چگونه از اپیلیدی استفاده کنیم؟

تصویر شاخص چگونه از اپیلیدی استفاده کنیم
 • اپلیدی چیست ؟
 • چگونه از اپلیدی استفاده کنیم ؟
 • زمان مناسب استفاده از اپلیدی چه زمانی است ؟
 • مزایا و معایب اپلیدی چیست ؟

حذف موهای زائد این روزها یکی از دغدغه اصلی بانوان است. همه ما به دنبال راه حلی برای ، از بین بردن موهای زائد برای همیشه هستیم. انجام اپیلاسیون با اپیلیدی یکی از راه هایی است که به طور موقت، و طولانی موهای زائد شما را از بین می برد. کارشناسان آموزشگاه آرایشگری زنانه هنرسرا در این مقاله شرایط استفاده از اپیلیدی را به طور کامل شرح می دهند.

اپلیدی چیست؟

تکنیک های مختلفی برای حذف موهای زائد وجود دارد. استفاده از موچین، بند، وکس، شیو و لیزر، همگی می توانند موهای زائد را از بین ببرند اما نتایج آن ها با یکدیگر متفاوت است و برخی از آن ها بهتر عمل می کنند.
اگر به دنبال چیزی متفاوت هستید، اپلیدی می‌ تواند روشی باشد که همیشه به دنبال آن می گشتید. این دستگاه الکتریکی و برقی برای برداشتن موها به طور مستقیم از ریشه طراحی شده است. می توانید از اپلیدی خشک بدون آب و یا از اپیلیدی خیس استفاده کنید. البته استفاده از اپلیدی برای حذف موهای زائد هنگام دوش گرفتن یا حمام آسان تر و کم دردتر است.

انواع اپیلیدی

کندن موها از ریشه ممکن است، دردناک به نظر برسد. بعضی از افراد هنگام اپیلاسیون مقداری درد را احساس می کنند؛ مخصوصاً اگر برای اولین بار این کار را انجام داده باشند. بعضی از نواحی بدن نسبت به دیگری حساس تر هستند. هر چقدر بیشتر اپیلاسیون کنید، درد کمتری را احساس خواهید کرد اما باید یاد بگیرید که این دستگاه ها چگونه کار می کنند و این روش چه فوایدی برای شما دارد.

چگونه از اپلیدی استفاده کنیم؟

اپلیدی شبیه به وکس عمل می کند و موها را از ریشه می کند، به اینصورت که موها را دور برآمدگی های خاصی داخل دستگاه می پیچد و آن ها را از ریشه بیرون می کشد.‌
اگر می خواهید بهترین نتیجه را از این دستگاه‌ ها بگیرید، بهتر است قبل از استفاده از آن پوست تان را لایه‌برداری کنید. لایه برداری، سلول های مرده را از روی پوست بر می دارد و از رشد موهای زیر پوستی جلوگیری می‌ کند.

دستگاه اپلیدی را باید در زاویه ۹۰ درجه روی پوست قرار دهید، دقت کنید که بیش از حد به پوست نچسبیده باشد.
سعی کنید آن را خیلی راحت و ریلکس روی پوست نگه دارید‌. بهتر است در ناحیه مورد نظر کمی پوست را بکشید و به آرامی دستگاه را در جهت رویش مو ها حرکت دهید.
اگر دستگاه را در خلاف جهت رویش مو حرکت دهید، موها از روی پوست کنده می شوند اما از ریشه کنده نخواهند شد.

ترفند هایی برای استفاده از اپیلیدی

 • بهترین زمان استفاده از اپلیدی شب هاست که کم ترین میزان قرمزی و حساسیت ایجاد می شود.
 • قرمز شدن پوست بعد از انجام اپلیدی حدوداً ۲ ساعت بعد ، از بین خواهد رفت و پوست شما نرم و لطیف خواهد شد.
 • بعضی از اپلیدی ها تنظیمات مختلفی برای سرعت دارند. بهتر است ابتدا با سرعت پایین استفاده کنید و کم کم سرعت آن را افزایش دهید تا بتوانید درد را بهتر تحمل کنید.
 • صبور باشید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، باید دستگاه را به آرامی و تدریجی روی پوست حرکت دهید و آن را روی کل بدن تان بکشید. بنابراین انجام این کار زمان خواهد برد.
 • اگر بخواهید به سرعت کار کنید، احتمالاً مقداری از مو های زائد باقی خواهند ماند.
 • پوست خود را بعد از استفاده از اپیلیدی مرطوب کنید تا حساسیت و خشکی ایجاد نشود .
 • بعد از هر بار استفاده، اپلیدی را تمیز کنید تا خطر ابتلا به عفونت های پوستی کاهش پیدا کند.
 • هرگونه موی زائد باقیمانده را از روی اپلیدی بردارید و با استفاده از الکل دستگاه را ضد عفونی کنید.

مزایا استفاده از اپیلیدی

مزایا استفاده از اپیلیدی

پوستی نرم خواهید داشت

یکی از فواید اپلیدی، این است که به شما پوست نرمی تحویل می‌‌دهد، نتایج آن بیشتر دوام می آورد و موها دیرتر از روش‌ هایی مثل شیو، کرم موبر یا بند انداختن رویش پیدا می‌ کند.

مدت زمان طولانی تری بدنی، بدون مو دارید

نتایج حاصل از استفاده از اپیلیدی برای هر شخص متفاوت است اما شما تا ۴ هفته، پوستی نرم را تجربه کنید، زیرا موها از ریشه در می‌ آیند، بنابراین موها دیرتر رشد خواهند کرد.

موهای کوتاه را شیو نکنید

اپیلیدی همچنین برای کندن موهای کوتاه گزینه مناسبی می باشد. در صورتی که روش‌هایی مثل وکس، همیشه برای موی کوتاه کارآمد نیست، زیرا موم نمی تواند به مو بچسبد و آن را از روی پوست جدا کند، پس همیشه مقداری از مو ها روی پوست باقی می مانند و یا این که مو از ریشه جدا نمی شود.

کاهش موها به مرور زمان

یکی دیگر از فواید اپلیدی این است که حجم مو ها را به مرور زمان کاهش می دهد. با انجام این روش علاوه بر اینکه رشد مو کنترل خواهد شد، میزان موها نیز کاهش پیدا کرده، نازک می شوند، و سرعت رشدشان به شدت کم می شود. در نتیجه هر چقدر بیشتر از آن استفاده کنید، با درد کمتری مواجه خواهید شد و همچنین می توانید برای نواحی مختلف بدن از جمله دست، پا، قسمت های خصوصی بدن و حتی صورت هم استفاده کنید.

معایب استفاده از اپلیدی

برای موهای ضخیم دردناک است

موهای ضخیم به دلیل داشتن ریشه ضخیم و تیره هنگام جدا شدن موها از ریشه ، درد زیادی را به همراه دارد. به همین دلیل توصیه می شود در صورتیکه نمی توانید درد را تحمل کنید ناحیه هایی مانند زیربغل و بیکینی را اپیلاسیون نکنید.

پوستتان قرمز می شود

بعد از انجام اپیلیدی امکان دارد پوستتان قرمز یا ملتهب شود ، و حتی در گاهی موارد پوستتان جوش بزند.

خطر موی زیر پوستی

بعد از انجام حذف موهای زائد با اپیلیدی ، ممکن است به دلیل آسیب رسیدن به بافت های پوست برخی از موهایتان به صورت زیرپوستی در بیاید.

پس دقت کنید اگر دستگاه را بیش از حد سریع یا با جهت مخالف رشد مو حرکت دهید، احتمالاً بیشتر از این که نتیجه مثبت بگیرید، درد می‌ کشید و حتی ممکن است با موی زیر پوستی یا عفونت پوست مواجه شوید.

انواع اپلیدی

اپیلیدی صورت

اپیلیدی ها برای موی صورت

همه اپیلیدی ها برای صورت توصیه نمی شوند. بعضی از آن ها هستند که فقط مخصوص موی صورت می باشند. پس به دنبال دستگاهی باشید که بتواند این کار را با نهایت امنیت به انجام برساند و همچنین می توان آن را روی ناحیه کوچکی تست کنید تا واکنش پوست خود را ببینید.

اپلیدی برای پوست ضخیم

همچنین می توانید از اپیلیدی هایی برای انواع مو های ضخیم استفاده کنید، مثل ناحیه بیکینی یا نواحی خصوصی بدن.

این اپلیدی ها تیغه های بیشتری برای کندن مو دارند، و موتور آن ها قوی‌تر است. در نتیجه مو های ضخیم را بهتر جدا می کنند. دقت کنید باید آن ها در قسمت کوچکی از روی پوستتان استفاده کنید تا واکنش پوست را ببینید. بعد از استفاده از آن ها حتما از روغن و مرطوب کننده استفاده کنید.

پایان کار استفاده از اپیلیدی چگونه است؟

اپلیدی به شما یک پوست نرم تحویل می دهد که نتایج آن حدوداً تا بیش از ۴ هفته دوام می آورد.
این روش بدون درد نیست؛ اما هر چه قدر بیشتر از آن استفاده کنید، در انجام آن خبره تر می شوید و درد و ناراحتی کم تری را احساس می‌ کنید و اپلیدی می‌ تواند به یک تکنیک مورد علاقه و همیشگی برای شما تبدیل شود.


منبع : HEALTH

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *