چگونه موخوره را از بین ببریم؟

درمان موخوره

همانطور که می‌دانید استفاده روزافزون از مواد شیمیایی و انواع رنگ مو‌ها باعث شده تا آسیب‌پذیری مو‌ها بالطبع نیز زیادتر شود و باعث ظاهر شدن انواع موخوره و به دنبال آن زبری و خشکی مو را چندین برابر افزایش شود. اما با این حال روش‌هایی برای درمان موخوره وجود دارد از جمله روغن‌ها، سرم‌ها، آبرسان‌های مخصوص یا حتی استفاده از روش‌های خانگی کارساز است.

در ادامه در مورد چگونگی از بین بردن موخوره با مواد طبیعی و خانگی بحث می‌کنیم، پس اگر شما نیز دغدغه موخوره دارید و نمی‌دانید برای از بین بردن آن از چه راهکار‌ها و شیوه‌هایی استفاده نمایید ادامه مقاله را تا آخر با ما همراه باشید.

موخوره چیست؟

موخوره چیست

موخوره از جمله مواردی است که بیشتر زنان به آن دچار هستند، اما این نوع مشکل در مردان هم دیده می‌شود ولی زنان در مقایسه با مردان بیشتر درگیر هستند. موخوره به دلایل مختلفی از انتهای ساقه مو شروع می‌شود و رفته رفته زیادتر و به بالای سر یعنی ریشه پیشرفت می‌کند. برای موخوره درمان قطعی و صد در صد وجود ندارد و اغلب با کوتاه کردن مو آن را از بین می‌برند با در حالی که می‌توان از روش‌های خانگی و تقویت‌کننده‌های مو نیز برای حل این مشکل استفاده کرد.

انواع موخوره کدام ‌اند؟

انواع موخوره

موخوره انواع مختلفی دارد که در انتهای ساقه مو پدید می‌آید، موخوره باعث آسیب رساندن به سلامت و زیبایی مو شده و لطافت و نرمی را از بین می‌برد. شما هم به از بین بردن موخوره مو‌های خود اهمیت می‌دهید یا در حالت وز و زبری مو‌های خود را ر‌ها می‌کنید؟ در زیر به ۱۱ نوع از انواع موخوره‌ها اشاره خواهیم نمود که با بررسی دقیق‌تر می‌توانید بفهمید نوع موخوره شما، کدام است.

مقاله پیشنهادی : آموزش کراتینه مو

موخوره ساده و پایه‌ای (Basic split)

موخوره ساده

این نوع موخوره شایع‌ترین نوع موخوره در بین انواع دیگر است و معمولاً مو‌ها در انتهای ساقه به دو قسمت تقسیم می‌شود به طوری که شبیه حرف انگلیسی Y می‌شود. برای از بین بردن این نوع موخوره نیاز است تا تغذیه مناسب داشته باشید تا مواد مورد نیاز برای تقویت مو‌هایتان تأمین شده و از بین بردن موخوره ساده را تسریع نماید.

موخوره چنگالی یا سه شاخه (Fork)

برای جلوگیری از این نوع موخوره باید مراقبت از موی خود را افزایش دهید. چراکه این موخوره به علت بی‌توجهی شما در هنگام ایجاد موخوره دو شاخه و کمبود بودن آب و فشار بیشتر ایجاد می‌شود. با کوتاه کردن مو و استفاده از ماسک‌ها و آبرسان‌های متناسب با موی خود می‌توانید این آسیب را به حداقل‌ ترین میزان ممکن برسانید.

موخوره درختی (Tree split)

موخوره درختی

این مدل درختی بیشتر در مو‌هایی دیده می‌شود که بیشتر در معرض مستقیم نور آفتاب قرار می‌گیرند. موخوره درختی آسیب شدیدتری در مو‌های شما به وجود آورده و باعث شده تا یک طرف کوتیکل مو به شدت آسیب ببیند. هنگامی که در مو‌های خود چنین موخوره‌ای مشاهده کردید هرچه سریع‌تر از محصولات مخصوص مو برای از بین بردن موخوره استفاده کنید یا مو‌های خود را با قیچی برش زنید.

موخوره ‌گره ‌ای (Knot split)

موخوره‌ گره ‌ای در انتهای ساقه مو باعث ‌گره خوردن و سپس به دنبال آن زبر و شکننده شدن مو را در پی دارد. بیشتر افرادی که مو‌های فر دارند شاهد همچین موخوره‌ای هستند چراکه هنگام شانه زدن مو‌ها در هم پیچ خورده و باعث ‌گره خوردن تار‌های مو می‌شوند. توصیه می‌شود هنگام شانه کردن مو‌ها از شانه‌های دندانه درشت استفاده نمایید.

موخوره پر مانند (Feather split)

اگر مو‌های خود را به طور مداوم رنگ می‌کنید و علاوه بر آن به بهداشت و لطافت مو‌های خود رسیدگی نمی‌کنید مطمئن باشید پس از مدتی این موخوره در مو‌های شما ظاهر خواهد شد. گزینه دیگری به جز کوتاه کردن مو در این موارد پیش آمده ندارید. نکته قابل مهم در این باره این است نباید از وسایل و تجهیزات گرمایشی زیاد استفاده کنید، هر چه بیشتر استفاده کنید، به همان میزان آسیب‌پذیری مو‌های خود را افزایش خواهید داد.

موخوره مخروطی یا شمعی (Candle split)

برای از بین بردن موخوره مخروطی یا شمعی باید بر روی مو‌های خود کنترل زیادی داشته باشید چراکه ممکن است علائم مشخصی که نشان‌دهنده‌ی موخوره باشد، پدید نیاید. در همین حین برای مو‌های خود از مواد مخصوص استفاده نمایید و استفاده از روغن‌های تقویت‌کننده همچون روغن آرگان، زیتون، نارگیل فراموش نشود.

موخوره ناقص (Incomplete split)

در موخوره ناقص ساختمان مو به طور کامل از یکدیگر جدا و شاخه شاخه نشده و در قسمتی از تار مو که امکان شکستن آن آسان و راحت است به وجود می‌آید. اگر برای این موخوره اقدامات مناسبی را انجام ندهید به مرور زمان آسیب‌های زیادتری را برای مو‌هایتان به وجود می‌آید.

موخوره‌ گره سفید (White Knot split)

موخوره‌ گره سفید جزو بدترین نوع در بین انواع موخوره است و در این نوع به دلیل سوختن مو هنگام استفاده از مواد شیمیایی رخ می‌دهد. استفاده از رنگ‌های مختلف و دکلره‌ها در بیشتر موارد مو‌های آسیب دیده با سوختگی بیشتر به همراه دارد.

اگر دقت کرده باشید متوجه خواهید شد که این مواد شیمیایی زبری مو‌هایتان را چند برابر افزایش خواهند داد و بعداً به این فکر خواهید افتاد تا مو‌های خود را ترمیم و روش‌هایی برای از بین بردن موخوره انجام دهید. مواد شیمیایی بیشترین آسیب را به مو می‌زند سعی کنید تا حد امکان از مواد شیمیایی کمتر استفاده نمایید و سلامت مو‌های خود را در اولویت قرار دهید.

موخوره پیچ خورده (Twisted split)

موخوره پیچ خورده که با نام چروکی نیز شناخته می‌شود به دلیل استفاده بیش از حد از سشوار و اتوی مو به وجود می‌آید. در این مواقع نباید به مو فرصت خشک شدن بدهید و از روش روغن تراپی و آبرسان‌های مخصوص نوع مدل مو خود استفاده نمایید.

حتماً به نوع غذایی که می‌خورید بیشتر توجه نمایید و ویتامین‌های گروه B مخصوصاً B12 را در بدن خود افزایش دهید. گاهی قیچی کردن و کوتاه کردن مو کارساز نیست و دوباره شاهد این چنین موخوره‌هایی در مو‌های سر خود خواهید بود و باید به نوع رژیم غذایی و ویتامین‌ها بیشتر توجه کنید تا فکرتان بیش از حد درگیر از بین بردن موخوره نشود.

موخوره جوان یا کوچک (Mini split)

موخوره جوان یا کوچک همانند موخوره ساده و پایه‌ای شایع‌ترین نوع است و در این حالت موخوره در حال گسترش می‌باشد. حتماً زودتر اقدام به رفع از بین بردن موخوره نمایید تا از افزایش آن جلوگیری به عمل آید.

موخوره باریکی مخروطی شکل (Tapered split)

موخوره مخروطی

موخوره باریکی مخروطی شکل که شباهتی با موخوره شمعی نیز دارد قسمت موخوره نسبت به خود مو نازک و ضخیم‌تر است و باعث می‌شود کوتیکول مو از بین برود. هنگام رنگ کردن مو و استفاده از مواد شیمیایی مطمئن باشید که از مواد مرغوب تا حد امکان استفاده می‌نمایید.

آیا موخوره در مردان نیز وجود دارد؟

موخوره در مردان

موخوره علاوه بر اینکه در بین بانوان بیشتر رواج دارد، در مردان نیز بروز پیدا می‌کند، باید حتماً در نظر داشته باشید که وقتی از حمام بیرون می‌آیید بلافاصله مو‌های خود را با سشوار خشک نکنید، همین کار باعث آسیب رساندن به مو و افزایش زبری و موخوره می‌شود. سعی کنید مو‌های خود را در هوای طبیعی و آزاد خشک نمایید این کار به از بین بردن موخوره شما بیشتر و زیادتر کمک می‌کند.

در ماه حداقل یک بار نیز چند سانت مو‌های خود را کوتاه کرده تا لطافت و زیبایی را به مو‌های خود هدیه نمایید.

عوارض موخوره به چه صورت است؟

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، موخوره باعث از بین رفتن زیبایی و درخشندگی می‌شود و به دنبال آن شوره، ریزش مو و مواردی از قبیل را در پی دارد. همچنین این نکته مهم قابل ذکر است که اگر رژیم غذایی و ویتامین‌های لازم جذب بدنتان نشود باعث ظاهر شدن موخوره، به تعویق انداختن از بین بردن موخوره و عوارض و بیماری‌های ناشی از آن را شامل می‌شود.

به طور کلی و کوتاه اگر بخواهیم عوارض موخوره را در چند مورد خلاصه کنیم، شامل موارد زیر خواهد بود:

  • کدر شدن و کم رنگ شدن مو
  • حالت نگرفتن مو
  • افزایش ریزش مو
  • تضعیف ریشه موی سر
  • شکستگی و کش دار شدن تار‌های مو
  • بی‌نظمی و نامنظم شدن مو

چه عواملی به از بین بردن موخوره کمک نمی ‌کنند؟

استفاده از مواد شیمیایی زیاد، رنگ مو‌های نامناسب و نامرغوب، دوش گرفتن با آب بسیار گرم، وسایل حرارتی و نامناسب همگی جزء عواملی هستند که در پیدایش موخوره در مو‌هایتان دخیل هستند.

وقتی موخوره در بین تار‌های موی شما ظاهر شد، قسمت‌هایی که موخوره دارند نسبت به دیگر قسمت‌ها کم رنگ ‌تر هستند. استفاده از اتو مو و سشوار به دفعات مکرر و زیاد باعث از بین رفتن کوتیکول موجود در مو می‌شود.

بسیاری از افراد عادت ندارند بعد از حمام کردن مو‌های خود را با روغن‌ها یا سرم‌های مخصوص چرب نمایند و همین باعث می‌شود تا خشکی مو افزایش یابد.

سعی کنید از شانه و برس افراد دیگر استفاده نکنید چون که اگر آن شخص دچار موخوره و یا شوره سر باشد، به شما نیز سرایت خواهد یافت و موخوره کل مو‌هایتان را در برخواهد گرفت وبعداًا به فکر از بین بردن موخوره خواهید افتاد. پس قبل از اینکه دچار اینچنین مواردی شوید سعی کنید نهایت مراقبت و بهداشت را از مو‌های خود انجام دهید تا بعداً هم زمان و هم هزینه‌های زیادی را محتمل نشوید.

در زیر برایتان چند مورد از عوامل پیدایش موخوره را ذکر می‌کنیم تا اگر این عادات اشتباه و مضر برای مو‌هایتان را انجام می‌دهید، دیگر تکرار نکنید و حدالامکان کاهش دهید.

شانه کردن موی خیس

شانه کردن موی خیس

با توجه به نظر متخصصان مو لازم است تا ۸۵ درصد از مو‌هایتان خشک شود و سپس شروع به شانه کردن مو‌های خود نمایید. اگر شما جزو افرادی هستید که هنگامی که مو‌هایتان خیس است آن را شانه می‌کنید باید بگوییم که هرچه سریع‌تر این عادت اشتباه و غلط را ترک نمایید در غیر این صورت از بین بردن موخوره را به تعویق بیندازید. موی خیس مستعد آسیب‌پذیری و شکنندگی زیادی است و به عبارتی مو در ضعیف‌ترین حالت ممکن خود قرار می‌گیرد.

قرار گرفتن زیاد در معرض نور آفتاب

اگر به تعداد دفعات زیاد و مکرر در معرض نور آفتاب هستید عامل شکنندگی و آسیب‌پذیری رخ خواهد داد.

شامپو کردن مو به صورت غلط و ناصحیح

بیشتر افراد ممکن است از پایین مو شروع به شامپو کردن مو‌های خود نمایند در حالی که این اشتباه است و شیوه درست شامپو کردن مو از بالا به پایین است. هنگامی که مو‌های خود را شامپو می‌کنید سعی کنید آرام کف سر خود را ماساژ دهید و با ملایمت و به آرامی مو‌های خود را شامپو زنید و از چنگ زدن تا امکان دوری کنید.

شستن بیش از حد مو

شستن مو

بعضی از افراد تصور می‌کنند اگر مو‌های خود را زیاد بشویند نه تنها باعث بهتر و زیباتر شدن مو خواهد شد بلکه به از بین بردن موخوره نیز کمک خواهند نمود درحالی که این نوع طرز فکر به شدت اشتباه و غلط است. در این موارد باید شاهد و نظاره‌گر موخوره‌های شدیدتر باشید و ساقه مو زودتر از موارد دیگر خشک و آسیب‌پذیر خواهد شد.

در کوتاه کردن مو

کوتاه کردن مو برای درمان موخوره

سعی کنید مو‌های خود را هر دو ماه یکبار کوتاه کنید. اگر مو‌های سالم نیز دارید سعی کنید بیش‌تر از چهار ماه این کوتاه کردن به تعویق نیفتد. بهترین راه برای پیشگیری و از بین بردن موخوره کوتاه کردن مو است و سلامت مو را تضمین می‌نماید.

استفاده از وسایل گرمایشی

استفاده از وسایل گرمایشی باعث از بین بردن پروتئین مو‌ها می‌شود. اگر جزو افرادی هستید که به وسایل گرمایشی همچون سشوار، اتو مو عادت دارید و زیاد استفاده می‌کنید سعی کنید مصرف این نوع وسایل را کاهش دهید.

رنگ و دکلره کردن مو

دکلره و رنگ مو

رنگ کردن مو، دکلره کردن و انواع روش‌های رنگ مو ساقه مو را تضعیف کرده و حالت مو را تغییر می‌دهد. رنگ کردن مو‌های فر و تغییر‌های پی در پی پیدایش موخوره را شدت می‌دهد.

چیزی که همه ما ممکن است به آن فکر کنیم این است که چگونه امکان  ایجاد موخوره را به پایین‌ترین سطح برسانیم و چه کاری انجام دهیم تا دیگر شاهد این چنین موردی نباشیم. برای از بین بردن انواع موخوره روش‌های غلطی که در بالا ذکر شد را کاهش دهید بعلاوه در زیر انواع روش‌های درمان موخوره با مواد طبیعی و خانگی را برایتان ذکر می‌کنیم، امیدواریم با انجام دادن این نکات مو‌های سالم و زیباتری داشته باشید.

از بین بردن انواع موخوره با مواد طبیعی و خانگی

درمان خانگی و گیاهی موخوره

استفاده از مواد طبیعی و خانگی مو‌های شما را تقویت می‌کند و باعث می‌شود مثل اول مو‌هایی زیبا و درخشان در عین حال سالم داشته باشید. استفاده از روش‌های طبیعی و خانگی جانی دوباره به مو‌هایتان می‌دهد و هیچ ضرری نخواهند داشت.

درمان موخوره با ماسک تخم مرغ

نمی‌توان از خواصی که تخم مرغ دارد چشم پوشی نمود. ترکیب زرده تخم مرغ، روغن زیتون و عسل می‌تواند بهترین ترکیب برای مو‌هایتان باشد. طرز درست کردن این ماسک بدین صورت است که ابتدا یک تخم مرغ را شکسته و زرده آن را جدا نمایید سپس با سه قاشق سوپ‌خوری روغن زیتون و یک قاشق سوپ‌خوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید تا یکدست شوند. این مواد را به آرامی روی مو‌های خود ماساژ دهید تا کاملاً جذب شود و حدود یک ربع الی بیست دقیقه روی مو‌های خود نگه دارید، سپس با یک شامپو آبکشی نمایید.

درمان موخوره با ماسک سس مایونز

سس مایونز می‌تواند برای مو‌های شما بسیار مفید باشد. مقداری سس مایونز بر روی مو‌هایتان بمالید و با یک فویل مو‌های خود را بپوشانید، بگذارید حدود یک ساعت بر روی مو‌هایتان بماند و سپس آن را بشویید.

این ماسک را امتحان نمایید تا تأثیر آن را روی مو‌های خود ملاحظه نمایید و به از بین بردن موخوره کمک نمایید.

حل مشکل موخوره با ماسک موز

همانطور که می‌دانید موز ویتامین‌های زیادی را دارد و سرشار از ویتامین‌هایی همچون آهن، پتاسیم، A، E، C و روی نیز می‌باشد. پوره موز رسیده را با روغن بادام ترکیب کنید و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بگذارید روی مو‌هایتان بماند و بعد با آب مو‌های خود را بشویید.

ماسک موز به درخشندگی، از بین بردن انواع موخوره، درمان ریزش مو، خشکی مو کمک شایانی می‌نماید.

حذف موخوره با ماسک آووکادو

از دیگر روش‌های خانگی استفاده از ماسک آووکادو است. آووکادو همچون یک نرم‌کننده و یک سرم عالی عمل می‌نماید. برای درست کردن ماسک، یک آووکادو را با دو قاشق روغن زیتون و روغن نارگیل ترکیب نمایید تا حالت کرم مانندی به خود بگیرد.

ماسک را بر روی مو‌های خود بزنید اما سعی کنید به ریشه مو برخورد نکند. حدود ۳۰ دقیقه روی مو‌هایتان نگه دارید و سپس با آب ولرم آبکشی نمایید. در ماه دو بار از این ماسک روی مو‌هایتان انجام دهید.

سرکه سیب درمان فوق‌العاده برای از بین بردن موخوره

برای درمان موخوره می‌توانید از سرکه سیب استفاده کنید تا کاهش چشمگیر موخوره را با چشمان خود نظاره‌گر باشید. نحوه استفاده از سرکه سیب بدین صورت است که بعد از اینکه مو‌هایتان را با شامپو شستید مقداری سرکه سیب به مو‌های خود بزنید و حدود یک الی ۲ دقیقه منتظر بمانید و سپس می‌توانید آبکشی کنید.

درمان موخوره با روغن‌های طبیعی

روغن‌های طبیعی همچون روغن زیتون، آرگان، بادام، نارگیل می‌تواند موخوره مو را درمان و علاوه بر آن به کسانی که ریزش مو دارند کمک نماید. انتها و ساقه مو‌های خود را به روغن آغشته نمایید تا نرم و چرب بماند.

شامپو‌های مناسب برای درمان و از بین بردن موخوره کدام‌اند؟

بهترین شامپوها برای درمان موخوره

در زیر برایتان بهترین و مناسب‌ترین نوع شامپو که برای رفع موخوره انجام می‌گیرد برایتان معرفی می‌کنیم:

شامپو کراستاس (Kerastase Nutritive)

این شامپو یکی از بهترین و مناسب‌ترین شامپو‌ها برای درمان موخوره است و با تغذیه فولیکول‌های مو، مو‌های شما را از موخوره در امان نگه می‌دارد. با استفاده از این شامپو به طور خاص شاهد زیبایی و منحصر به فرد بودن مو‌هایتان خواهید بود.

شامپو آلفادوکس آیتم مناسب برای از بین بردن موخوره (Alphadoux)

شامپو آلفادوکس نرمی، درخشانی و لطافت و نرم‌کنندگی را برای مو‌های شما به ارمغان می‌آورد، این شامپو حاوی عصاره‌های گیاهی بوده و برای هر نوع مویی از جمله خشک، چرب، معمولی قابل استفاده است. آلفادوکس مناسب استفاده روزانه نیز می‌باشد به طوری که شما نمی‌توانید هر روز از شامپو‌های دیگر استفاده نمایید اما این شامپو به نوعی تولید شده است که برای استفاده روزانه بسیار مناسب است.

شامپو آردن هرباسنس (Ardene Herba Sense)

شامپو آردن هرباسنس به دلیل داشتن ژل آلوئه ورا و روغن آووکادو یکی از بهترین شامپو‌ها برای از بین بردن موخوره توصیه می‌شود. این شامپو برای مو‌های خشک و کسانی که زود زود مو‌هایشان دچار موخوره می‌شود مناسب است.

از مزیت‌های خوب شامپو هرباسنس می‌توان به حالت ‌پذیر بودن و رطوبت‌رسانی قوی و فوق‌العاده چشمگیر به مو‌ها اشاره نمود. بی‌شک اگر جزو کسانی هستید که از این شامپو استفاده نموده‌اید، رضایت خاطر از این شامپو ضد موخوره را دارید.

شامپو مخصوص از بین بردن موخوره ترزمه (Tresemme Anti Breakage)

شامپو ضد موخوره ترزمه به دلیل سبک بودنش مناسب برای استفاده روزانه است و آسیب دیدگی و خشکی مو را تا ۸۰% کاهش می‌دهد. این شامپو از برند‌های آمریکایی است که به مو حالت ابریشمی مانند می‌دهد و حاوی ویتامین B12 و ژلاتین است که مو را زنده و احیا می‌نماید همچنین به عمق و ساختار مو نفوذ می‌کند و بازسازی داخلی انجام می‌گیرد.

این برند از آنجا که با محصولات گیاهی تولید و ساخته شده است معرف حضور همگان است و از محبوبیت عام و جهانی برخوردار است. قابل ذکر است که این شامپو می‌تواند موخوره را کاملاً از بین برده و مو‌هایی همچون یک نوزاد داشته باشید.

تا به اینجا شامپو‌های مناسب برای از بین بردن موخوره و درمان آن را گفتیم، آیا شما تا به حال از این شامپو‌ها استفاده کرده‌اید؟جربیات و نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا موخوره باعث ریزش مو می‌شود؟

ریزش مو به دلیل موخوره

موخوره در اثر عارضه‌ای که به ساقه‌ی مو‌ها وارد می‌کند باعث شکنندگی آن می‌شود و استفاده از رنگ‌ها و مواد شیمیایی ریزش مو را افزایش می‌دهد، البته اگر استرس نیز داشته باشید می‌تواند بر ریزش مو‌های شما اثر بگذارد و آن را چندین برابر نماید، دوره‌های اضطراب و استرس باعث توقف و کاهش رشد موی شما می‌شود. می‌توانید با ورزش، فعالیت‌ها و سایر روش‌های موجود استرس و اضطراب خود را کنترل نمایید.

از دیگر عوامل ریزش مو می‌توان به عدم درست تغذیه و رژیم غذایی اشاره نمود که همان تغذیه درست و مواد غذایی علاوه بر اثرگذاری و افزایش و تقویت مو به سلامت دیگر اعضای بدن شما کمک می‌نماید.

اگر مو‌هایتان را دوست دارید، مراقبت و کنترل را جدی بگیرید!

به هیچ وجه از مراقبت و کنترل مو‌های خود دست نکشید و به آن بی‌توجه نباشید. موی شما جزوی از اعضای بدن شماست اگر به زیبایی از آن مراقبت نمایید، به همان مراتب درخشندگی و زیبایی خودتان را افزایش خواهد داد. امیدواریم این مقاله جامع ما بتواند به شما در درمان موخوره کمک نماید. اگر در مورد از بین بردن موخوره یا هر سؤال دیگری در این نوع برایتان پیش آمد در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *