اکستنشن مو

شاید زمانی که در آرایشگاه بوده‌اید، هنگام صحبت کردن اطرافیان کلمه اکستنشن و اکستنشن مو با لیزر را شنیده باشید و متوجه معنی آن نشده باشید.و سعی کرده باشید بدون پرس و جو از شخص خاصی و تنها با استفاده از وب‌گردی اطلاعات خود را در این باره تکمیل نمایید.

وبسایت هنرسرا با عرضه به‌روزترین اطلاعات همواره سعی کرده است، تا در این امر به شما یاری برساند. در رابطه با اکستنشن مو با لیزر ابتدا خدمتتان عرض کنیم که خود کلمه اکستنشن (extension) می‌تواند به معنی بخش الحاقی باشد. اکنون در یک معنی تحت‌الفظی می دانیم که اکستنشن با لیزر کردن مو با لیزر یا همان کاشت مو برابر است.

اکستنشن مو با لیزر

اکستنشن لیزری مو چیست؟

این کار یک روش کاشت و ترمیم موی سر است. ترمیم مو با استفاده از این روش به گونه ای است که موهای کم حجم نازک مخصوصا جلوی سر را پرپشت می‌کند. متاسفانه در جامعه امروزه ایران که ظاهر گرایی به یک معضل تبدیل شده است،بیشترین استفاده از اکستنشن مو توسط خانم های جوان به دلیل افزایش جذابیت مورد استفاده قرار می گیرد.

در کنار این کار افرادی هستند که به کاشت مو برای حفظ موقعیت اجتماعی و اعتماد به نفس نیاز دارند. به عنوان مثال افرادی که بر اثر بیماری موهای خود را از دست داده‌اند می‌توانند پس از کاشت، به زندگی عادی روزمره ادامه دهند. اکستنشن به گونه‌ای است که موهای از قبل آماده شده(مصنوعی، طبیعی) را توسط یک دستگاه لیزری به موی طبیعی سر متصل می‌کنند‌.

استفاده از این روش مناسب برای افرادی با ریشه‌ی ضعیف و نازک است. چرا که پس از اتصال موی خارجی با موی طبیعی کمترین آسیب به موی سر وارد می‌شود.

اکستنشن مو با لیزر چگونه انجام می شود؟

انجام دادن اکستنشن راه‌های متفاوتی دارد. یعنی می توان موی خارجی را با روش های دوخت کلیپسی، میکرو یا رینگ به موی طبیعی متصل کرد.

به تمامی این روشها اکستنشن مو از نوع سرد گفته می‌شود. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی اکستنشن نوع گرم نیز ایجاد شده است؛ که مو توسط چسب یا لیزر به موهای طبیعی متصل می‌شود.

مقاله پیشنهادی: آموزش اکستنشن مو

 اکستنشن مو با لیزر تقریباً ۱۵ درصد موهای سر را درگیر می‌کند و می‌توان گفت که کمترین مقدار آسیب را در مقایسه با دیگر انواع اکستنشن به مو وارد می‌کند. در این روش چون از کراتین گیاهی استفاده می شود، شما می‌توانید پس از اتمام کار به آسانی دوش بگیرید و نگران از بین رفتن کراتین گیاهی نباشید. چرا که کراتین پاک کننده مشخص دارد و آب به آن آسیبی نمی‌رساند.

پس هر وقت از اکستنشن خود خود خسته شدید، می‌توانید بلافاصله به آرایشگاه مراجعه کنیدتا موهایتان را پاکسازی کند. دقت داشته باشید که اکستنشن مو با لیزر به  کمک دانه‌هایی در سایز میکرومتر و دستگاه لیزر انجام می‌شود.

بنابراین موهای نازک و کم پشت بهترین گزینه استفاده از این روش هستند. این نوع موها چون استقامتی کمی دارند، انواع دیگر اکستنشن فشار زیادی بر آن وارد می کند و نتیجه نهایی به زیبایی انجام با لیزر نمی‌شود.

ماندگاری اکستنشن مو با لیزر چقدر است؟

تمام انواع اکستنشن نیازمند ترمیم هستند. برای ترمیم چسب بالای مو یا نوع دیگر نصب مو باید هر سه ماه یک بار به آرایشگاه مراجعه کنید. به خاطر داشته باشید ترمیم اکستنشن الزامی است. چرا که بعد از مدت سه ماه موها به زیبایی روز اول نیست و حتما باید کراتین های متصل کننده ترمیم شود.

البته که دوام آوردن اکستنشن مو الزاما سه ماه نیست و می‌تواند بر اساس موارد زیر قبل از سه ماه لازم به ترمیم باشد.

 • نوع اکستنشن ( گرم و سرد)
 • جنس موی استفاده شده (طبیعی و مصنوعی)
 • نصب ( رینگ، لیزر، چسب کراتین استفاده شده)
 • رشد طبیعی موی سر
 • نحوه استحمام و شانه کردن مو

عوارض اکستنشن مو با لیزر

عوارض اکستنشن مو با لیزر تنها به موارد زیر محدود نمی‌شود و می تواند در افراد مختلف عوارض متفاوتی وجود داشته باشد.

 • افزایش سردردهای میگرنی
 • افزایش سرعت ریزش مو
 • انجام عمل‌های استحمام، شانه زدن و خوابیدن سخت است، که همین امر می‌تواند منجر به افزایش استرس و اضطراب شخص شود.
 • آسیب ریشه و موی طبیعی سر
 • در برخی موارد ایجاد حساسیت و تاول پوست سر

قیمت اکستنشن مو با لیزر

اعلام قیمت اکستنشن مو تقریبا کاری نشدنی است، چرا که ملاک و معیارهای متفاوتی در قیمت گذاری تاثیرگذار است.

 • جنس موی انتخابی برای اکستنشن
 • کیفیت مو
 • کیفیت کار
 • ارتفاع موی منتخب
 • نوع نصب
 • دستگاه مورد استفاده
 • تخصص شخص انجام دهنده
 • تجهیزات انجام کار

علاوه بر تعرفه ثابتی که صنف آرایشگران برای انجام عمل اکستنشن مو با لیزر تعریف کرده است؛ تمامی موارد بالا به همراه دیگر پارامترهای مخصوص آرایشگر، در قیمت گذاری بر  اثر می‌گذارد. لازم به ذکر است که انجام اکستنشن هزینه‌های بالایی دارد و قبل از مراجعه و انجام آن حتماً با آرایشگر خود در مورد هزینه توافق کنید.

دستگاه اکستنشن مو با لیزر

برندهای متفاوتی از جمله(Socap, lorenzo, firex) این دستگاه ها را به بازار عرضه کرده‌اند. اکستنشن مو توسط لیزر به دلیل عدم آسیب به ریشه و ساقه موی سر، طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

دستگاه های جدید اکستنشن لیزری در بازار از کنترل کننده حرارتی پیشرفته دمای دستگاه بهرمند هستند؛ که باعث می‌شود نصب مو در مقایسه با گذشته به مراتب مرتب تر باشد. همچنین آسیب پوست سر با حرارت کاهش یافته است. استفاده از دستگاه های جدید لیزری سرعت عمل انجام اکستنشن را افزایش می‌دهد. بیشتر دستگاه های لیزر صفحات انبرشان از سرامیک است و بدنه آنها از فایبر فشرده شده درست شده است.

اکستنشن مو با لیزر

قیمت دستگاه لیزر اکستنشن مو

قیمت این دستگاه بنا بر برند مورد نظر و همچنین فروشگاه محل خرید می تواند متغییر باشد، لذا قبل از خرید تمامی اطلاعات لازم را در مورد دستگاه جمع آوری نمایید و سپس از فروشگاه مطمئن یک دستگاه دارای ضمانت نامه معتبر را خریداری نمایید.

چرا باید از اکستنشن لیزری مو استفاده کنیم

می‌دانید چرا از میان تمام روش‌های کاشت، اکستنشن مو با لیزر بهتر معرفی شده است؟ در جواب به این سوال باید بگویم که نصب مو با این دستگاه به قدری ظریف است که فقط با لمس متوجه می‌شوید که موی واقعی شخص نمی‌باشد.

همچنین چسب کراتین آن هیچ آسیبی برای مو ندارد. پس می‌توان بر اساس همین دو مورد نتیجه گرفت که نصب با لیزر بهترین روش انجام اکستنشن می‌باشد.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *