تصویر شاخص انتخاب تاج عروس
  • برای خرید تاج عروسی به چه چیز هایی باید دقت کنیم؟
  • زمان مناسب خرید تاج عروسی کی است ؟
  • چگونه تاج عروس را متناسب با صورت انتخاب کنیم؟

تاج عروسی یکی از زیباترین چیزهایی است که عروس خانم ها می‌توانند در روز عروسی از آن استفاده کنند و در واقع ظاهر یک خانم را شبیه به افسانه ‌هایی می‌کند که همیشه رویای آن را در سرشان داشته اند اما بسیار مهم است که چه نوع تاج عروسی انتخاب کنید.
اگر در انتخاب تاج عروس موارد مهم را مد نظر قرار ندهید، قطعاً نمی‌توانید انتخاب عالی داشته باشید. در نتیجه تاج شما آن طور که می‌خواهید، جذاب نخواهد بود. پس برای این که معیارهای درستی را هنگام انتخاب تاج عروسی در نظر داشته باشید، آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرسرا در مقاله “انتخاب تاج عروس” به تمامی موارد برای خرید تاج عروس اشاره کرده است.

موارد مهم در انتخاب تاج عروس

در این قسمت موارد مهمی را به شما معرفی می‌کنیم که برای انتخاب تاج عروسی باید آن ها را در نظر داشته باشید.

تاج عروس

فرم صورت

یکی از موارد مهمی که برای انتخاب تاج عروس باید در نظر داشته باشید، فرم صورت شماست. فرم صورت هم برای یک آرایش مناسب می ‌تواند به شما کمک کند و هم این که باعث می‌شود بتوانید یک تاج عروس مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب تاج عروس برای صورت های کشیده

افرادی که صورت کشیده دارند و موهایشان در قسمت بالای سر شینیون شده است، باید از تاج‌ هایی استفاده کنند که روی پیشانی قرار می‌گیرد . این نوع تاج ‌ها باعث می‌شود کشیدگی صورت آن ها کاسته شود اما ممکن است افرادی دلشان بخواهد که تاج حتماً بالای سرشان قرار بگیرد که در این حالت می ‌توانند یک تاج با ارتفاع ۵ سانتی متری داشته باشند که تقریبا کوتاه‌ترین حالت ممکن است. بهتر است تاج‌ هایی را انتخاب کنند که بالای آن هلال باشد و از انتخاب تاج‌ های نوک تیز خودداری کنند. افرادی که صورت کشیده دارند، اصلا نباید به سمت تاج‌ های بلند بروند و در انتخاب تاج باید به فرم صورتشان توجه کنند.

انتخاب تاج عروس برای صورت های گرد

اگر جزو افرادی هستید که صورتی گرد یا کمی تپل دارید باید به دنبال تاج هایی باشید که تعادل را در صورتتان ایجاد کند. تاج های گردی که مانند تل که دور تا دور سر را می پوشانند برای شما مناسب نیستند به آن ها می توانید از تاج های کشیده ای که در مرکز سر و بر روی پیشانی قرار می گیرند استفاده کنید. در نتیجه صورت آن ها کمی شکل می‌گیرد و کشیده ‌تر به نظر می ‌رسد.

مدل مو

باید تناسب آن را با مدل موی خود در نظر بگیرید. تاج عروس نقش بسیار مهمی در جذاب به نظر رسیدن شما دارد. پس از اول باید مدل موی خود را انتخاب کنید و ببینید که با توجه به فرم صورت و مدل مویی که دارید چه تاجی برای شما مناسب تر است.
پس به سراغ مدل ‌های شینیون عروس بروید و ببینید که کدام یک برای صورت شما مناسب تر است و متناسب با مدل شینیون، تاج عروسی را انتخاب کنید. معمولاً آرایشگران حرفه‌ای می ‌توانند در این زمینه کمک بسیار زیادی به شما بکنند.

وزن تاج

تا جایی که می‌توانید باید از تاج‌هایی استفاده کنید که وزن بسیار سبکی دارند. اگر هنگام انتخاب تاج عروسی، تاجی را بردرید که بیش از حد سنگین باشد قطعاً مدل موی شما را به هم می‌ریزد. در نتیجه نمی ‌توانید وزن آن را روی سرتان تحمل کنید. همچنین ممکن است گردن درد هم بگیرید.

لباستان چه شکلی است ؟

برای انتخاب تاج باید به طرح لباستان هم دقت کنید. مثلا اگر لباس شما طرحی پر از مروارید، نگین، گل های دانتل و تزئینی دارد، بهتر است یک تاج ساده انتخاب کنید و سراغ تاجی پر زرق و برق نروید. هر چه قدر لباستان شلوغ ‌تر باشد، باید تاج شما ساده تر باشد. مثلا می ‌توانید تاجی را انتخاب کنید که فقط یک ردیف مروارید و نگین داشته باشد. این تاج ‌ها طرح خیلی ساده‌ای دارند.

حواستان به مدل جواهرتان باشد

انتخاب تاج با توجه به مدل جواهر

حتماً باید تاجی را که انتخاب می کنید، متناسب با مدل جواهراتتان باشد که روی بدن خود استفاده کرده اید. مثلا اگر جواهرات شما پر از نگین است، نگین و مروارید هم روی لباستان قرار گرفته و تور هم روی سرتان دارید، بهتر است تاج ‌های ساده تر انتخاب کنید که بیش از حد شلوغ کاری نشود.
اگر احساس می‌کنید سر تا پای شما از زرق و برق لباس، مدل مو و جواهرات پر از مروارید و نگین است، قطعاً باید تاج ساده را انتخاب کنید.

قد را در نظر بگیرید

برای این که یک تاج مناسبی انتخاب کنید، هم باید به قد خودتان و هم به قد آقا داماد دقت کنید. مثلا عروس خانم‌هایی که با داماد هم قد هستند، یا فقط چند سانت اختلاف قد دارند و این اختلاف زیاد به چشم می‌آید، بهتر است از کفش پاشنه کوتاه و همچنین تاج با ارتفاع کوتاه استفاده کنند. زیرا تاج بسیار بلند در کنار شینیون مو باز می‌شود که باعث می‌شود از آقای داماد بلند قدتر به نظر برسند، اصلا اتفاق خوبی نیست.
اگر عروس خانم خیلی کوتاه باشد و با داماد فاصله زیادی داشته باشد، به راحتی می ‌توانید از تاج ‌های بلند و نوک تیز هم استفاده کنید که قد شما را بلند تر نشان می‌دهد.

تاج گلدار انتخاب نکنید

خانم‌ ها ترجیح می‌دهند که در شب عروسی تاجی را انتخاب کنند که پر از گل و برگ باشد و این تاج‌ ها برایشان رویایی هستند که احتمالاً علت آن هم تماشای فیلم ‌های خارجی و اروپایی است. بهتر است این کار را نکنید. زمانی که از گل ‌های طبیعی استفاده می‌کنید، احتمالاً تا آخر شب با پوسیدگی این گل ‌ها مواجه خواهید شد و باعث می‌شود که در شب عروسی زیبا جلوه نکنید. همچنین ممکن است گلبرگ‌ ها روی زمین بیفتند و از درخشش و زیبایی شما کم کنند. روز عروسی روز بسیار پرمشغله و پر رفت و آمدی است و اگر گل‌ های طبیعی استفاده کنید، زمانی که به تالار یا باغ برسید، هیچ اثری از این تاج باقی نخواهد ماند. اگر نمی توانید فکر تاج های گلدار را کنار بگذارید از حلقه گل های مصنوعی استفاده کنید. یا برای مراسم فرمالیته از این تاج ها استفاده کنید.

انتخاب تاج گلدار

تاج عروس رنگی رنگی

معمولاً تاج‌ها به رنگ نقره‌ای در دسترس قرار می‌گیرند اما بعضی از تاج‌ ها هستند که نگین‌های رنگی دارند یا خودشان طلایی می‌باشند. در نتیجه باعث می ‌شود که حس زیبایی در شما افزایش پیدا کند. اگر قرار است تاج رنگی انتخاب کنید، بهتر است به رنگ لاک، آرایش و دسته گل خود هم توجه کنید تا بتوانید تناسب بهتری را ایجاد کنید.

انتخاب تاج عروسی نرم و انعطاف پذیر

جنس تاج‌ ها با یکدیگر متفاوت است. معمولاً جنس سفت و سخت و  جنس نرم و منعطف بیش از بقیه در دسترس قرار می‌گیرد اما معمولا بهترین گزینه، استفاده از تاج نرم و سبک است. تاجی که انعطاف پذیری کافی دارد، می‌تواند به راحتی روی شینیون شما قرار بگیرد تا جایی که بیش از حد سنگین نباشد و شینیون موها را به هم نریزد.
پس قبل از خرید تاج حتماً آن را در دستتان بگیرید، نرمی و انعطاف پذیری آن را چک کنید و ببینید آیا روی سرتان راحت و سبک است یا خیر.

رنگ مو و مدل ارایش

از آن جایی که اکثر تاج‌ های زیبا رنگ نقره‌ ای و یا طلایی دارند، به همین دلیل در نظر گرفتن رنگ مو و مدل آرایش شاید تفاوت زیادی در انتخاب تاج مورد نظر شما انتخاب نکند اما در هر صورت بهتر است برای ایجاد حداکثر تناسب بین تاج و رنگ مو و مدل آرایش، با آرایشگر خود مشورت کنید.

چه موقع تاج عروس بخریم؟

خیلی از عروس خانم ها در دوران نامزدی پا به بازار می‌گذارند و زمانی که چشمشان به مغازه‌های جذاب تاج فروشی می‌افتد، دوست دارند سریع تاج بسیار مجللی برای خودشان انتخاب کنند اما باید خودتان را کنترل کنید.
انتخاب تاج قبل از عروسی، انتخاب لباس و آرایش و مدل مو اصلاً کار مناسب و درستی نیست. زیرا باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. تاج عروسی باید جزء آخرین چیزهایی باشد که آن را انتخاب می‌کنید.
چون که باید با مدل لباس، مدل مو و فرم صورت شما کاملا هم خوانی داشته باشد. پس مراقب باشید که بی گدار به آب نزنید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *