اکستنشن یا کاشت مژه؟

اکستنشن مژه

اکستنشن مژه چیست؟

یکی از آیتم‌های مهم در زیبایی خانم‌های خوش سلیقه، داشتن چشمانی دلربا و زیبا با مژه‌هایی فر و بلند است. به همین دلیل از زمانی که کاشت و اکستنشن مژه به وجود آمد، مورد محبوبیت عده زیادی از افراد قرار گرفت. چیزی که برای اغلب افراد جالب است، این که دوست دارند بدانند این کار چگونه انجام می‌شود.

 اکستنشن مژه

هر کاری برای آنکه بتواند به نحو احسنت انجام شود، به خودی خود قابل انجام نیست و نیاز به یکسری تخصص و مهارت‌های لازم در این زمینه دارد. به همین دلیل اضافه کردن تارهای موی اضافه به مژه، یک آیتم مهم و بسیار حساس محسوب می‌شود، که توسط هر شخصی قابل انجام نیست، و تنها باید توسط یک فرد آموزش دیده انجام شود.

بررسی مراحل اکستنشن مژه

مراحل انجام اکستنشن مژه به شرح زیر است:

 1. ابتدا فرد به روی صندلی مخصوص دراز کشیده و چشم‌ها را می‌بندد. سپس به روی مژه‌های پلک بالایی دستمالی قرار داده می‌شود که باید کاملا تمیز و بهداشتی باشد.
 2. سپس در مرحله دوم به کمک یک پنس ظریف، یک سمت مژه مصنوعی را به چسب آغشته کرده، و یک میلی‌متر بالای ریشه مژه طبیعی می‌چسبانند.
 3. این کار اگر به صورت حرفه‌ای انجام شود، حدود ۲ ساعت زمان می‌برد.
 4. در نهایت با کشیدن یک برس مخصوص لابه لای مژه‌ها، اگر احساس راحتی کردید و اصلاً متوجه وجود موهای اضافی و سنگین به روی مژه‌هایتان نشدید، این به معنای این است که اکستنشن مژه‌های شما بی‌نقص انجام شده است.

آیا می دانید آموزش اکستنشن مژه یک اصل مهم در زیبایی چشم است؟ اینکه هنرجویان بتوانند آموزش کاشت مژه را به درستی و بر اساس مد روز ببینند و از آموزش های خود در آرایشگاه استفاده کنند تا مشتری رضایت کامل داشته باشد هدفی است که هنرآموزان به دنبال آن هستند.

کاشت مژه چگونه انجام می ‌شود؟

همانطور که ذکر شد، داشتن مژه‌هایی پرپشت و بلند از علایق فردی همه خانم‌ها به حساب می‌آید. به همین دلیل عده زیادی از افراد دوست دارند که انجام کاشت طبیعی به روی مژه‌ها را به عنوان یک آیتم زیبایی امتحان کنند.

کاشت یا اکستنشن مژه

در این راستا انجام کاشت و اکستنشن مژه به وسیله جراح مخصوص انجام می‌شود، ولی امروزه در سالن‌های آرایشی می‌توانند آن را به نحو احسنت پیاده کنند. لازم بدانید که فرایند کاشت با اکستنشن یکسان است و تنها تفاوت آن‌ها در مراحل انجام آن می‌باشد، که قصد داریم راجع به آن اطلاعات کاملی را به دست‌ آوریم. مراحل انجام کاشت مو‌های اضافی به روی مژه شما به شرح زیر است:

 • ابتدا لازم است، تا مژه‌های طبیعی به صورت کامل با محلول‌های تمیز‌کننده ضدعفونی شود.
 • سپس باید به وسیله یک براش مخصوص مژه‌ها را شانه زد.
 • استفاده از پرایمر مخصوص برای کل مژه‌های طبیعی
 • خشک کردن مژه‌ها به وسیله سشوار مژه
 • شانه کردن مژه‌ها به وسیله براش
 • کاور کردن مژه‌های پایین چشم به وسیله چسب مخصوص‌ تری‌ ام یا پد
 • شروع برای انجام کاشت

انجام فرایند کاشت دارای انواع زیادی می‌باشد، که این به سلیقه فردی شما وابسته است. به این ترتیب قبل از آنکه این کار را انجام دهید، ابتدا برای مدل انتخابی مورد نظرتان متناسب با فرم چشم‌ها، حالت صورت و رنگ چشم‌ها و … تصمیم‌گیری کنید تا سرانجام آن، یک نتیجه عالی و مطابق با سلیقه و دلخواه شما باشد.

انواع کاشت مژه

به دلیل آنکه فرم چشم‌های هر فرد متفاوت است، و تنها پیاده‌سازی یک مدل کاشت و اکستنشن مژه جلوه زیبایی ندارد، افراد حرفه‌ای در این کار، طراحی‌های زیبا و خارق ‌العاده ‌ای را در اضافه کردن موی طبیعی به مژه‌های شما در نظر گرفته‌اند، که می‌توانید متناسب با در نظر گرفتن ویژگی‌های ظاهری ذکر شده، طرح مورد نظرتان را برای داشتن چشمانی زیبا و جذاب انتخاب کنید. انواع کاشت‌های طراحی شده برای چشمان شما شامل آیتم‌های ذکر شده در زیر است:

 • کاشت تار به تار
 • کاشت کلاسیک
 • کاشت گلامور و اسپایکی
 • کاشت نچرال
 • کاشت عروسکی
 • کاشت هیدن مژه یا همان کاشت نامرئی
 • کاشت سه بعدی
 • کاشت ابریشمی
 • کاشت‌های چند بعدی یا والیوم و مگاوالیوم
 • کاشت ترکیبی یا میکس

هر یک از انواع کاشت‌های ذکر شده، در بهترین متریال و کیفیت و در یک طراحی عالی برای شما خانم‌های خوش سلیقه برای داشتن چشمانی جذاب و زیبا قابل انجام است.

اکستنشن مژه برای کسانی است که می خواهند مدتی بیش از یک شب ظاهر چشم خود را زیبا کنند یک گزینه عالی است. ماندگاری آن بین شش تا هشت هفته است و به گونه ای است که شما حتی به آرایش چشم نیز احتیاج ندارید.  اکستنشن مژه برای ماندگاری بیشتر نیاز به مراقبت دارند.برای یادگیری این مراقبت ها بهتر است، مقاله مراقبت های لازم بعد از اکستنشن مژه را مطالعه نمایید.

عوارض کاشت مژه

هر چیزی که در سلامتی و زیبایی شما تأثیرگذار باشد، قطعاً عوارضی نیز خواهد داشت. انجام کاشت و اکستنشن مژه نیز، در کنار آنکه چشمانی زیبا و مژه‌هایی پرپشت و بلند به شما می‌بخشند، مشکلات و آسیب‌هایی را نیز برای شما به همراه دارد. به این ترتیب بهتر قبل از انجام این کار، با عوارض آن‌ها آشنا شوید. کاشت و اکستنشن مژه

 • اضافه کردن مژه به مژه‌های طبیعی با این حال که بی‌خطر به نظر می‌رسد، اگر توسط یک فرد ماهر انجام نشود، ممکن آسیب‌های جدی از جمله چسباندن پلک‌های بالا و پایین چشم را به همراه داشته باشد.
 • انجام این کار توسط یک فرد بدون داشتن مهارت کافی، نه تنها مژه‌های شما را پرپشت و بلند نمی‌کند، بلکه ممکن باعث کندن مژه‌های طبیعی شما نیز بشود.
 • وارد شدن چسب به داخل چشمان شما، ممکن باعث ایجاد عفونت و آلودگی به داخل چشم شود.
 • از آنجایی که چشم‌ها بسیار حساس هستند، وارد شدن تار‌های مژه اضافی به داخل چشم باعث ایجاد حساسیت شدید و حتی متوقف شدن کار می‌شود.
 • استفاده از مواد و متریال تاریخ مصرف گذشته و فیک باعث ایجاد مشکلات و بیماری‌های چشمی برای شما خواهد شد.

به این ترتیب، برای آنکه با هر یک از عارضه‌های ذکر شده رو به رو نشوید، بهتر به یک سالن آرایشی معتبر مراجعه کنید، و این موضوع را جدی بگیرید.

 مزایا و معایب اکستنشن نسبت به کاشت

همانطور که گفته شد، کاشت و اکستنشن مژه با یکدیگر تفاوت‌های جزئی دارند، که انتخاب هر یک از آن‌ها برای انجام، به سلیقه فردی باز می‌گردد. به این ترتیب در اینجا قصد داریم با مزایا و معایب اکستنشن نسبت به کاشت آشنا شویم تا بتوانیم با خیال آسوده برای انجام این کار اقدام کنیم. این مزایا و معایب شامل موارد ذکر شده در زیر است:

مراحل انجام اکستنشن مژه

مزایای اکستنشن نسبت به کاشت

 1. با توجه به اینکه ماندگاری اکستنشن نسبت به کاشت کمتر است، اگر در زمان کوتاه از مژه‌های خود خسته شوید، به راحتی می‌توانید از شر آن‌ها خلاص شوید. پس اگر در انجام این کار تعلل دارید، بهتر اول اکستنشن را امتحان کنید.
 2. از آنجایی که اکستنشن با تار‌های موی مصنوعی انجام می‌شود، جنبه زیبایی بیشتری نسبت به کاشت دارد.

معایب اکستنشن نسبت به کاشت

 1. ماندگاری اکستنشن همانطور که ذکر شد، کمتر از کاشت است.
 2. بلندی مژه‌های مصنوعی در اکستنشن باید حداقل دو برابر مژه‌های طبیعی باشد، ولی در کاش اینطور نیست.
 3. به دلیل ماندگاری پایین اکستنشن در مدت زمان کمتری باید برای ترمیم آن مراجعه کرد، در صورتی که در کاشت اینطور نیست.

کاشت مژه برای چه کسانی مناسب است؟

نکته بسیار مهمی که در کاشت و اکستنشن مژه وجود دارد، این که اغلب افراد نمی‌دانند که انجام این کار برای آن‌ها مناسب است، یا خیر، و به دنبال راهی برای فهمیدن آن هستند.

کاشت مژه مناسب برای مژه های کم حجم

در صورتی که برای آنکه متوجه شوید کاشت یا اکستنشن به درد شما می‌خورد یا نه، تنها کافی نگاهی در آینه به خود بیندازید و خواهید فهمید که دانستن این موضوع آنقدر هم کار سختی نیست.

اگر فردی هستید که از مژه‌های بلند و فر برخوردار است، پس اصلاً دلیلی بر انجام کاشت یا اکستنشن برای مژه‌های شما وجود ندارد، زیرا ممکن انجام این کار زیبای و جذابیت چشم‌ها و چهره شما را بگیرد.

کاملاً برعکس موضوع بالا، اگر فردی هستید که مژه‌های کم پشت و کوتاهی دارد، و همیشه آرزوی داشتن مژه‌هایی فر و بلند داشته‌اید، بهتر برای یکبار هم که شده، کاشت یا اکستنشن را امتحان کنید، و خواهید دید که این تغییر چقدر در زیبایی و جذابیت چشمان و چهره شما تأثیرگذار است.

پس انجام این آیتم‌های مهم زیبایی تنها برای کسانی مناسب که از داشتن مژه‌های کوتاه و کم پشت رنج می‌کشند، زیرا چشم‌ها مهم‌ترین عامل زیبایی یک خانم به حساب می‌آید.

تفاوت قیمت کاشت و اکستنشن مژه

به دلیل آنکه کاشت و اکستنشن در کل دنیا از طرفداری و محبوبیت زیادی برخوردار است، سالن‌های آرایشی زیادی مشغول به انجام این خدمات به صورت حرفه‌ای و تخصصی هستند.

اغلب افراد به دنبال این هستند که بدانند هزینه در نظر گرفته شده برای کاشت و اکستنشن مژه به چه صورت است، و کدام یک بصرفه‌ تر خواهد بود. ولی لازم بدانید، به دلیل متریال و مواد گوناگونی که برای انجام این خدمات به کار برده می‌شود، و با توجه به نرخ تورم که روز به روز در حال افزایش و تغییر است، نمی‌توان هزینه دقیقی را برای این دو ذکر کرد.

اما نکته‌ای که وجود دارد، این که هزینه‌ای که برای اکستنشن در انواع سالن‌های آرایشی در نظر گرفته شده، به دلیل آنکه این خدمات ماندگاری کمتری نسبت به کاشت دارند، بسیار پایین‌تر و بصرفه‌ تر است.

با این وجود، هر یک از این دو خدمات زیبایی، جذابیت خودشان را دارند، که نمی‌توان به دلیل تفاوت قیمت آن‌ها را ارزیابی کرد و انتخاب آن‌ها به سلیقه فردی وابسته است.

اکستنشن یا کاشت؟ کدام یک بهتر است؟

اکستنش مژه

همانطور که بارها در این باره ذکر شد، به دلیل آنکه انواع کاشت و اکستنشن مژه بسیار زیاد هستند، و هر یک از آن‌ها جذابیت و زیبایی مختص به خودشان را دارند، نمی‌توان یکی را بر دیگری برتر دانست.

به این ترتیب، هر فرد متناسب با ویژگی‌های مهمی اعم از در نظر گرفتن نوع کشیدگی چشم‌ها، حالت صورت، رنگ پوست، اهمیت در ماندگاری مژه و … به دنبال انجام یکی از انواع این خدمات زیبایی می‌رود.

پس نمی‌توان گفت که کدام یک بهتر است و همه چیز به این بستگی دارد که فرد چه چیزی را می‌پسندد. تنها چیزی که در این باره اهمیت دارد، این است که باید برای انجام بهترین خدمات به یک سالن آرایشی مطرح و معتبر مراجعه کرد.

زیبایی از عوامل بسیار مهم در میان افراد است، که همه دوست دارند آن را به نوعی به دست آورند، ولی چیزی که بیشتر از همه تأثیرگذارتر است، داشتن چشمانی گیرا و جذاب است، که تنها با انجام اکستنشن یا کاشت می‌توانید این را به خود هدیه دهید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *