انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست

انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست
 • مراحل انتخاب رنگ رژ لب مناسب
 • چگونه ته رنگ و رنگ پوست خود را پیدا کنیم؟
 • انتخاب رنگ رژلب براساس رنگ مو
 • انتخاب رنگ رژ لب بر اساس رنگ لباس
 • انتخاب رژلب بر اساس رنگ چشم
 • چگونه لب هایی برجسته داشته باشیم؟
 • روش های خانگی برای مراقبت از لب ها
 • کاربرد های مختلف رژ لب در آرایش

آموزشگاه آرایشگری هنرسرا در مقاله “انتخاب رژ لب مناسب رنگ پوست” به تمامی موارد بالا به طور کامل پرداخته است. با ما همراه باشید.

رژ لب یکی از بهترین مواد آرایشی محسوب می‌شود که آرایش بدون آن ناقص است. در نتیجه باید سعی کنید همیشه بهترین رنگ رژ لب را انتخاب کنید که به صورتتان بیاید و آرایشتان را تکمیل کند. اما سوالی که وجود دارد، این است که هنگام انتخاب رژ لب، باید چند نکته را در نظر بگیرید. مهم ترین معیار انتخاب رژلب، رنگ پوست شماست. باید رنگ پوست خود را به خوبی بشناسید تا بتوانید یک رژ عالی را استفاده کنید تا جذابیت ظاهر شما به شدت افزایش پیدا کند.
برای این که رنگ مناسب پوست خود را بشناسید، باید با ته رنگ یا همان زیر تناژ پوست خود آشنا شوید که در این قسمت آن را به شما توضیح خواهیم داد.

تعیین ته رنگ پوست

برای تعیین ته رنگ پوست خود باید به رگ‌های مچ دستتان نگاه کنید. اگر رگ‌های این قسمت بنفش متمایل به آبی هستند، یعنی ته رنگ پوست شما سرد است. بنفش متمایل به سبز، ته رنگ گرم را نشان می‌دهد و اگر بین این دو مردد هستید و نمی‌توانید یک گزینه را انتخاب کنید، یعنی ته رنگ پوست شما خنثی است.

یکی دیگر از راه‌ های تشخیص ته رنگ پوست این است که به واکنش پوستتان در برابر نور آفتاب دقت کنید. افرادی که پوستشان در برابر نور آفتاب می‌سوزد، یعنی ته رنگ گرمی دارند اما افرادی که پوستشان در برابر نور زیاد آفتاب قرمز می‌شود (پوستشان به راحتی سرخ می شود)، یعنی ته رنگ سردی دارند.
سه دسته بندی کلی برای ته رنگ پوستی وجود دارد که شامل موارد زیر است :

 • ته رنگ سرد
  قرمز، صورتی، مایل به آبی‌
 • ته رنگ گرم
  زرد، هلویی، طلایی
 • ته رنگ خنثی
  زیتونی یا ترکیبی از رنگ‌های گرم یا سرد

تعیین رنگ پوست

تعیین رنگ پوست

حال در این قسمت شما را با انواع رنگ‌های پوست آشنا می‌کنیم و در مورد آن‌ها و ویژگی‌هایشان صحبت خواهیم کرد.

پوست روشن و سفید

پوست روشن معمولاً در اروپایی‌ها بیشتر دیده می‌شود. افراد دارای این نوع پوست معمولاً تناژ صورتی و سفید دارند و نسبتاً سرد هستند.

پوست سبزه و تیره

پوست‌های سبزه پوست ‌های گرمی هستند. معمولاً ته رنگ سیاه و قهوه‌ای تیره دارند و به خاکستری هم شباهت دارند.

پوست گندمی و معمولی

پوست گندمی و معمولی می‌تواند ته رنگ قهوه‌ای روشن یا قهوه‌ای تیره داشته باشد. معمولاً ته رنگ قرمز یا زرد هم در این پوست‌ها مشخص است.

قاعده انتخاب رنگ رژ

در این قسمت قواعد مختلف برای انتخاب رنگ ‌رژ را به شما معرفی می‌کنیم.

قاعده برعکس برای انتخاب رنگ رژ لب

بعد از اینکه رنگ پوست خود را شناسایی کردید، مرحله بعدی انتخاب سردی و گرمی رنگ رژ لبتان است.

 • برای پوست‌هایی با ته رنگ یا تناژ زرد، باید سراغ رژلب ‌هایی با رنگ‌های گرم مثل قرمز بروید.
 • برای پوست‌هایی با ته رنگ سرد صورتی، باید سراغ رژ لب بنفش بروید یا به دنبال رژلب‌ هایی بروید که رنگ گرم و تناژهای مختلف بنفش دارند.

وقتی که شک دارید از قاعده ساده استفاده کنید. منظور از پیروی قاعده ساده برای انتخاب رژ لب این است که فقط رنگ پوست خود را در نظر بگیرید و متناسب با آن رنگ مناسب تناژ پوستی خود را انتخاب کنید.

انتخاب رژ لب مناسب برای پوست های مختلف

انتخاب رنگ رژلب

 رژلب برای پوست های روشن و سفید

رنگ هایی مثل صورتی، پوست پیازی، قرمز جیغ، کالباسی، صدفی، هلویی برای این پوست‌ها به شدت جذاب و زیبا است.

 رژلب برای پوست‌های گندمی و معمولی

نارنجی، مسی، شرابی، صدفی، صورتی، ارغوانی و تمشکی برای این افراد عالی است. این افراد نباید از رنگ ‌های بنفش و قهوه‌ای استفاده کنند.

رژلب برای پوست ‌های سبزه و تیره

شرابی، زرشکی، آلویی، بنفش تیره، قهوه‌ای، فندقی، کاراملی عالی است و در کل استفاده از رنگ ‌های روشن برای این پوست‌ها ممنوع است.

انتخاب رژلب بر اساس رنگ مو

موی تیره

رنگ ‌هایی مثل آلبالویی، آلویی، قرمز مایل به نارنجی و صورتی روشن برای افراد با موی تیره فوق العاده است.

موی بلوند و پوست روشن

رنگ‌هایی مثل قرمز مایل به نارنجی، صورتی روشن، صورتی چرک و صورتی مایل به بنفش رنگ ‌های عالی هستند.

موی تیره و پوست تیره

رنگ‌ هایی مثل برنز، قرمز مایل به قهوه‌ای، خاکی و بژ طلایی برای این افراد مناسب است. موهای بلوند و پوست تیره بهتر است از رنگ‌ های صورتی، صورتی گرم، خاکی و کاراملی استفاده کنند.

انتخاب رژلب بر اساس فرم لب

برای این فرمول باید دقت کنید کسانی که لب های پهن دارند، باید رژ لب را دقیقاً روی خط لب بزنند و افرادی که لب ‌های باریک دارند، رژ لب را همراه با خط لبی که چند یک درجه روشن تر است، کمی بالاتر بکشند.

 انتخاب رژلب بر اساس فصل

 • سرخابی، گلبهی، کالباسی و قرمز بهترین رنگ ‌ها برای فصل بهار می ‌باشد.
 • رنگ بلوطی و برق‌لب نیز بهترین رنگ برای فصل تابستان است.
 • نارنجی، قهوه ای و زرشکی برای فصل پاییز مناسب است.
 • از آن جا که فصل زمستان فصل سرد و بی روحی است، باید سعی کنید از رنگ ‌های گرم‌تر در این فصل استفاده کنید. رنگ‌های براق و تیره معمولا جزء  بهترین رنگ‌ها برای فصل زمستان می ‌باشد.

انتخاب رژلب بر اساس لباس

انتخاب رژ لب با رنگ لباس

لبا‌س ‌های گرم، برای رژلب روشن و لباس‌های سرد، برای رژلب تیره مناسب هستند.

هنگامی که برای خرید به فروشگاه مراجعه و رژلب خود را انتخاب و خریداری می‌کنید، سپس برای رفتن به مهمانی اماده می ‌شوید، متوجه می‌شوید که این رژلب به لب هایتان نمی‌آید.
یک راه‌حل برای این مشکل وجود دارد. ابتدا بر روی لب هایتان کمی کانسیلر یا کرم‌ پودر بزنید تا رنگ آن با رنگ پوستتان یکدست شود و سپس رژ را به لب هایتان بزنید. خواهید دید که رنگ آن دقیقا مشابه رنگی شده است که خریداری کرده‌اید.

انتخاب رژلب بر اساس رنگ چشم

 • چشمان قهوه‌‌ای باید از رنگ‌ های صورتی روشن، قهوه‌ایی و قرمز روشن استفاده کنند.
 • چشمان آبی باید از رنگ‌های قرمز مایل به نارنجی و رنگ‌های آلبالویی  استفاده کنند.
 • چشمان سبز بهتر است از رنگ‌های صورتی و قرمز مایل به قهوه‌ایی استفاده کنند.
 • چشمان طوسی بهتر است از رنگ‌های آلبالویی و رنگ‌ های خنثی استفاده کنند.

 آموزش حجیم کردن لب ها

خوشبختانه با استفاده از مواد آرایشی و رژلب می‌توان لب ها را درشت‌تر و حجیم‌تر نشان داد اما باید ترفند استفاده از لوازم آرایش را بدانید تا لب های زیباتر و تروتازه‌تری داشته باشید. موادی که برای حجیم کردن لب ها نیاز دارید، شامل موارد زیر است که آن ها را به شما معرفی کرده و به اختصار هرکدام را توضیح خواهیم داد:

بالم یا نرم کننده‌ی لب

برای این که به طور کلی لب های زیباتر و حجیم تری داشته باشید، باید به این نکته توجه کنید که لب های شما مانند پوست نیاز به آب رسانی دارد. لب های خشک و ترک خورده هرگز نمی ‌توانند ظاهر حجیم و زیبایی را برای شما ایجاد کنند. پس بهتر است همیشه از بالم نرم کننده لب استفاده کنید تا آب مورد نیاز برای پوست لب شما را تامین کند.

کانسیلر و پنکیک

کانسیلر و سپس مقداری پنکک روی لب های خود بزنید. این اقدام باعث می‌شود تا رژ لبی که استفاده می‌کنید، دقیقا همان رنگی را داشته باشد که دلتان می ‌خواهد و رنگش روی لب شما تغییر نکند. با این روش ماندگاری رژ لب هم افزایش پیدا می ‌کند.

برجسته شدن لب با برق لب

برق لب به دلیل روشن بودن، شفافیت و براقیتی که دارد باعث برجسته نشان دادن لب ‌ها می‌شود؛ مخصوصاً اگر برق لب را به وسط لب بالا یا پایین خود بزنید و آن را روی یک رژ لب با رنگ روشن استفاده کنید.

خط لب

خط لب باید دقیقاً هم رنگ‌، روشن‌تر و یا یک درجه تیره‌تر از رژ باشد. خط لب باعث می ‌شود که لب های شما پرتر دیده شوند. همچنین حالت زیبایی به لب ها می‌ دهد. اگر خواهان لب های حجیم‌ تر هستید، بهتر است خط لب را به صورت ضربدری روی لب هایتان بکشید اما خانم‌هایی که لب هایی با سایز متعادل دارند، باید دقیقاً روی خط طبیعی لبشان، خط بکشند.

رژ لب

رژ لب را باید دقیقا روی لب هایتان بزنید. بهتر است از وسط لب شروع کنید و بعد به انتها بروید تا کارتان راحت‌تر باشد. افرادی که لب هایی با پوست خشک دارند، باید از رژ لب های مایع و افرادی که لب های نرمی دارند، باید از رژهای مات استفاده کنند تا چربی لب هایشان نشان داده نشود.

حجیم کردن لب

روشن کردن رژ لب با کانسیلر

قبل از این که رژ لب را به لب هایتان بزنید، بهتر است با یک عدد کانسیلر مرغوب روی لب هایتان را روشن و سفید کنید. با این روش رژ لب دقیقاً همرنگ با رنگی می‌شود که روی خود رژ مشاهده می‌کنید. زیرا اگر لب های شما به صورت طبیعی دارای سرخی، زردی و صورتی باشند، رنگ رژلب کمی دچار تغییر و تحول خواهد شد.

برجسته کردن لب با تیره‌تر کردن گوشه های لب

قسمتی را که در پوست خود تیره  می کنید، باعث فرو رفته نشان دادن آن قسمت می‌شوید. به همین دلیل زمانی که گوشه‌های لب خود را به مقدار خیلی کم تیره کنید، وسط لب های شما را برجسته‌تر نشان می‌دهد. زیرا قسمت‌های اطراف به داخل فرو رفته می‌شوند و انگار که لب های شما برجسته‌تر از حالت طبیعی است.

تمرین ‌های ورزشی مخصوص برجسته کردن لب

تمرین‌های ورزشی زیادی وجود دارد که از طریق آن می‌توانید لب های برجسته‌تری داشته باشید. این تمرین‌ها می‌توانند روی فرم لب های شما تاثیر گذار باشند.
یکی از تمرین‌های موثر انجام تمرین ماهی است. تمرین ماهی به این صورت است که باید لب ‌های خود را غنچه کرده و جلو بیاورید و گونه هایتان را به داخل بدهید. چند ثانیه در همین حالت باقی بمانید و دوباره به حالت قبل برگردید. چند بار در روز این تمرین را تکرار کنید.

برجسته‌تر کردن لب با روغن دارچین

برای برجسته‌تر کردن لب با روغن دارچین، کافی است به مقدار کمی روغن طبیعی استفاده کنید. روغن نارگیل یا روغن زیتون با مقدار بسیار کمی دارچین ترکیب کنید و سپس آن را به لب هایتان بزنید. حدود ۲۰ دقیقه الی نیم ساعت صبر کنید و سپس این ترکیب را از روی لب هایتان بردارید و شاهد برجسته‌تر شدن آن باشید. دارچین یک ماده گرم است و همراه با روغن باعث افزایش جریان خون میشود و باعث برجسته‌تر شدن آن می‌گردد.

اصلاح فرم ‌های مختلف لب با خط لب

با خط لب می‌توانید هر طور که خواستید، لب‌ های خود را فرم دهید. مثلا برای لب‌ های باریک می‌توانید کمی از خط طبیعی لب خود با استفاده از کانسیلر بالاتر بیایید تا لب های شما کمی پهن‌تر نشان داده شود. برای لب های گوشتی هم باید دقیقاً روی خط طبیعی لب خود خط لب بکشید.

برجسته شدن لب با استفاده از مداد سفید

زمانی که قسمت هفت بالای لب و کمی از وسط لب پایین خود را با مداد سفید بکشید و سپس مانند همیشه مراحل زدن رژلب را طی کنید، این گونه می‌توانید لب های خود را برجسته‌تر نشان دهید. کشیدن خط لب سفید به صورت ضربدری روی لب ها نیز باعث روشن‌تر نشان داده شدن این نواحی و در نتیجه برجسته شدن آن می‌شود.

داشتن لب ‌های برجسته و خوش فرم

برجسته کردن لب ها

راز داشتن لب های برجسته و خوش فرم، انجام اقدامات خاصی می‌باشد که در این قسمت آن ها را به شما معرفی می‌کنیم که بهتر است آنها را جزء روتین روزانه خود قرار دهید.

لایه برداری لب

لایه برداری لب یکی از بهترین روش‌ها برای سالم و زیبا نگه داشتن لب ها است. کافی است از اسکراب های مخصوص لب استفاده کنید یا اینکه مقداری شکر را با آب ترکیب کرده و روی لب هایتان بگذارید که بهترین اسکراب برای لب است.

خط لب بکشید

خط لب فرم لب های شما را زیباتر از همیشه می‌کند. پس هنگام آرایش هرگز این مورد مهم را فراموش نکنید.

لب را کانتور کنید

کانتور کردن لب نیز یکی از موارد مهم برای زیباتر نشان دادن لب ها می‌باشد. به این صورت که اطراف آن را تیره کرده و وسط آن را روشن کنید تا لب ‌های شما برجسته‌تر نشان داده شود.

از برق لب استفاده کنید

استفاده از برق لب روی لب ها باعث برجسته نشان دادن آن ها می‌شود و آن را براق‌تر و زیباتر و جوان‌تر نشان خواهد داد.

ماسک لب را فراموش نکنید

ماسک‌های مختلفی برای استفاده روی لب وجود دارد که می توانید آنها را به صورت طبیعی و یا آماده خریداری کرده و برای لبهای‌تان استفاده کنید تا سلول های مرده را از میان بردارید و آن را آب رسانی کنید تا لب های زیباتری داشته باشید. زیرا لب هم مانند پوست نیازمند مراقبت و نگهداری است.

کاربرد رژ لب در آرایش و زیبایی

کاربرد رژ لب در آرایش

رژ لب یکی از اصلی‌ترین مواد آرایشی محسوب می‌شود. بدون استفاده از رژلب هرگز آرایش شما تکمیل نخواهد بود و انگار که آرایش شما کاملاً بی روح است. حتی به مقدار بسیار کم هم که شده، باید رژ لب را در آرایش خود به کار ببرید.

کاربرد رژ لب به عنوان کانسیلر

از رژلب های کرم رنگ یا رنگ بسیار روشن می‌توانید به عنوان کانسیلر هم استفاده کنید. البته توصیه ما این نیست اما اگر در مکان‌هایی هستید که دسترسی کامل به مواد آرایشی ندارید، می‌توانید با رژلب، کار خود را آسان‌تر کنید.
پوست های مایل به سبزه و تیره‌تر باید از رژلب‌ های قرمز، پوست‌های روشن از رژلب صورتی و پوست‌های برنزه و تیره از رژ لب نارنجی به عنوان کانسیلر استفاده کنند.

کاربرد رژ لب برای رفع تیرگی زیر چشم

اگر احساس می‌کنید که کانسیلر نمی‌تواند به اندازه کافی تیرگی‌های زیر چشمتان را بپوشاند، بهتر است قبل از استفاده از کانسیلر مقدار کمی رژ لب متناسب با پوست را روی تیرگی‌های زیر چشم بزنید تا رنگ تیرگی زیر چشم شما خنثی شود. سپس از کانسیلر استفاده کنید.

کاربرد رژ لب به عنوان سایه چشم

شاید باورش برایتان سخت باشد اما خیلی وقت ‌ها با یک عدد رژ لب معمولی می‌توان کل آرایش صورت را انجام داد. همان طور که تیتر این مطلب را مطالعه کردید، می‌توانید مقداری از همان رژلب جامد معمولی خود را پشت چشم بزنید و سایه بکشید.

کاربرد رژ لب به عنوان سایه ابرو

رژ لب های تیره و قهوه‌ای رنگ هم می ‌توانند به عنوان سایه ابرو گزینه مناسبی باشند‌. البته استفاده از رژ لب جامد بدین منظور کار سختی است اما انجام آن امکان‌پذیر خواهد بود.

کاربرد رژ لب جهت کانتورینگ صورت

رژلب ‌های قهوه‌ای رنگ با طیف روشن و تیره برای کانتورینگ بسیار مناسب هستند و اصلاً لازم نیست که از مواد آرایشی خیلی خاصی استفاده کنید. کافی است رژ لب قهوه‌ای تیره را برای قسمت‌هایی استفاده کنید که دوست دارید تا فرورفته نشان دهد و قسمت‌های روشن را برای قسمت‌هایی که می‌خواهید برجسته نشان دهد، استفاده کنید.

کاربرد رژ لب به عنوان خط چشم

اگر به دنبال خط چشم رنگی هستید، می‌توانید از رژلب‌ های مدادی و یا خط لب به عنوان خط چشم استفاده کنید. استفاده از این روش بسیار راحت است اما مطمئن هستیم که قبل از این هرگز به ذهنتان نرسیده بود.

کاربرد رژ لب برای طراحی صورت و بدن

اگر به دنبال طراحی موقت روی صورت و بدن هستید و قصد دارید برای یک مراسم خاص آماده شوید، قطعاً رژ یکی از بهترین مواد آرایشی شما خواهد بود. مثلاً می‌توانید با استفاده از آن صورت خود را بسیار خاص و منحصر به فرد آرایش کنید.

کاربرد رژ لب به عنوان لاک ناخن

این روش بسیار پرکاربرد و هیجان انگیز است. کافی است رنگ‌ رژ لب مورد نظر خود را انتخاب کنید و با استفاده از براش آرایشی، آن را به ناخن‌هایتان بزنید و سپس روی ناخن‌هایتان برق لب بزنید تا رنگ رژ لب روی ناخن تثبیت شود.

کاربرد رژ لب صد جلوه برای لب

منظور از رژلب صد جلوه این است که می‌توانید به راحتی چند رنگ رژ لب را مخصوص رنگ‌های متالیک و برق لب با یکدیگر ترکیب کنید و طراحی‌هایی مثل آمبره را روی لب های خود پیاده کنید.

راه های موثر برای زیبا نگه داشتن لب ها

مراقبت از لب ها

لب ها نیز مانند پوست نیاز به مراقبت و نگهداری دارند و در نتیجه باید از آن ها مراقبت کنید تا آنها را زیبا نگه دارید.

روش خانگی زیبایی لب

در این قسمت روش‌های خانگی را به شما معرفی می کنیم که بسیار راحت هستند و با استفاده از آن ها می ‌توانید لب های سالم، زیبا و درخشانی داشته باشید.

مرطوب کننده

همان طور که گفتیم، لب ها هم مانند صورت نیاز به رطوبت دارند. پس باید برای آن ها آبرسانی انجام دهید تا دچار خشکی و ترک خوردگی نشوند. استفاده از مرطوب کننده‌های مخصوص لب مثل بالم لب گزینه بسیار مناسبی است.

آب چغندر

استفاده از مقدار کمی آب چغندر روی لب باعث می‌شود که صبح روز بعد لب های بسیار زیبا و صورتی رنگی داشته باشید.

گلبرگ گل رز بوته‌ای

۴ الی ۵ عدد گلبرگ رز قرمز را جمع آوری کرده و آن را کوبیده و له کنید. سپس این گلبرگ‌های له شده را روی لب هایتان قرار دهید. به طوری که کل لب هایتان را بپوشاند. این گلبرگ‌ها نه تنها لب های شما را نرم می‌کنند  بلکه باعث قرمزی بیشتر آن می‌شود. کافی است که دو الی سه بار در روز این روش را انجام دهید.

مسواک با برس نرم

یک مسواک با برس نرم را کنار بگذارید و برای لایه‌برداری بسیار سطحی و روزانه لب هایتان استفاده کنید. کافی است که برس نرم را کمی خیس کنید و به آرامی آن را در جهت یکسان روی لب هایتان بکشید تا سلول‌های سطحی و مرده پوست از روی آن جدا شود.

مسواک با برس نرم

لایه برداری با شکر

شکر بهترین لایه بردار برای لب هاست. کافی است که مقدار کمی شکر قهوه ‌ای را با آب ترکیب کنید و این ماده چسبنده را روی لب هایتان زده و نگه دارید و سپس با مسواک یا با انگشت دست این ماده را از روی لب پاک کرده و با آب بشویید.

روغن بادام

روغن بادام یکی از بهترین مرطوب کننده‌های لب محسوب می‌شود و خون رسانی را در این ناحیه افزایش می ‌دهد.

روغن نارگیل

روغن نارگیل نیز حاوی مواد ویتامینه و مقوی برای پوست لب است. می‌ توانید مقدار کمی از آن روی لب هایتان زده و با انگشت دست ماساژ بدهید.

روغن درخت چای

روغن درخت چای را نیز می‌توانید با کمی روغن طبیعی دیگر و یا به تنهایی بین دستانتان گرم کنید و آن را به لب هایتان زده و ماساژ دهید. همچنین می‌توانید با مسواک تمیز، روغن را روی لب های خود پخش کنید و خونرسانی را افزایش دهید.

روغن زیتون

روغن زیتون نیز چربی مناسبی به لب هایتان می‌دهد. مقداری کمی از آن را به صورت روزانه یا چند بار در هفته به لب هایتان زده و ماساژ دهید.

آب سیب زمینی

سیب زمینی‌های سالم و بدون آفت را انتخاب کنید. این سیب زمینی‌ها نباید در معرض سم پاشی قرار گرفته باشند. سپس آن‌ها را پوست بکنید و خرد کنید. بعد از خرد کردن، آن ها را را رنده کنید و یا داخل مخلوط کن بیندازید. سپس آب سیب‌زمینی را به لبهایتان بزنید و بعد از حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه شستشو دهید.

سرم لیمو و عسل

باید مقدار کمی آب لیموی تازه را با عسل طبیعی مخلوط کنید. سپس این ماده ترکیب شده را روی لب هایتان قرار داده و ماساژ دهید. بعد از چند دقیقه با آب بشویید.

ماساژ دادن لب

ماساژ دادن لب باعث افزایش خونرسانی به آن می‌شود و می‌تواند به برجسته شدن بیشتر کمک کند. چه بهتر که این کار را با استفاده از روغن‌های طبیعی مثل روغن زیتون و نارگیل و غیره انجام دهید.

گلیسیرین

گلیسیرین یکی از مواد پر کاربرد در مراقبت‌های آرایشی است. ماساژ دادن لب با آن نیز یکی از روش‌های موثر برای آبرسانی و مرطوب نگه داشتن لب ها است.

انار

دانه‌های انار را له کنید و سپس آب آن را گرفته و روی لب هایتان اعمال کنید. این اقدام به شما کمک می‌کند تا لب های خوشرنگ‌تر و قرمزتری داشته باشید.

سرکه سیب

سرکه سیب حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی است. برای همین خاصیت اسیدی آن بسیار کم است. از یک پد آرایشی استفاده کنید و سرکه سیب را به قسمت‌هایی از لب اعمال کنید که کمی آسیب دیده هستند. سپس حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید و موهایتان را با آب گرم بشویید.

وازلین

مقدار کمی آب لیمو و وازلین را ترکیب کنید و هر شب به لبهایتان بزنید تا لب ‌های خوش رنگ‌تری داشته باشید.

آبرسانی لب با آلوئه ورا

کافی است که ژل موجود در برگ آلوورا را خارج کرده و روی لب هایتان ماساژ دهید و بعد از چند دقیقه آن ها را از روی لبهایتان بشویید.

استفاده از ویتامین E

اگر به دنبال برجسته سازی لب ها هستید، بهتر است یک عدد کپسول ویتامین E را باز کرده و مواد داخل آن را به لب هایتان بزنید و اجازه دهید که شب تا صبح روی لب هایتان باقی بماند.

استفاده از محافظ لب

از آن جایی که پوست بسیار حساس است، بهتر است تا قبل از استفاده از مواد آرایشی حتماً یک محافظ روی لب های خود داشته باشید. این محافظ می ‌تواند روغن زیتون یا روغن نارگیل باشد. بعد از استفاده از روغن چند دقیقه صبر کنید تا به خوبی جذب لب هایتان شود و سپس رژ لب بزنید.

علت ترک خوردگی و بی رنگ بودن لب‌ ها چیست؟

مشکلاتی مثل کم‌ خونی و کم‌ آبی می‌تواند عاملی برای ترک خوردگی و بی‌رنگ بودن لب ها باشد که هم می‌ توانید آن‌ها را از راه تقویت بدن و هم از طریق مواد آرایشی بهبود ببخشید.

داشتن لب هایی صورتی با کمک روش‌ های خانگی

داشتن لب های برجسته

خوشبختانه روش‌های خانگی زیادی وجود دارد که از طریق آن ها بتوانید لب ‌های خوشرنگ و صورتی داشته باشید که در این قسمت تعدادی از این ماسک‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

ماسک لایه بردار شیر و زردچوبه

 • مواد لازم
  – شیر
  – زردچوبه
 • روش استفاده
  مقدار بسیار کمی شیر سرد را با زردچوبه ترکیب کنید. مقدار این مواد باید به اندازه‌ای باشد که این ترکیب در نهایت حالت خمیری پیدا کند و سپس آن را روی لب ‌هایتان بگذارید و ۵ دقیقه صبر کنید. دو بار در هفته از این روش استفاده کنید.
 • زمان استفاده
  هر زمان از روز و هر بار پنج دقیقه.

ماسک لب کاکائو و شکلات

 • مواد لازم
  – یک قاشق چای خوری کره کاکائو
  – یک تکه شکلات تلخ آب شده
  – یک عدد کپسول ویتامین e
 • روش استفاده
  تمام موادی را که نام بردیم را به خوبی ترکیب کرده و روی لب‌ هایتان اعمال کنید .
 • زمان استفاده
  ۱۰ الی ۱۵ دقیقه
 • نحوه کار
  کره کاکائو و شکلات هر دو دارای مواد آنتی‌اکسیدانی هستند و لب های شما را نرم می‌کنند و پوست لب را آبرسانی خواهند کرد .

ماسک گشنیز

 • مواد لازم
  – برگ گشنیز
 • روش استفاده
  مقداری برگ گشنیز را له کنید و آن را فشار دهید , سپس این برگ ‌های له و فشرده شده را روی لب های خود قرار دهید و بعد از مدت زمان تعیین شده، لب ‌ها را با آب گرم بشویید.
 • زمان استفاده
  ۱۵ الی ۲۰ دقیقه.
 • نحوه کار
  گشنیز به طور کلی دارای ترکیباتی است که لب های تیره را روشن تر از حد معمول نشان می‌دهد , در نتیجه با استفاده از این ماسک شاهد رنگ صورتی لب ها خواهید بود.

سوالات متداول

چگونه لب های خود را برجسته تر کنیم؟

برای برجسته تر کردن لب های خود می توانید از بالم یا نرم کننده‌ی لب، کانسیلر و پنکیک، برق لب، خط لب، رژ لب و … که در مقاله به طور کامل به آن پرداخته ایم استفاده کنید.

آیا می توانیم از رژ لب به عنوان رژ گونه استفاده کنیم؟

کافی است مقدار کمی از رژلب با رنگ مورد علاقه خود را روی قسمت‌های مورد نظر در گونه‌ ها بزنید و رژگونه داشته باشید. چه بهتر که دقیقاً همان رژلبی را استفاده کنید که برای لب هایتان هم استفاده کرده بودید.

آیا برای لب ها باید از ضد آفتاب استفاده کنیم ؟

بله ، لب ‌ها هم مانند پوست نیاز به ضد آفتاب دارند. پس باید از بالم‌های لبی استفاده کنید که دارای SPF باشند.

منبع مقاله : WIKIHOW

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *