اپیلاسیون

اپیلاسیون موهای زائد

اپیلاسیون موهای زائد یکی از دغدغه های مهم خانم ها است. یکی از روش های مراقبت و زیبایی پوست، اپیلاسیون موهای زائد می باشد. موهای زائد در بدن خانم ها به علت ترشح هورمون های مردانه رشد می کند.

روی پوست انسان ها ۳ گونه مو رشد می کند، موهای دوران جنینی که پس از تولد می ریزند، موهای نازک و کم پشت که در تمام نواحی بدن وجود دارند و موهای تیره ضخیم که در کشاله ران، زیر بغل، زیر شکم، زیر چانه، بالای لب و بین سینه ها رشد می کنند.

اصلاح موهای بالای لب

علت رشد موهای زائد در بدن خانم ها

همانطور که موی سر در زیبایی نقش بسزایی دارد، وجود موهای زائد، در کاهش زیبایی و آراستگی تاثیر گذار است. دلایل زیادی برای رشد موهای زائد وجود دارد که در این قسمت به معرفی اپیلاسیون موهای زائد پرداخته شده است. لازم به ذکر است موهای زائد را با اقدام به موقع می توانید کم کنید.

اصلاح مو های صورت

بیماری

وجود بیماری هایی مانند کیست تخمدان، تومور تخمدان و تومور غدد کلیوی، ترشح هورمون مردانه را در بدن افزایش می دهد. با ترشح هورمون مردانه در بدن خانم ها، پرمویی و رشد موهای زائد افزایش می یابد.

بیماری در رشد موهای زائد

حساسیت

حساسیت زیاد بدن خانم ها نسبت به هورمون مردانه یکی از علت های رشد موهای زائد است.

عوارض دارو

مصرف داروهای خاصی مانند قرص های ضد بارداری، کورتون ها و داروهای هورمونی عوارضی مانند پرمویی و رشد موهای زائد را در پی دارد.

عوارض دارو

وراثت

یکی از مهم ترین علت های پرمویی و رشد موهای زائد در بدن وراثت است.

آیا می دانستید امروزه آموزش اپیلاسیون به عنوان یکی از پر طرفدارترین موارد آموزش آرایشگری مطرح شده و افرادی که این تخصص را فراگرفته اند، درآمد خوبی از این طریق کسب کرده اند؟ برای آموزش این حرفه کافیست دوره آموزش اپیلاسیون را بگذرانید.

چاقی

متأسفانه خانم های چاق به علت سندرم تخمدان پلی کیستیک بیشتر دچار پرمویی هستند.

چاقی

تغذیه نامناسب

مصرف الکل، قهوه، سیگار و استفاده زیاد از مواد غذایی که حاوی نگهدارنده و مواد افزودنی هستند، و عدم مصرف میوه ها، سبزی ها، روغن های گیاهی، ورزش نکردن و کمبود ویتامین و مواد معدنی بدن، یکی دیگر از علت های پرمویی است.

تغذیه نامناسب

اپیلاسیون نواحی بدن با روش های مختلف

هر قسمت بدن روش مخصوصی برای اپیلاسیون دارد. در این مقاله بهترین روش های اپیلاسیون بدن ارائه شده است.

اصلاح صورت

یکی از روش های قدیمی و مفید اپیلاسیون صورت، بند انداختن است. اگر به دلیل حساسیت پوستی و … از این روش استفاده نمی کنید، از موم سرد برای از بین بردن موهای پشت لب و صورت استفاده کنید. با استفاده از باندهای موم سرد، برای اپیلاسیون ۱ الی ۲ هفته موی زائد صورت رشد نمی کند.

بند انداختن صورت

استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد صورت بهترین گزینه است. پس از استفاده از لیزر فولیکول مو آسیب می بیند و مو رشد نمی کند.

لیزر موی های زائد بصورت دوره ای است. پس از انجام ۶ الی ۸ جلسه مو رشد نمی کند. هر ۶ ماه الی ۱۲ ماه تکرار لیزر برای جلوگیری از رشد مجدد موهای زائد لازم است.

لیزر موهای صورت

اصلاح پا

برای اپیلاسیون موهای پا می توانید از تمامی روش های اپیلاسیون به استثنای موم سرد و تیغ استفاده کنید. استفاده از موم سرد و تیغ برای اپیلاسیون پا، موهای نرم و پرزها را تبدیل به موهای ضخیم و زبر می کند.

قطعا اپیلاسیون موهای زائد مانند هر روش زیبایی دیگری نیازمند رعایت مراقبت های قبل از اپیلاسیون است که شما باید آن ها را در نظر بگیرید تا بتوانید نتیجه بهتری را از آن بگیرید.

اصلاح موهای زائد پا

اصلاح دست

برای اصلاح موهای زائد سیاه و زبر دست ها از لیزر استفاده کنید. لیزر موهای دست و بازوها، برای رفع موهای زائد بهترین گزینه است. هرگز برای اپیلاسیون دست ها از تیغ استفاده نکنید.

اصلاح موهای دست

اصلاح زیر بغل

ناحیه زیر بغل بسیار حساس است. برای اپیلاسیون این ناحیه حساس بدن می توانید از لیزر، تیغ و موم استفاده کنید. هرگز به علت ضخیمی و تیرگی موهای زیر بغل، از دکلره و موم سرد استفاده نکنید.

اصلاح زیر بغل

اصلاح بالا تنه

برای حذف موهای این ناحیه ی حساس بدن هرگز از تیغ و موم استفاده نکنید. استفاده از موم شرقی که ترکیبی از عسل و آب لیمو می باشد، بهترین روش اپیلاسیون بالاتنه است. استفاده از این موم طبیعی به بدن آسیب نمی رساند.

استفاده از موم در اصلاح

استفاده از تیغ برای اپیلاسیون

استفاده از تیغ یکی از شایع ترین و راحت ترین روش های اپیلاسیون بدن است. باید توجه داشته باشید برای اصلاح نواحی که در مطالب بالا اشاره کردیم، هرگز استفاده از تیغ و ژیلت توصیه نمی شود چرا که باعث افزایش رشد موهای زائد و همچنین افزایش سرعت رشد مو و ضخامت موهای زائد خواهد شد. با این حال اگر ناچار به استفاده از این روش شدید،نکات زیر را در نظر بگیرید.

اصلاح پا با ژیلت

  • قبل از اصلاح بدن توسط تیغ یا ژیلت، به پوست خود کف اصلاح یا کف صابون بزنید.
  • پس از اصلاح با تیغ هرگز از عطر و ادکلن استفاده نکنید. امکان دارد مواد شیمیایی سمی از بریدگی های پوست به داخل بدن منتقل شوند.
  • برای اصلاح بدن از خود تراش های زنانه استفاده کنید.
  • تیغ یا ژیلت را در خلاف رویش مو استفاده نکنید.
دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *