حالت دهی به کلاه گیس مصنوعی

کلاه گیس مصنوعی

نکاتی در مورد حالت دهی به کلاه گیس مصنوعی

شاید مراقبت از کلاه گیس مصنوعی در ظاهر کار آسانی به نظر برسد، اما در واقعیت اصلا ساده نیست. وقتی موهای مصنوعی در تماس نزدیک با یکدیگر قرار می‌گیرند یا به لباس‌های تنتان می‌چسبند، دچار آسیب می‌شوند.

کلاه گیس مصنوعی

تارهای کلاه گیس می‌توانند در هم گره خورده و وز شوند که در واقع این بدترین اتفاقی است که می‌تواند بیفتد. گره خوردگی در کلاه گیس‌های مصنوعی بلند یا آن دسته از کلاه گیس‌هایی که ارتفاعی تا طول شانه دارند، بیشتر دیده می‌شود تا در کلاه گیس‌های کوتاه.

کلاه گیس‌های مصنوعی فاقد روغن‌های طبیعی ای هستند که توسط پوست سرتان تولید می‌شوند که این خود می‌تواند دلیل دیگری باشد که باعث می‌شود تارهای کلاه گیس به راحتی در هم گره خورده، وز شده و حتی خشک شوند.

گره خوردگی معمولاً در پشت گردن اتفاق می‌افتد که در اثر تماس با اکسسوری یا لباس ایجاد می‌شود. با گذشت زمان، این مشکل برای کسانی که از کلاه گیس مصنوعی استفاده می‌کنند، جدی تر می‌شود.

چگونه از گره خوردگی در کلاه گیس مصنوعی جلوگیری کنیم؟

 • برای کاهش مشکلات ناشی از گره خوردگی کلاه گیس مصنوعی، استفاده از شامپو و نرم کننده ای که به طور خاصی برای کلاه گیس مصنوعی تهیه شده باشد، کاملا ضروری است. پس از شستن کلاه گیس و هنگام خشک کردن آن با حوله، به آرامی و بدون وارد کردن هیچگونه فشاری به کلاه گیس دست بزنید. اگر مواظب نباشید، گره‌های بیشتری در کلاه گیس شما بوجود خواهد آمد.
 • استفاده از روسری ای از جنس ابریشم یا ساتن که روی یقه ژاکت یا پولیور پشمی قرار بگیرد هم می‌تواند از گره خوردگی کلاه گیس مصنوعی جلوگیری کند. همچنین بهتر است از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب و وزش باد خودداری کنید. چرت زدن با کلاه گیس مصنوعی اشکالی ندارد، اما که به یاد داشته باشید که با کلاه گیس نخوابید، در غیر این صورت با گره‌های بسیار زیادی روبرو خواهید شد.‌
 • کلاه گیس خود را با شانه یا برس مخصوص موهای مصنوعی کلاه گیس شانه کنید. می‌توانید این کار را بعد از هربار استفاده از کلاه گیس انجام دهید تا گره‌های بسیار ریز را در همان مراحل اولیه برطرف کنید. حالت دهنده مو (که نیازی به آبکشی ندارد) را در هر دو طرف کلاه گیس خود، اسپری کنید و سپس به آرامی از وسط شانه کنید. اگر کلاه گیس شما فر است، از انگشتان خود برای رفع در هم پیچیدگی تارهای آن استفاده کنید و هرگز از برس استفاده نکنید. سپس، کلاه گیس را تکان دهید و آن را به حالت ایستاده روی پایه مخصوص قرار دهید.
 • برای نرم نگه داشتن تارهای کلاه گیس و جلوگیری از گره خوردگی، از اسپری گره باز کن بدون نیاز به آبکشی و مخصوص موهای مصنوعی استفاده کنید. گره باز کن و نرم کننده مارک “جان رنایو اچ دی” برای از بین بردن پیچیدگی و وز شدن موهای اکستنشن و کلاه گیس مصنوعی طراحی شده اند و استفاده از آنها باعث می‌شود تا موها بدون هیچگونه زحمتی شانه شود و همچنین اصطکاک تارهای کلاه گیس و تماس آنها با سایر اجسام را کاهش می‌دهد تا از به وجود آمدن گره‌ها جلوگیری کند.
آیا می دانید یکی دیگر از راه هایی که باعث می شود موهای زیبا، پر پشت و بلندی داشته باشید، اکستنشن مو هست؟ شما می توانید به جای استفاده از کلاه گیس از اکستنشن مو استفاده کنید. برای کسب  اطلاعات بیشتر در این زمینه مقاله همه چیز درباره اکستنشن مو را مطالعه کنید.

نحوه جلوگیری از وز شدن موهای مصنوعی

 • وقتی کلاه گیس مصنوعی شما رطوبت مورد نیاز خود را دریافت نمی کند و با لباس‌های شما به طور مستقیم تماس پیدا می‌کند، مطمئناً یک کلاه گیس وزوزی خواهید داشت.
 • برای داشتن یک کلاه گیسی که در ظاهر کاملا سالم و صاف به نظر برسد، استفاده از محصولات مخصوص کلاه گیس، ضروری است. با این حال، نمی توانید فقط از محصولات معمولی حالت دهنده استفاده کنید، زیرا منجر به تجمع تارهای بی حالت و یکنواخت می‌شود.
 • همچنین هنگام شستشوی آن نمی توانید به طور کامل آن را با دستانتان شستشو دهید. هرگز نباید با کلاه گیس مصنوعی به عنوان یک موی معمولی برخورد کنید.
 • با قرار دادن کلاه گیس بر روی پایه آن، اجازه دهید تا به طور طبیعی خشک شود. هنگامی که از کلاه گیس خود استفاده نمی کنید، آن را با یک روسری ساتن بپوشانید تا از تماس آن با سطح اجسام دیگر که منجر به وز شدن تارهای کلاه گیس مصنوعی می‌شود، بتوانید به خوبی جلوگیری کنید.
 • هنگامی که از کلاه گیس در زیر آفتاب، باران یا باد استفاده می‌کنید، حتما از روسری ساتن استفاده کنید.
 • در آخر، توصیه می‌کنیم که قبل یا بعد از حالت دادن به رویه تارهای کلاه گیس مصنوعی، از اسپری مخصوص آن استفاده کنید. این کار به مرطوب کردن تارهای مصنوعی و جلوگیری از برخورد آنها با سایر اجسام کمک می‌کند.

چگونه به کلاه گیس مصنوعی خود حالت بدهید؟

استفاده از کلاه گیس

حالت دادن به کلاه گیس‌های مصنوعی بسیار آسان است، زیرا از قبل دارای حالت هستند و می‌توان از آنها به همان شکل استفاده کرد. این کلاه گیس‌ها همیشه بعد از شستشو و خشک شدن در هوا، به حالت اولیه خود برمی گردند. برای رفع در هم پیچیدگی کلاه گیس مصنوعی و تغییرات کوچک در حالت آنها، از کلاه گیس “استیروفوم” یا “کانواس” برای تثبیت کلاه گیس استفاده کنید.

کلاه گیس‌هایی با حالت صاف و بدون فر را می‌توان با ابزارها و محصولات مناسب، شانه کشید و برس زد. کلاه گیس مصنوعی خود را با برس حلقه ای، شانه بزنید تا از کشیدگی تارهای مو و ریزش آنها جلوگیری کنید.

برای افزایش رطوبت کلاه گیس، احیای تارها و کاهش موخوره، کلاه گیس را با اسپری مخصوص کلاه گیس، کمی خیس کنید. پس از اسپری کردن، می‌توانید از انگشتان خود برای ایجاد یک حالت به هم ریخته و پریشان استفاده کنید.

کلاه گیس‌هایی که دارای فرهای به هم فشرده هستند، نباید برس کشیده شوند، زیرا استفاده از برس می‌تواند این فرها را خراب کند. در کلاه گیس‌های مجعد باید از انگشتان خود برای باز کردن گره‌ها و رفع موخوره استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که استفاده از اسپری مخصوص موی کلاه گیس می‌تواند از تماس آن با سایر اجسام جلوگیری کرده و استایل منحصر به فرد شما را حفظ کند.

نکته : شما نباید از ابزارهای داغ مثل سشوار و اتو مو بر روی کلاه گیس مصنوعی و معمولی استفاده کنید، زیرا گرما تارهای مصنوعی را به راحتی ذوب می‌کند.

آیا امکان فر کردن کلاه گیس مصنوعی وجود دارد؟

فر کردن کلاه گیس، روش فوق العاده ای برای عوض کردن استایل شما محسوب می‌شود. متأسفانه، اگر از ابزارهای داغ برای فر کردن کلاه گیس مصنوعی استفاده کنید، این تارها به راحتی ذوب می‌شوند. اگر کلاه گیس شما در برابر حرارت مقاوم نیست، برای ایجاد فر به بیگودی پلاستیکی یا فومی نیاز دارید.

فر کردن گلاه گیس مصنوعی با استفاده از بیگودی

 • قبل از استفاده از بیگودی، کلاه گیس خود را کمی با آب سرد نم دار کنید.
 • قسمتی از موها را شانه کنید تا مطمئن شوید که بدون گره خوردگی است.
 •  از اسپری کلاه گیس مصنوعی در قسمتی از موها استفاده کنید که می‌خواهید آنها را حالت بدهید. البته این کار را قبل از از فر کردن انجام بدهید.‌
 •  انتهای موهای کلاه گیس را دور بیگودی بپیچید و هر بخش از موها را از انتها به سمت پایه پایه کلاه گیس دور آن بپیچید.
 • از گیره مو برای محکم کردن بیگودی‌ها در جای خود استفاده کنید.
 •  هنگامی که کلاه گیس کاملاً خشک شد، بیگودی‌ها را باز کرده و از اسپری مخصوص کلاه گیس استفاده کنید.

چگونه به موهای مصنوعی که در برابر حرارت مقاوم هستند، می‌توانیم حالت بدهیم؟

 استفاده کلاه گیس مصنوعی.

امروزه بعضی از مارک‌های کلاه گیس مصنوعی به گونه ای ساخته شده اند که در برابر حرارت کم تا متوسط دستگاه‌های حالت دهنده، مقاوم هستند.حتماً برچسب روی بسته بندی کلاه گیس را برای خواندن دستورالعمل بررسی کنید. کلاه گیس‌های مصنوعی با برچسب “مقاوم در برابر حرارت” را می‌توان با تنظیم محدوده دمای ایمن، در گرما حالت داد.

دمایی که می‌توانید از آن برای حالت دادن به کلاه گیس استفاده کنید، معمولاً بین ۱۸۰ تا ۲۵۰ درجه فارنهایت است. تنظیمات مناسب دما می‌تواند بدون اینکه به تارهای کلاه گیس مصنوعی آسیب جدی ای وارد کند، باعث ایجاد فرهای زیبایی شود.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *