هرآنچه که باید درباره اکستنشن ابرو بدانید

لوازم و ابزار اکستنشن ابرو
 • اکستنشن ابرو چیست؟
 • وسایل لازم برای اکستشن ابرو کدامند؟
 • قبل از اکستنشن ابرو چه کارهایی انجام دهیم؟
 • چسب مخصوص اکستنشن ابرو
 • مدت ماندگاری اکستنشن ابرو چقدر است؟
 • مزایا و معایب اکستنشن ابرو چیست؟
 • تفاوت اکستنشن ابرو و میکروبلیدینگ چیست؟

در مقاله “هرآنچه که باید درباره اکستنشن ابرو بدانید” به تمامی سوالات فوق پاسخ خواهیم داد. آموزشگاه آرایشگری هنرسرا با برگزاری دوره های آموزش آرایشگری همراه هنرجویان می باشند.

این روزها اکثر مردم به دنبال راهی برای زیبایی هستند. خانم‌ها نیز در این حوزه همیشه پیش قدم می‌باشند. یکی از اعضای صورت که باعث زیبایی چند برابری آن می‌شود، ابروها هستند و به شدت در زیبایی صورت موثر می‌باشند. به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها برای تقارن ابروهای خود و پرپشت نشان دادن آن ها از روش‌هایی مثل اکستنشن ابرو استفاده می‌کنند.  شاید شما هم بخواهید با این روش آشنایی پیدا کنید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. پس این مقاله را تا انتها دنبال کنید تا اطلاعات خود را در مورد این روش افزایش دهید  و ببینید که آیا این روش مناسب شما هست یا خیر.

اکستنشن ابرو چیست؟

اکستنشن ابرو به عنوان یک روش متفاوت برای زیبا سازی ابرو عمل می‌کند. در این روش از الیاف‌های کوچک  از موهای ترکیب شده به مویی که روی ابروی فرد قرار دارد، استفاده می‌کند و آن ها را بهم می‌چسبانند که در آن از یک چسب شفاف استفاده می‌شود. در نتیجه بعد از این که کار به اتمام می‌رسد، فرد می‌تواند داشتن ابروهای پرتر و کلفت‌تر و ضخیم‌تری را تجربه کند.

اکستنشن ابرو
چیزی که جالب است، این است که در روش اکستنشن ابرو معمولاً تعداد مو‌هایی که برای ابروهای افراد استفاده می‌شود، متفاوت است اما حداکثر تارهای مویی حدود ۲۰۰ تار مو است که مورد استفاده قرار می‌گیرد.
الیافی که در اکستنشن ابرو استفاده می‌شوند، اصلا با اکستنشن مژه قابل مقایسه نیستند. یعنی الیاف داخل اکستنشن ابرو بسیار طبیعی‌تر،  نازک‌تر و ظریف‌تر هستند. علت آن هم ساختار ظریف‌تر موی ابرو نسبت به مژه است. بنابراین فردی که اکستنشن را انجام می‌دهد، باید دقت و ظرافت بیشتری را به کار بگیرد.

وسایل لازم برای اکستشن ابرو

  • استند
  • پنس
  • موچین
  • پالت ابرو در سایز های مختلف

کیت اکستنشن ابرو

اکستنشن ابرو با موی طبیعی یا مصنوعی

قطعاً اولین چیزی که برای اکستنشن مورد نیاز است، این است که افراد از موهای طبیعی و مصنوعی استفاده کنند و آن را روی ابروها کارگزاری کنند که معمولاً در این مورد طیف رنگ ‌‌های مختلف و متناسب با رنگ ابروهای متفاوت در دسترس است. همچنین می ‌توان ارتفاع‌های مختلف را برای این موهای ابرو استفاده کرد که معمولا ارتفاع موهای ابرو بین ۵ تا ۸ میلیمتر است.

 چسب مخصوص اکستنشن ابرو

حال باید افراد به دنبال یک ماده باشند که بتواند این الیاف ‌ها را روی ابرو قرار دهد که در چنین حالتی چسب مخصوص اکستنشن به آن ها کمک می‌کند و الیاف را به موی فرد متصل می‌کند. چسب‌هایی که برای اکستنشن مورد استفاده قرار می‌گیرند، حتماً باید فاقد فرمالدهید باشند. این چسب‌ها معمولاً رنگ سفید براقی دارند.  معمولاً چسب‌ های صورتی رنگ هم در دسترس هستند که معمولاً از آن ها استفاده نمی‌شود، زیرا احتمال افزایش حساسیت در آن ها بالاست. معمولا چسب‌های برند آمریکای شمالی و اروپا کیفیت بهتری برای اکستنشن مژه دارند.

تفاوت اکستنشن ابرو و میکروبلیدینگ

اما سوالی که برای بسیاری از افراد به وجود می‌آید، این است که تفاوت اکستنشن ابرو با میکروبلیدینگ چیست و باید از کدام روش استفاده کرد؟ هر کدام از این روش‌ها برای چه افرادی مناسب تر است؟

زمانی که سن افراد بالا می‌رود، به دلیل برداشتن ابروها، استفاده از لوازم آرایشی مثل مداد ابرو، سایه ابرو، ریمل ابرو و غیره و یا حتی ژنتیک و تغذیه، موی ابروی افراد نازک تر و کم پشت تر می شود و دیگر مانند قبل شاداب و پرپشت نیست. در نتیجه افراد سراغ گزینه ‌های مختلف می‌روند. دو گزینه‌ای که بیش از بقیه برای پرپشت کردن ابروها رواج دارد، روش اکستنشن ابرو و میکروبلیدینگ ابرو است اما تفاوت این دو چیست؟

اکستنشن ابرو طبیعی تر از میکروبلیدینگ است

بسیاری از افراد اکستنشن را ترجیح می‌دهند، زیرا عقیده دارند که این روش بسیار طبیعی تر از میکروبلیدینگ است و ظاهر زیباتری را ایجاد می‌کند. اکستنشن ابرو شبیه به اکستنشن مژه عمل می‌کند و به شدت ابروهای شما را پرپشت نشان می دهد. اکستنشن قابلیت چسبیدن به موهای ابرو و یا چسبیدن مستقیم به پوست را دارد. الیاف آن هم متفاوت هستند و دست شما برای انتخاب نوع ظرافت و ضخامت آن ها کاملاً باز است.

میکروبلیدینگ شبیه به یک نوع رنگ ابرو یا تاتوی نیمه دائمی است که با استفاده از قلم، تیغ‌ ها و رنگدانه ‌ها به صورت خطوط  موازی بین ابروها ایجاد می‌شوند و ابروی فرد را به گونه‌ای دلخواه طراحی می‌کند. شاید این روزها میکرو‌بلیدینگ طرفداران بیشتری پیدا کرده است. علت آن هم شناخته شدن بیشتر آن نسبت به اکستنشن ابرو است.
بنابراین کسانی که می‌خواهند ابروهای زیبا، پرپشت،  سه‌ بعدی و در عین حال طبیعی‌تر داشته باشند، بهتر است از روش اکستنشن استفاده کنند.
اکستنشن ابرو همچنین یک روش برای زیباسازی صورت و ابرو های شماست. از طرفی یک تغییر دائمی محسوب نمی‌شود و می ‌توانید آن را تغییر هم بدهید.

میکروبلیدینگ ابرو

میکروبلیدینگ یا هاشور ابرو یک نوع تتوی موقت محسوب می‌شود که در آن خطوطی را با استفاده از قلم روی ابرو ایجاد می‌کند. در نتیجه کار شما هیچ گونه حجمی ندارد. میکروبلیدینگ یک نوع تتو یا یک نوع طراحی روی پوست است اما اکستنشن اینگونه نیست. اکستنشن، مو های طبیعی را به ابرو اضافه می‌کند و حجم ابروهای شما را افزایش می‌دهد. در نتیجه ابروی شما قوس و شکل زیباتری خواهد داشت.

میزان خطر اکستنشن ابرو

احتمالا برای شما هم قابل حدس بوده باشد که اکستنشن نسبت به روش‌های دیگری مثل هاشور یا میکروبلیدینگ خطر بسیار کمتری دارد. زیرا در روش میکروبلیدینگ روی اپیدرم یا لایه سطحی پوست کار می‌کنند، آن را سوراخ کرده و رنگدانه ها را اعمال می‌کنند اما در روش اکستنشن فقط با موهای ابروی شما کار انجام می شود. از طرفی اگر از روش میکروبلیدینگ راضی نباشید، هرگز نمی ‌توانید آن را تغییر دهید اما در اکستنشن، راه برای جبران  وجود دارد. بنابراین، یکی دیگر از مزیت‌ های اکستنشن ابرو، این است که خطر بسیار کمتری نسبت به میکروبلیدینگ دارد.

انواع اکستنشن ابرو

اکستنشن ابرو انواع مختلفی دارد و در آن از رشته‌ها و الیاف متفاوت استفاده می ‌کنند. در اکستنشن مژه، مژه‌هایی که مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌تواند از جنس موی سمور، ابریشم و یا کشمیری باشد. اما در روش اکستنشن ابرو، کار باید با ظرافت بیشتری پیش برود و هر چقدر رشته ‌های استفاده شده نازک تر باشند، کار فرد طبیعی تر جلوه می‌کند.
انواع الیاف موجود برای کاشت ابرو از لحاظ ضخامت متفاوت هستند اما معمولاً افراد متخصص ترجیح می‌دهند از نازک‌ترین الیاف استفاده کنند، زیرا الیاف ضخیم نتیجه کار را مصنوعی می‌کند.

نکاتی که قبل از اکستنشن ابرو باید رعایت کنید

رنگ مناسب برای اکستنشن ابرو

اکستنشن سیاه یکی از رنگ‌های مورد استفاده برای ابرو است اما به دلیل اینکه ظاهر زننده  ابرو های بسیار پررنگ و غیر جذاب را ایجاد می‌کند، معمولاً افراد ترجیح می‌دهند که از طیف رنگ قهوه‌ای برای اکستنشن ابرو استفاده کنند.

حتما با ابروهای تمیز مراجعه کنید

در جلسات مشاوره قبل از شروع انواع اکستنشن، به شما توضیح می ‌دهند که برای جلسه انجام اکستنشن، حتماً باید ابروهای تمیزی داشته باشید. هر گونه مواد آرایشی و یا مواد تقویتی باید از روی ابروی شما پاک شده باشند.

قبل از اکستنشن ابروپوست ابرو نباید  رنگ شود

بعضی از آرایشگران قبل از انجام اکستنشن پوست زیر ابرو را رنگ می ‌کنند اما متخصصان در این زمینه به شدت با این کار مخالف هستند. زیرا عقیده دارند زمانی که پوست زیر ابرو رنگ شود، رنگی تیره پیدا می‌کند. در نتیجه آرایشگر نمی‌داند که باید از چه مقدار بافت و رشته های الیافی را برای موی ابرو استفاده کند. در نتیجه ابروهای شما حالتی مصنوعی خواهند داشت.

مدت زمان لازم برای اکستنشن ابرو

اکستنشن ابرو معمولاً در سالن‌های آرایشی حدود یک ساعت زمان می ‌برد که البته بسته به تعداد الیاف مویی که استفاده می‌کنید، زمان آن کمتر یا بیشتر می‌شود. همچنین تقریباً هر یک ماه یک بار باید ابروهای خود را ترمیم کنید. در نتیجه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از این روش به عنوان یک روش موقت زیباسازی برای جشن‌ها و مراسم‌های عروسی استفاده کنند و اصلاً به دنبال ترمیم ‌های دائمی اکستنشن نیستند.

مدت ماندگاری اکستنشن ابرو چقدر است؟

اکستنشن معمولاً مدت زمان زیادی دوام می ‌آورد و به همین دلیل بسیاری از افراد از استفاده از این روش منصرف می‌شوند. معمولاً اگر مراقبت خوبی داشته باشید، مدت زمان ماندگاری اکستنشن ابرو، یک هفته تا یک ماه است و بعد از یک ماه حتما باید دوباره ابرو های خود را ترمیم کنید.

نتیجه پایانی اکستنشن یا میکروبلیدینگ ابرو باید به چه شکل باشد؟

بستگی دارد که به چه ارایشگری مراجعه کرده باشید و آن فرد چه مهارتی در این زمینه داشته باشد اما نتیجه کار  باید کاملاً طبیعی و البته زیباتر از ابروی خودتان به نظر برسد.
معمولاً انتهای ابرو باید تیز، تمیز و همتراز با یکدیگر باشد.
شکل کلی ابروی شما باید ظاهری منظم و مرتب داشته باشد.
اگر آرایشگر در این زمینه دقت نکند و تجربه کافی نداشته باشد، ابرو های شما ظاهری مصنوعی پیدا می‌کنند و شبیه به تاتو می‌شوند. علت آن هم رشته های زیاد استفاده شده برای ابرو است که به راحتی و با کوچکترین اشتباه، ابروهای تان را بیش از حد ضخیم می‌کند که در این صورت آرایشگر می­تواند ابرو های اضافه را بردارد.

برای افزایش ماندگاری اکستنشن ابرو چه کنیم؟

قطعا اکستنشن ابرو همانند دیگر روش‌ های زیبایی نیاز به مراقبت و توجه شما دارد تا بتواند دوام بیشتری داشته باشد و ظاهر آن نیز زیباتر جلوه کند اما چگونه می‌توان از اکستنشن ابرو برای افزایش ماندگاری آن مراقبت کرد؟

۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد از اکستنشن ابرو حمام نروید.

 • تا جایی که می‌توانید به ابرو های خود در این مدت زمان آب نزنید.
 • ورزش‌های سنگین انجام ندهید تا صورت شما عرق نکند و تا دو روز محل اکستنشن ابرو را خشک و بدون رطوبت نگه دارید.
 • از هیچ یک از روغن‌های ابرو یا مواد چرب، پاک کننده ‌های آرایشی با پایه روغن و اسکراب استفاده نکنید.
 • ابروهایتان را مالش ندهید.
 • هنگام لباس پوشیدن مراقب باشید که لباس با ابروهای شما برخورد نکند.
 • هنگام خوابیدن مراقب باشید که ابروهایتان با بالشت برخوردی نداشته باشد.

معایب اکستنشن ابرو

یکی از معایبی که می‌توان برای اکستنشن ابرو نام برد، مدت زمان کوتاه ماندگاری آن است. معمولاً اکستنشن ابرو از یک هفته، سه هفته تا یک ماه دوام می‌آورد. در نتیجه اصلا نمی‌توانید به عنوان یک روش دائمی زیبایی روی آن حساب باز کنید. هر ماه هم دوباره باید آن را ترمیم کنید.
اگر کسی که این عمل را انجام می ‌دهد، به اندازه کافی تبحر نداشته باشد، نمی‌تواند مشکل زاویه ابرو، هماهنگی دم با تاج ابرو و غیره را برطرف کند. در این صورت نتیجه رضایت بخش نخواهد بود.

مزایای اکستنشن

اکستنشن یک روش برای زیبا کردن ابرو هاست و حالت طبیعی دارد و همچنین یک فرآیند بدون درد است.

هزینه اکستنشن ابرو

هزینه این خدمات زیبایی بسته به جایی که مراجعه می‌کنید، ضخامت ابرو ها و تعداد الیاف استفاده شده و عوامل دیگر متفاوت است اما معمولاً میانگین هزینه آن حدود ۴۵۰ هزار تومان است.

ژل فیبری برای اکستنشن ابرو
این محصول با نام لاتین EYEBROW EXTENSION GEL FIBER در دسترس قرار می‌گیرد. یک ظرف کوچک از الیاف سیاه باریک مو داخل آن قرار گرفته و ماده رنگ روشنی  داخل آن است. این ماده ژلی ظاهر ابرو ها را طبیعی تر جلوه می ‌دهد. از طریق آن الیاف سیاه را به پوست و یا موی ابروی فرد وصل می کند. این ژل باعث می‌شود که الیاف جدید راحت تر و محکم تر به ابروهای شما بچسبند. بافت این ژل شبیه به بافت ریمل است اما ضخامت بیشتری دارد.

ویژگی های ژل فیبری ابرو

 • ژل فیبری ظاهر و بافت طبیعی دارد. در نتیجه می ‌توانید از آن فقط در قسمت ‌هایی که ابروهای شما خالی و کم پشت است، استفاده کنید.
 • ژل فیبری ماندگاری بیشتری روی ابرو ها دارد.
 • روش کار با ژل فیبری بسیار راحت است.
 • اثر ماندگاری آن تقریبا ۸ ساعت است.
 • اگر بخواهید ژل را پاک کنید، فقط به یک دستمال مرطوب نیاز دارید که خوشبختانه کار را برای شما راحت ‌تر می‌کند.

روش استفاده از ژل فیبری

قبل از این که بخواهید از ژل اکستنشن یا همان ژل فیبری استفاده کنید، حتما باید مطمئن شوید که ابروهای شما کاملاً تمیز است. سپس با براش و یا قلم مخصوص ابرو، فیبر های ژلی رنگ سیاه را با ژلی که در قوطی محصول وجود دارد ترکیب کنید و سپس با براش آن را جاگزاری کنید و شکل مناسبی را برای ابروی خود ایجاد کنید. دقت داشته باشید که هر بار فقط باید مقدار کمی از این محصول را استفاده کنید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *