چگونه رنگ مو را بر اساس تناژ پوستی انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مو
  • چگونه رنگ موی مناسب خود را انتخاب کنیم؟
  • راهکار تشخیص رنگ پوست
  • رنگ موی مناسب پوست های تیره چیست ؟
  • برای پوست های روشن از چه رنگ مویی استفاده کنیم؟

انتخاب رنگ مو مناسب رنگ پوست یکی از دغدغه های اصلی بانوان است. باید رنگ مویی را انتخاب کنید که شما را جذاب تر کند. ما راهکارهایی را ارائه داده ایم تا بتوانید رنگ موی مناسب پوستتان را انتخاب کنید. همچنین می توانید با شرکت در کلاس دوره آموزش رنگ مو و مش ، آموزشگاه آرایشگری هنرسرا به طور حرفه ای وارد بازار کار شوید و بهترین عملکرد خود را داشته باشید.

انتخاب رنگ مو بر اساس رنگ پوست

اگر به آینه نگاهی انداخته اید و متوجه شده‌ اید که موی سفیدتان زیاد شده است که باعث می شود ظاهر شما را خسته نشان می ‌دهد، ممکن است به این فکر بیفتید که در رنگ موهایتان تغییراتی ایجاد کنید. انتخاب کورکورانه رنگی که دوست دارید، تنها گاهی اوقات ممکن است با تناژ پوستی و صورت شما هماهنگ باشد. خوشبختانه با خواندن این مقاله می ‌توانید رنگ پوست خود را تشخیص دهید، سپس زیر تناژ پوستتان را بشناسید یاد بگیرید چه رنگ مویی با پوست شما سازگارتر است و انتخاب مطمئن تری داشته باشید. رنگ صحیح موی سر، ظاهر کلی شما را بهبود می ‌بخشد و شما را جذاب تر نشان می دهد.

انتخاب رنگ مو متناسب با رنگ پوست

تشخیص رنگ پوست

رنگ پوست شما می تواند روشن، معمولی، زیتونی یا تیره و سبزه باشد که معمولاً مشهود و قابل تشخیص است و به انتخاب رنگ مو کمک می کند. البته که قرار نیست رنگ مو دقیقاً رنگ پوست شما باشد.

بدون توجه به رنگ پوستی که دارید، باید زیر تناژ پوست خود را تعیین کنید:

تناژ رنگ پوست شما می تواند گرم، سرد و یا خنثی باشد. برای تشخیص تناژ پوستتان یک تی شرت سفید بپوشید، مقابل آینه در نور طبیعی بایستید یا اینکه چراغ ها را روشن کنید. سپس به رگ های مچ دستتان نگاه کنید تا تناژ پوست را پیدا کنید.

اگر رگ های دستتان بنفش و آبی بودند، یعنی تناژ پوست شما سرد است. و اگر رگ ها سبز بودند، یعنی تناژ پوست شما گرم است. اگر هم سبز و هم بنفش و هم آبی بودند، یا نتوانستید رنگ را تشخیص دهید، یعنی تناژ پوست شما خنثی است.

چه رنگ هایی با پوست شما سازگار است؟

اگر رنگ هایی مثل کرم، طلایی، قرمز یا رنگ های گرم ظاهر بهتری به شما می دهند، احتمالا تناژ پوست شما گرم است. اما اگر رنگ هایی مثل آبی، خاکستری و بنفش باعث جلوه بهتری در ظاهر شما می شوند، احتمالا تناژ پوست شما سرد است.

راهکار ساده تشخیص تناژ پوست

اگر در تعیین تناژ پوست خود مشکل دارید، سوال ساده ای را از خودتان بپرسید تا قضیه مشخص شود. آیا هنگام استفاده از رنگ های نقره ای بهتر به نظر می رسید یا رنگ های طلایی؟ اگر رنگ طلایی برای شما بهتر است، پس احتمالاً زیر تناژ پوست شما گرم است.و اگر رنگ نقره‌ ای برای شما بهتر است، پس احتمالاً زیر تناژ سرد و گاها خنثی دارید.

به رنگ چشم هایتان توجه کنید.

اگر رنگ چشمان قهوه ‌ای یا فندقی است، یعنی زیر تناژ پوست شما گرم است. اما اگر چشمان آبی، طوسی یا سبز دارید، احتمالا زیر تناژ پوست شما سرد باشد.

انتخاب رنگ مو مناسب رنگ پوست

انتخاب رنگ مو برای پوست تیره

رنگ های مکمل پوستتان را انتخاب کنید.

در این روش رنگ موهایی را انتخاب کنید، که مخالف تناژ پوست شما باشد و به صورت شما بیاید. مثلاً اگر پوستی طلایی و زرد دارید ، معمولاً رنگ موی بلوند عاجی، خاکستری یا قهوه ای موکا نتیجه خوبی روی صورت شما خواهد داشت. اگر پوست سرد دارید، رنگ هایی مثل قرمز مسی، بلوند طلایی یا قهوه ‌ای عسلی ظاهر خوبی را ایجاد می ‌کند. اگر تناژ پوستی خنثی دارید با رنگ‌ های خنثی مثل ماهگونی ظاهر خوبی پیدا می کنید.

تناژ گرم پوست تان را متعادل کنید.

اگر زیر تناژ پوست شما گرم است، از رنگ مویی استفاده کنید که دارای رنگ های پر رنگ دارچینی یا خرمایی است. با این رنگ مو می توانید به گرما یا زردی روی پوست خود تعادل ببخشید.

اگر زیر تناژ گرم یا طلایی دارید و پوست تیره شما زیر تناژ گرم دارد، می توانید از اکثر رنگ موها از قهوه ‌ای روشن تا تیره یا قرمز و بلوند استفاده کنید.

یک چهره با دو رنگ مو بلوند و مشکی

هایلایت هایی که شامل بیس یا پایه قرمز رنگ باشد، می ‌تواند با زیر تناژ طلایی تناسب خوبی را ایجاد کند.

تناژ سرد پوست را گرم کنید.

اگر زیر تناژ سرد دارید، رنگ مویی را با هایلایت های گرم برای روشن کردن مو ها انتخاب کنید. اگر می خواهید رنگ پوست شما گرم تر باشد، می توانید به موهایتان ابعاد مختلفی را اضافه کنید؛ مخصوصاً اگر هم اکنون رنگ موی قهوه ای تیره یا مشکی دارید .

انتخاب رنگ موی برای پوست رنگ پریده یا معمولی

رنگ متضاد تناژ پوستی خود را انتخاب کنید

از برندی رنگ مو انتخاب کنید که تنوع رنگی بالای داشته باشد تا گزینه های زیادی برای انتخاب رنگ موی مناسبی که خود داشته باشید.

  • مثلاً اگر پوستی با تناژ سرد یا رنگ پریده دارید، به دنبال رنگ های گرم تر مانند قهوه ای طلایی یا قرمز مسی بروید.
  • اگر پوست برنزه دارید، به دنبال رنگ های سردتر مثل قهوه ای خاکستری و بلوند باشید.

رنگی با پایه قوی، پر رنگ و عمیق برای رنگ موی خود انتخاب کنید.

اگر زیر تناژ گرم یا زرد دارید، رنگ مویی مثل رنگ قهوه ای تیره مایل به طلایی، ماهگونی، خرمایی یا قهوه ای مایل به قرمز را انتخاب کنید . همچنین می توانید با استفاده از رنگ هایی با پایه قرمز مانند دارچینی یا مسی هایلایت انجام دهید.

  • اگر بیس بلوند یا هایلایت های بلوند را انتخاب کردید، تاکید بیشتری بر تناژ زردی موی خود دارید.

رنگی قوی و پررنگ برای موهای خود انتخاب کنید.

اگر رنگ پوستی با تناژ سرد به همراه زیر تناژ صورتی یا آبی دارید، به دنبال رنگ قهوه‌ ای، قرمز یا پایه بلوند باشید. سپس هایلایت هایی را انتخاب کنید که ظاهر خاکستری یا گندمی عسلی دارند. این روش کنتراست و تضاد خوبی را با زیر تناژ سرد ایجاد می کند.

  • برای پوست تیره با زیر تناژ خنثی رنگ های بورگاندی و گیلاسی را انتخاب کنید، همچنین می توانید از این رنگ ها به عنوان رنگ پایه یا رنگ هایلایت استفاده کنید. رنگ قرمز موجود در این رنگ ها به رنگ پوست هایی با تناژ های سرد ظاهر زیبایی می دهد.

انتخاب رنگ مو برای رنگ پوست سبزه

رنگ موهای گرم تر را انتخاب کنید.

اگر پوست زیتونی با زیر تناژ زرد یا گرم دارید، رنگ های از خانواده طلایی مانند بلوند عسلی، موکا، قرمز مایل به طلایی و خرمایی را انتخاب کنید.

  • اگر می خواهید هایلایت انجام دهید، از رنگ های گرم مانند قرمز استفاده کنید تا به پوست شما گرما ببخشد.

رنگ موی سرد انتخاب کنید.

اگر پوست سبزه با زیر تناژ سرد دارید، رنگ موهایی مانند رنگ پلاتینی، قرمز مسی یا خاکستری را انتخاب کنید که به تناژهای سرد پوست جلوه بیشتری ‌دهد.

سوالات متداول

اگر پوست سبزه تیره با زیر تناژ سرد دارید، از انتخاب بلوند خاکستری روشن یا چیزهای مشابه که تضاد و کنتراست ایجاد می کند، دوری کنید.

چه برند رنگ مویی بهترین است؟

برند رنگ مو بستگی به نتیجه‌ ای که می خواهید از آن بگیرید، دارد. مثلاً برند گلدول برای بلوند ها مناسب است اما بعضی از افراد ترجیح می‌ دهند که از برند ردکن برای ایجاد ظاهری طبیعی تر و رنگ موی قهوه ‌ای چند بعدی استفاده کنند.

آیا رنگ موی قرمز روی پوست روشن ظاهر خوبی ایجاد می‌ کند؟

بله. رنگ قرمز یکی از بهترین رنگ ها برای پوست های گندمی با زیر تناژ صورتی یا قرمز است. فقط باید قرمز گرم انتخاب کنید، مثل رنگ مسی یا رزگلد.

برای تناژ پوستی که زیتونی است اما رگه ‌هایی از زرد روی آن دیده می شود، چه رنگ مویی بهترین است؟

احتمالاً این افراد رنگ پوست خنثی با هر دو تناژ های سرد و گرم داشته باشند و باید برای ایجاد گرمی از یک رنگ موی قهوه ای پر رنگ و مایل به قرمز مانند دارچینی یا ماهاگونی استفاده کنند.

منبع : WIKIHOW

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *