشتری دارند.

رخ دادهایی که رویارویی با آن معمول نیست

 • اگر در چند روز اول پس از استفاده، خارش شدید و یا قرمزی و تورم پلک ها را تجربه کردید ممکن است یک واکنش آلرژیک باشد. متأسفانه، اینها تا حد زیادی اجتناب ناپذیر است، اما خوشبختانه نادر و قابل درمان هستند. لطفا در صورت نگرانی با متخصص خود تماس بگیرید.
 • ریزش بیش از حد اکستنشن روی مژه های طبیعی در چند روز اول غیر معمول است، لطفاً در صورتی که احساس می کنید که در ۳ روز اول مژه ها سریعاً در حال ریزش است، با متخصص خود تماس بگیرید تا بتواند مژه های شما را عیب یابی و در صورت نیاز ترمیم کند.
 • اگر پس از مدتی از استفاده اکستنشن، گاهی اوقات احساس می کنید که چشمان تان حس شنی طوری دارند، می تواند به این معنی باشد که باید مژه های خود را بیشتر یا مرتب تر تمیز کنید. مژه کار شما می تواند خط مژه شما را ارزیابی کرده و در مورد بهترین روش تمیز کردن مژه ها مشاوره دهد.

زمان ترمیم کردن اکستنشن مژه

اگر می خواهید مژه های خود را در بهترین حالت حفظ کنید، معمولاً بعد ۲ تا ۴ هفته نیاز به پرکردن نیاز خواهید داشت. البته زمان بندی به عواملی مانند موارد زیر بستگی دارد:ترمیم اکستنش مژه

 • به طور کلی، هرچه مژه های بیشتری بزنید، ماندگاری آنها بیشتر می شود ( زیرا تعداد بیشتری برای از دست دادن وجود دارد)
 • نحوه ی مراقبت از مژه ها
 • چرخه رشد مژه و سرعت ریزش و رشد مژه ها
 • نوع پوست شما (اکستنشن مژه پوست های چرب معمولاً سریعتر می ریزد)

تا زمانی که حداقل ۱/۳ مژه ها به خوبی حفظ شده باشند، بعد از ۵-۴ هفته ترمیم را انجام دهید. لطفاً اگر فکر می کنید به زمان بیشتر از حد معمول نیاز دارید، و یا می خواهید خدمات اضافی (یعنی موم ابرو) به آن اضافه کنید، از قبل به مژه کار خود اطلاع دهید.

نکات قبل از ترمیم مجدد اکستنشن مژه

 • عاقلانه است که از قبل  نوبیت رزرو کنید. مخصوصاً برای نوبت عصر و آخر هفته ، زیرا این زمان ها محبوب ترین هستند و می توانند ماه ها قبل رزرو شوند. اگر می خواهید فقط به یک مژه کار خاص مراجعه کنید، حتما از قبل وقت بگیرید!
 • اگر می خواهید چیزی تغییراتی ایجاد کنید، به سالن اطلاع دهید، برای مثال اگر می خواهید به یک مجموعه ضخیم تر از مژه را بکارید، یا بجای مژه های کلاسیک از نوع حجم دهنده امتحان کنید، حتما از قبل تماس بگیرید زیرا برای انواع مختلف مژه ها به زمان بیشتری نیاز است.
 • از رفتن با آرایش سنگین به آرایشگاه قبل از ترمیم اجتناب کنید، زیرا باید صورت شسته شود، که این باعث می شود چسب مژه ها آسیب ببیند. (زیرا باید اکستنشن ها را خشک نگه دارید)
 • مطمئن شوید که از هیچ گونه آرایش چشم استفاده نمی کنید، چشمان شما کاملاً تمیز است. پلک ها و مژه های تمیز نشده (مخصوصاً چیزهایی مانند کنه مژه که آن ها را نمی بینیم) بهترین محل برای ایجاد آلودگی هستند.
دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *