اشتباه آرایشی رایج در مراسم عروسی

تصویر شاخص اشتباه آرایشی رایج در مراسم عروسی
 • چگونه برای روز عروسی خود آماده شویم ؟
 • چه لباسی در آرایشگاه بپوشیم ؟
 • چگونه آرایشگر خود را انتخاب کنیم ؟
 • چگونه از پوست خود برای روز عروسی مراقبت کنیم ؟
 • چه مدل مویی برای عروس مناسب است ؟

اولین دغدغه ی هر عروس و دامادی برای مراسم عروسی خود انتخاب یک آرایشگاه با تجهیزات حرفه­ ای می ­باشد؛ این امر به قدری مهم است که اگر درست مورد بررسی قرار نگیرد موجب نارضایتی آنان می­ شود، زیرا انتخاب یک آرایشگاه با آرایشگر غیرحرفه ­ای موجب تلف­ شدن سرمایه و وقت شما شده و همچنین باعث می ­شود یکی از مهم­ترین و زیباترین شب­ های زندگی شما که باید در آن بدرخشید و لذت ببرید، به یک خاطره بد تبدیل می­ شود و مرور آن شب نارضایتی شما را به یادتان می­ آورد و شما را آزرده خاطر خواهد کرد. اشتباه آرایشی در عروسی ممکن است یکی از بهترین شب های عروس را خراب کند.

انتخاب یک آرایشگاه یا آرایشگری غیرحرفه ای

شما می­ توانید با انجام چند راهکار خود را به زیباترین حالت ممکن آراسته کنید؛ برای مثال اگر تاریخ عروسیتان مشخص شده هر چه زودتر به دنبال آرایشگاه مورد نظر خود باشید و حتما باید به نظرات دیگران گوش دهید زیرا ممکن است به آن آرایشگاه رفته باشند و مدل ­های آن را دیده باشند و همچنین آوازه­ ی آرایشگرهای باتجربه آن آرایشگاه را بشناسند. زمانی که آرایشگاه و آرایشگر خود را انتخاب کردید، قبل از مراسم عروسی حتما یکبار به آن سالن آرایشی رفته و از نزدیک کارشان را ببینید و همچنین از آرایشگر انتخابی خود بپرسید از چه موادی و چه مارکی استفاده می­ کند تا قبل از مراسم روی پوستتان امتحان کنید تا دچار حساسیت پوستی نشوید. یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کرد این است که حتما آرایشگر خود را از مکان برگزاری جشن باخبر کنید تا میکاپ و مدل موی شما را متناسب با آن محیط فراهم کند و همچنین در انتخاب آرایشگر خود شخصیت آن را در نظر بگیرید زیرا اگر آدم خودرایی باشد به علاقه شما توجه­ ای نمی­ کند و کار خود را انجام می­ دهد؛ اما اگر فردی آرام و مطیع باشد نسبت به علاقه شما بی­ تفاوت نیست و نتایج کارش مطابق سلیقه شما می­ باشد که در نهایت رضایت و خشنودی تان را به همراه دارد. در آخر که آرایشگاه و آرایشگر خود را انتخاب کردید، حتما به مشاوره­ های آن سالن مراجعه کنید تا مراقبت­ های لازم برای پوستتان را نسبت به آرایشتان بازگو کند تا روز عروسی دچار مشکلی نشوید.

آرایش عروس با رژ قرمز

در آرایش متعادل باشید

متعادل سازی چهره امروزه به دلیل وجود انواع لوازم آرایشی و تنوع آن­ها امری بسیار دشوار است و چیزی که در اینجا حائز اهمیت است چگونگی استفاده از رنگ ­ها و محصولات آرایشی است تا از یک میکاپ جذاب و خیره کننده ای برخوردار باشید.

۴ توازن اصلی در متعادل سازی آرایش صورت وجود دارد

 1. آرایش تیره چشم و متعادل سازی آن با آرایش لب تیره
 2. آرایش تیره چشم و متعادل سازی آن با آرایش لب ملایم
 3. آرایش ملایم چشم و متعادل سازی آن با آرایش لب تیره
 4. آرایش ملایم چشم و متعادل سازی آن با آرایش لب ملایم

این چهار ترکیب یک اصل کلی برای آرایش کردن می ­باشد که با رعایت آن می ­توانید در آرایش خود تعادل را ایجاد کنید.

هر فردی می داند که با زیاده روی در آرایش نه تنها چهره جذابی نخواهد داشت، بلکه باعث ایجاد مشکلات و حساسیت ­های پوستی می­ شود و همچنین موجب از بین رفتن مقدار زیادی لوازم آرایشی خواهد شد. پس با رعایت چهار اصل گفته شده و استفاده به اندازه از لوازم ­آرایشی به داشتن صورتی زیبا و پوستی سالم کمک کنید.

باید ها و نباید های آرایش چشم عروس

مهم­ترین اجزای صورت که در واقع راه ارتباطی با دیگران است، چشم است که آرایش آن نیز بسیار زیاد اهمیت دارد. داشتن آرایشی شیک و در عین­ حال ساده باعث می­ شود که شما در آن مراسم خاص باشید. همچنین می توانید با استفاده از سایه­ ها، چروک­ ها و پیری اطراف چشم را از بین ببرید و به چشمانتان عمق دهید.

استفاده از سایه­ هایی با رنگ غیرطبیعی

استفاده از سایه متناسب و همچنین رعایت اصول صحیح سایه­ زدن نیز باعث می ­شود چشمان­تان جذاب تر دیده شود و عیب­ های آن­ ها پوشیده بماند.

اغلب زنان علاقه خاصی به سایه سبز زمردی دارند که برای آرایش عروس اصلا مناسب نیست، شما می ­توانید با استفاده از یک سایه دودی چشمانتان را به قدری زیبا کنید که حتی با آن سایه ی سبز زمردی هم اینقدر جذاب نمی­ شد.

آرایش بیش از حد چشم عروس

شما زمانی اجازه استفاده از سایه به رنگ مشکی دارید که بخواهید نوع خاصی از مدل های آرایشی را امتحان کنید و گرنه غیر از این مورد فقط باید ریملتان به رنگ مشکی باشد. برای جذاب­تر شدن چشم ­هایتان بهتر است از سایه ­ای استفاده کنید که با پوست شما در تناسب باشد زیرا این عمل باعث می شود آرایش چشم­تان سبک تر به نظر برسد و شادابی چشم شما حفظ شود.

از ریمل ضد آب استفاده کنید

یکی از اشتباه آرایشی در عروسی استفاده نکردن از ریمل ضد آب است. قبل از توضیح درباره استفاده از ریمل ضدآب باید این را بازگو کنیم که استفاده از این محصول آرایشی موجب درشت تر نشان دادن چشم ­ها و همچنین بلند شدن مژه هایتان می­ شود. حال برای چه از ریمل ضد ­آب استفاده کنیم؟ زیرا ما در آن روز دفعات متعددی اشک می­ ریزیم و یا به دلیل فعالیت زیاد عرق می­ کنیم به همین دلیل استفاده از یک ریمل ضدآب بسیار اهمیت دارد.

پرهیز از رژهای براق

برای مراسم عروسی به شما توصیه می­ شود از یک رژلب مات استفاده کنید و تا حد امکان از رژلب های کرم مانند و برق لب خودداری کنید. به این دلیل که به سرعت از روی لب تان پاک می­ شوند و ماندگاری کمتری دارند . اگر موهایتان را شینیون باز درست کرده باشید و رژلب کرم مانند زده باشید، موهایتان روی لبتان می چسبد اما اگر شینیون بسته روی موهای خود انجام داده باشید می توانید از کمی برق لب نیز استفاده کنید.

عروس با آرایش تیره و دست گل

انتخاب کرم پودر برای روز عروسی

استفاده از یک فوندانسیون ضخیم

بسیاری از خانم­ ها و آرایشگران بی­ تجربه فکر می­ کنند که یک فوندانسیون سنگین و ضخیم باعث می­ شود تا شما در عکس­ هایتان زیباتر به نظر برسید اما این­طور نیست و نتیجه عکس خواهد داشت و همچنین باعث پیرتر نشان دادن صورتتان می­ شود. در نتیجه از کرمی برای فوندانسیون استفاده کنید که سبک باشد و حالت طبیعی پوست شما را حفظ کند.

استفاده از کرم ­پودر سبک در آرایش عروس

استفاده از کرم­ پودر می­ تواند برای زیباسازی چهره شما عالی باشد، اما زمانی که بخواهید از آن به مقدار زیاد استفاده کنید، ممکن است چروک­ های کوچک را بزرگ­تر نشان دهد و فرم کلی را بد ترکیب کند و حتی باعث می­ شود که چهره شما در عکس ها بیش از اندازه خشک و بی­روح نشان داده شود.

استفاده از رنگی نامناسب برای فوندانسیون

این مرحله به قدری حائز اهمیت است که حتی اگر نیاز باشد، چند رنگ را ترکیب کرده و رنگ مناسب را ایجاد کنید، باید تنبلی را کنار گذاشته و این کار را انجام دهید، باید رنگ فوندانسیون به گونه ­ای باشد که پوست شما نه شبیه عروسک و نه شبیه نقاشی به نظر برسد. از چند ماه قبل از آرایش اصلی انواع فوندانسیون­ ها را امتحان کنید تا فوندانسیون مناسب را پیدا کنید .

نداشتن SPF در کرم­ پودر عروس

اغلب کرم­  پودرها دارای SPF می ­باشند و برخلاف تصوری که بین همگان وجود دارد این کرم­ پودر به هیچ عنوان برای عروس مناسب نیست زیرا باعث می ­شود که پوست عروس بیشتر از آنچه که هست روشن به نظر برسد و جلوه قشنگی در عکس ­ها نداشته باشد، پس حتما از کرم ­پودری استفاده کنید که دارای SPF نباشد.

انتخاب پنکک مناسب برای آرایش عروس

استفاده از یک پنکک مناسب برای عروس بسیار مهم است، درست است که زدن پنکک باعث مات­شدن پوست می­ شود اما استفاده از آن در نواحی نامناسب مانند زیر چشم منجر به بروز مشکلاتی می­شود که از زیبایی شما می ­کاهد؛ برای رفع این مشکل تنها کافی است زیرچشم ها کم تر پودر بزنید و یا کلا از پنکک در آن نواحی استفاده نکنید.

هماهنگ نبودن رنگ آرایش صورت و بدن

معمولا میکاپی که روی صورت انجام می­ شود باعث تغییر کمی در رنگ پوست شده که آرایشگر باید با آرایش بدن نیز این تفاوت را از بین ببرد؛ زیرا اگر همان گونه رها شود، تفاوت رنگ پوست بدن و صورت منظره­ای زشتی را به نمایش می­ گذارد که اصلا مورد پسند و خوشایند کسی نیست.

آرایش روز عروسیتان را تست کنید

در روز عروسیتان این شما هستید که در مرکز توجه همگان قرار دارید و هر مهمانی که حضور دارد درباره شما نظری خواهد داد، پس باید در آن شب به قدری زیبا و جذاب باشید که دیگران شیفته شما شوند و نتوانند حتی یک ایراد کوچک بگیرند. زمانی که شما آرایشگاه و آرایشگر خود را انتخاب کردید حتما چند بار نزد آن رفته و بخواهید شما را آرایش کند زیرا با این کار آرایشگر فرم صورتتان را شناخته و آرایشی متناسب با صورت شما و رنگ پوستتان برای روز عروسیتان آماده می کند؛ به اصطلاح قِلِق صورت تان به دستش آمده و راحت تر عمل می کند.

آرایش های صورت عروس

موقع تست آرایش کاملا آماده باشید

همان­طور که گفته شد بهتر است قبل از مراسم عروسی یکبار توسط آرایشگر خود میکاپ شوید، برای این­کار باید نکاتی را رعایت کنید تا در واقع حالتتان شبیه روز عروسی باشد. برای این منظور حتما لباس سفید بپوشید زیرا باعث می­ شود تناسب آرایشتان را با لباس سفید مشاهده کنید. حتما قبل از روز مراسم رنگ مو و رنگ ابرو خود را انتخاب کنید به این نکته نیز توجه کنید که حتما باید رنگ مو و رنگ ابرویتان با یکدیگر در تناسب باشد. در روز تست از موی مصنوعی به هیچ وجه استفاده نکنید زیرا رنگ این موها با رنگ مویی که برای شما استفاده می­ شود بسیار متفاوت است. در آن روز حتما مدل­ های آرایشی موردعلاقه خود را به آرایشگرتان نشان دهید تا در آخر بتوانید به یک نتیجه کلی برسید؛ پس از میکاپ از خود در نورهای مختلف عکس بگیرید تا بتوانید خودتان را از چند جهت ببینید و ایراد کار را بیایید .

عدم استفاده از اسپری فیکساتور آرایش

فیکساتور آرایشی در واقع کار تثبیت آرایش را انجام می­ دهد . فیکساتورها به دو صورت عمل می­ کنند تا آرایش شما مانند دقیقه های اول باقی بماند:

 1. ایجاد چسبندگی بر روی صورت شما
 2. به وجود آوردن حالتی که موجب توقف فعالیت های پوستی می­ شود.

برای آنکه بتوانید هم رژلب و هم سایه چشم خود را تثبیت کنید، بهتر است از فیکساتورهای پودری استفاده کنید.

عدم استفاده از اسپری­ های فیکساتورهای آرایشی اشتباه بزرگی است زیرا بی ­تردید تنها شخص مهم حاضر در مجلس شما هستید همه شما را می ­ببنند و در آغوش می-کشند و همچنین شما در آن شب فعالیت زیادی خواهید داشت، پس اگر از فیکساتور استفاده نکنید حتی اگر از بهترین محصولات آرایشی استفاده کرده باشید هم بعد از گذشت مدتی آرایش تان حالت اولیه خود را از دست داده و بد فرم می ­شود؛ استفاده از فیکساتورهای آرایشی باعث می­ شود تا لایه­ ای روی آرایش شما قرار گیرد و مانع از به هم ریختگی آرایش تان شود.

مدل خودتان باشید

این مهم است که شب عروسی شما یکی از اتفاقات مهم زندگیتان است و شما باید در آن مراسم مانند یک پرنسس بدرخشید، اما در آن مراسم حتما نباید مطابق با مُد روز پیش بروید یا از مواردی در آرایش خود استفاده کنید که تا آن شب حتی یکبار امتحانشان نکردید؛ برای مثال اگر همیشه از رژهایی با رنگ ملایم استفاده می­ کردید نیازی که در آرایش عروسی خود حتما از رژهایی به رنگ تیره استفاده نمایید.

بهترین راه این است که میکاپی انتخاب کنید که وابسته به زمان نباشد و حتی برای فرزندان و آیندگان شما جذاب باشد، در واقع اگر دنبال آرایش کلاسیک برای خود باشید، مطمئن هستید که در هر زمانی برای همگان و متناسب با هر سلیقه­ ای جذابیت خواهد داشت.

استفاده از اکلیل عکستان را خراب می­کند

در آرایش روز عروسیتان به هیچ وجه از اکلیل در نواحی مختلف صورت خود استفاده نکنید؛ زیرا باعث می ­شود در عکس های شما نقاط کوچک عجیب ایجاد شود و حالت رنگین­ کمان به عکس ببخشد در نتیجه باید برای حذف این اثرات هزینه بیشتری پرداخت تا این نقاط از عکس­ های شما حذف شود و علاوه بر این اکلیل عکاسی را برای عکاس شما نیز دشوار خواهد کرد.

درخشش قسمت های نادرست در آرایش عروس

معمولا برق زدن گونه­ ها برای همه­ ی افراد جذاب است و به نظرشان صورتشان را خاص ­تر می­کند و همینطور هم هست اما اگر نواحی دیگر صورت مانند بینی و پیشانی بیش از اندازه بدرخشند، این فکر را در ذهن دیگران تقویت می­کند که شما پوست چربی دارید یا از فیکساتورها استفاده نکرده اید و این امر باعث می­ شود که شما جلوه زیبایی حتی در عکس ­هایتان هم نداشته باشید.

آرایش عروس

مراقبت از پوست قبل از عروسی

وکس کردن ابرو و صورت دقیقا یک روز قبل از آرایش عروس

همه آرایشگرهای حرفه­ ای توصیه می­ کنند که وکس و انواع موم ها حداقل پنج روز قبل از آرایش اصلی انجام شود زیرا وکس باعث به وجود آمدن زخم­ های جزئی و کوچکی می ­شود که برای ترمیم آن­ها چند روزی زمان نیاز است. همچنین اگر وکس را یک روز قبل از آرایش عروسی خود انجام دهید، ممکن است پوست شما حساسیتی از خود بروز دهد که باعث ایجاد جوش­ هایی در صورت می ­شود که باعث می­ شود آرایش شما در روز عروسی به اندازه­ای که باید، زیبا و خیره کننده نباشد.

عدم آماده سازی مناسب پوست

همان­طور که گفته شد زمانی که آرایشگاه و آرایشگر خود را انتخاب کردید، حتما از مشاورهای آن سالن استفاده کنید و بپرسید که برای نوع آرایشی که انتخاب کردید چه مراقبت­ هایی نیاز است؛ آن مراقبت ­هایی که مشاور به شما توصیه کرده را حتما قبل از آرایش عروس دنبال کنید زیرا اگر پوست شما برای میکاپ آماده نباشد، نمی توانید انتظار یک آرایش فوق­ العاده و ایده­آل را روی صورت­تان داشته باشید. استفاده از مرطوب کننده­ ها و کرم­ های بهداشتی مناسب و خوب می ­تواند تضمین کند که پوست شما برای آرایش اصلی آماده است.

تغییر رژیم مربوط به مراقبت از پوست

با توجه به گفته های پیشین این آماده سازی پوست شماست که باعث می­ شود آرایش روی صورت­تان جذاب­ تر به ­نظر برسد؛ حال برای این که از پوست خود مراقبت کنید بهتر است از محصولات آرایشی و بهداشتی مشخصی استفاده کنید، زیرا تغییر برندها می تواند نتیجه نامطلوبی روی پوست شما بر جای گذارد. در آخر به این نکته بسیار مهم توجه کنید که به هیچ وجه چند روز مانده تا عروسی صورت خود را لایه برداری نکنید و همچنین از محصولاتی که شناختی از آن­ها ندارید، استفاده نکنید.

برنزه کردن پوست چند روز قبل از آرایش عروس

اگر دوست دارید که در مراسم عروسیتان بدن خود را به طور کامل برنزه کنید، بهتر است این عمل را چند هفته قبل از آن روز و به صورت تدریجی در چند جلسه انجام دهید؛ سعی کنید آخرین جلسه دو روز قبل از آرایش اصلی انجام شود تا تازگی داشته باشد.

استفاده از برنزه کننده های متفاوت

استفاده از برنزه­کننده­ها باید در شرایط خاص باشد، در واقع باید دقت زیادی داشت تا بیش از اندازه استفاده نشود. آرایشگران حرفه­ای و باتجربه توصیه می­کنند از یک نوع برنزه کننده برای صورت، گردن و سینه استفاده شود علاوه بر این نکات، این نکته نیز بسیار مهم است که حتما هماهنگی خاصی بین رنگ گردن با آرایش صورت و رنگ پوست وجود داشته باشد.

برنزه کردن بیش از حد

بسیاری از خانم­ های جوان به دلایل مختلف علاقه دارند که رنگ پوست خود را برای روز عروسیشان برنزه کنند و به همین ­دلیل یک هفته پیش از عروسی، خود را بیشتر در معرض نور خورشید قرار می­ دهند و آفتاب می ­گیرند؛ اما آن­ها اصلا به این نکته که لباس عروسشان سفید است و برنزه شدن بیش از حد تناسب بین صورت و لباسشان را از بین می­ برد، توجه­ ای نمی ­کنند و باعث می­ شوند تناقض زیادی در ظاهرشان ایجاد شود. پس اگر دوست دارید که رنگ پوست خود را برای مراسم تغییر دهید تا خاص شوید تعادل را در برنزه کردن داشته باشید و به صورت خیلی ملایم خود را برنزه کنید.

اشتباه آرایشی در عروسی

عدم اختصاص زمان کافی برای آرایش عروس

آرایشگری نیز مانند شغل ­های دیگر دارای قواعد و قوانینی هست که با رعایت آن­ها می­ توان به یک آرایش ایده آل دست یافت، نباید انتظار داشت که با وقت کم آرایش بی­نظیری داشته باشید؛ علاوه بر زمان بردن مراحل کلی میکاپ صورت، باید مکثی کرد تا مواد آرایشی به طور کامل فیکس شود.

نخوابیدن میکاپ بر روی پوست

رعایت یک سری نکات برای یک میکاپ عالی الزامی است؛ حتی اگر شما زیرسازی را به طور عالی انجام دهید و از لوازم آرایشی مرغوب استفاده کنید اما به این نکات توجه ای نکنید، در آخر نمی­ توانید نتیجه خوشایندی را به دست آورید. این نکات عبارتند از:

 1. اولین نکته قابل توجه این است که حتما پوست خود را قبل از آرایش تمیز کنید زیرا باعث بهتر خوابیدن آرایش صورتتان می­ شود.
 2. نکته دوم مخصوص افرادی است که دارای پوست خشک هستند؛ نکته این می ­باشد که قبل از هر کاری ابتدا اسکراب کنید و سپس از ماسک آبرسان استفاده نمایید.
 3. نکته آخر برای بهتر خوابیدن آرایش روی صورت این است که حتما موهای زائد روی صورت خود را از بین ببرید زیرا مانع از قرارگیری کرم پودر روی پوست شما می ­شود حتی افرادی که دارای موهای نازک و بور هستند، پس از آرایش به وضوح روی پوست نمایان می­ شوند.

**با رعایت سه نکته بالا خود را برای مشاهده یک آرایش بی­ نقص آماده کنید.**

عدم انتخاب شینیون مناسب

علاوه بر میکاپ، شینیونی که انتخاب می ­کنید باید مناسب با لباس و آرایش شما باشد زیرا اگر به درستی انتخاب نشود، قطعا زیبایی میکاپ شما به چشم نخواهد آمد. می­ توانید با مدل­ های شینیون عروس جدید مدل موی مورد علاقه خود را که متناسب با میکاپتان است، انتخاب کنید.

مدل شینیون مو عروس

لایه برداری نکردن قبل از رژلب زدن

قبل از آن که لب خود را آرایش کنید، حتما عمل لایه-برداری را انجام دهید؛ شما می­توانید با استفاده از لایه بردار شکری و مسواک، سلول­ های خشک و مرده را از روی لبتان جدا کنید و سپس توسط مرطوب­ کننده لب خود را مرطوب کنید و در آخر از مواد آرایشی برای لبتان استفاده کنید. این امر حتما باید قبل از میکاپ لب انجام شود و ربطی به نوع رژلبی که می­ خواهید استفاده کنید، ندارد.

استفاده نادرست از رژگونه

استفاده نادرست از رژگونه باعث می­شود بخش زیادی از صورتتان به طور ناپسند دیده شود و خوشایند نباشد. استفاده از رنگ­ های بسیار روشن مانند صورتی و رنگ ­های بسیار تیره مانند قهوه­ ای برای آرایش صورت عروس مناسب نیستند، البته به این نکته نیز توجه کنید که رنگ رژگونه هم باید با رنگ صورت هماهنگ باشد اما توصیه می شود از این رنگ­ ها استفاده نکنید.

برای این­که رژگونه شما تکمیل کننده آرایشتان باشد باید آن را روی سیب گونه بزنید.

استفاده نکردن از مرطوب­ کننده

پیش از این گفته شد که آرایش روی پوست خشک نمی ­خوابد و باعث می­ شود تمام وقتی که صرف میکاپ کرده اید، بی­ ثمر باقی بماند و جلوه خاصی روی صورت شما نداشته باشد؛ شما می توانید چند روز قبل از مراسم صورتتان را با ماسک­ ها و همچنین روغن ­ها آبرسانی کنید تا پوستتان به رطوبت مورد نیاز دست پیدا کند که این کار تاثیر مستقیمی بر روی کیفیت آرایش تان در آن روز خواهد داشت.

نپوشاندن صورت قبل از لباس پوشیدن

بیشتر لباس­ های عروس به گونه ­ای است که می ­توان از پایین تن کرد اما برخی از آن­ ها را نیز از بالا باید بپوشید در این مواقع قبل از پوشیدن لباس حتما صورت خود را با یک پارچه بپوشانید تا هم آرایشتان به هم نریزد و هم لباستان کثیف نشود. نکته دیگری که مهم است حتما موقع میکاپ نیز لباسی دکمه­ دار بپوشید که هنگام خارج کردن از تن نه آرایشتان دچار مشکل شود و نه شینیون موهایتان.

** شما تنها با رعایت این دو نکته می ­توانید از آرایش و شینیون خود محافظت کنید. **

امتحان کردن چیزهای جدید در آرایش عروس

یکی از نکاتی که هم آرایشگر و هم عروس باید رعایت کنند این است که چیزهای جدید را در آرایش اصلی استفاده نکنند، مانند رنگ سایه یا رنگ رژ جدید زیرا نمی­ دانند که آیا با صورت و آرایش انتخابی هماهنگی دارد یا خیر و همچنین به هیچ ­وجه از محصولات جدیدی که تا کنون از آن­ها استفاده نکرده ­اید نیز استفاده نکنید زیرا ممکن است دچار مشکلات پوستی شوید و صورتتان آسیب ببیند؛ پس حتما از مواد و محصولاتی استفاده کنید که قبلا استفاده کرده و از آن ها مطمئن هستید.

بی توجهی به ساقدوش ها

از آن­جا که ساقدوش ­ها در روز عروسی هم پای شما هستند و در بسیاری از عکس ­های شما حضور دارند پس بهتر است که به مدل آرایش و موی آن­ها نیز توجه کنید و سعی کنید مدل مو و میکاپ آن­ها تقریبا مشابه یکدیگر باشد و هماهنگی خاصی را به وجود آورند؛ این توجه باعث زیباتر شدن مراسم شما می ­شود. اگر نسبت به ساقدوش های خود بی ­توجه باشید متوجه یک بی نظمی در عکس ها و مراسم خود خواهید بود.

به همراه نداشتن پک آرایشی

در روز مراسم هر چقدر هم که از پرایمرها یا فیکساتورها استفاده کنید باز امکان ریزش آرایش است، به همین دلیل توصیه می­ شود که یکی از همراهان عروس ( ساقدوش یا اقوام حاضر در مراسم ) یا خود عروس یک پک آرایشی که شامل رژلب، پنکک، رژگونه و بقیه موارد می­ باشد را تهیه کند و به همراه خود داشته باشد.

مژه مصنوعی نامناسب برای عروس

یکی از کارهایی که در آرایش چشم رایج است استفاده از مژه ­مصنوعی می­ باشد، اما برای استفاده از این مژه­ ها نیز باید دقت کنید و اندازه مناسب با چشم ­هایتان انتخاب کنید. نکته قابل توجه این است که این محصول را مانند محصولات دیگر آرایشی چند روز قبل از آرایش اصلی امتحان کنید تا مطمئن شوید به آن حساسیتی نخواهید داشت.

توجه به فرم ابرو در آرایش عروس

توجه داشتن به فرم ابرو بسیار حائز اهمیت می­ باشد زیرا تنها عضو در صورت است که به چشم ­ها حالت می­ دهد و باعث بیشتر نمایان شدن آنان می­ شود. حتما قبل از عروسی فرم ابروی خود را انتخاب کرده و آن را مرتب کنید.

آرایش عروس طبق عکس دلخواه

در شب عروسیتان این نظر شما است که مهم است پس شما نیز می­توانید با پیدا کردن عکس و مدل­ های آرایشی دلخواه خود، کار را برای آرایشگرتان راحت­ تر کرده و به او بفهمانید از چه مدل­ هایی خوشتان می­ آید و او نیز با اعمال نظراتش کمک می­ کند تا آرایشی بی­ نقص در آن شب داشته باشید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *