اولاپلکس تراپی چیست و چگونه انجام می شود؟

اولاپلکس تراپی
 • اولاپلکس تراپی چیست؟
 • انواع اولاپلکس کدامند؟
 • چگونه از اولاپلکس در رنگ مو استفاده کنیم؟
 • چگونه از اولاپلکس در پودر دکلره استفاده کنیم؟
 • روش های استفاده از اولاپلکس کدامند؟
 • اولاپلکس تراپی برای مو چه فوایدی دارد؟
 • دوام و ماندگاری اولاپلکس چقدر است؟
 • معایب یا عوارض اولاپلکس تراپی چیست؟

در مقاله “اولاپلکس تراپی چیست و چگونه انجام می شود؟” به تمامی سوالات فوق پاسخ خواهیم داد. آموزش آرایشگری یکی از آموزش های مهم برای کسب درآمد زایی است که می توانید با شرکت در دوره های آموزشگاه هنرسرا به صورت حرفه ایی به آن دست یابید. این روزه استفاد از اولاپلکس در رنگ کردن مو بسیار حائز اهمیت است با شرکت در کلاس دوره آموزش رنگ مو و مش می توانید این مهارت را به آسانی آموزش ببینید.

اولاپلکس تراپی چیست؟

اولاپلکس ماده جدید و شگفت ­آوری است که برای محافظت موها در برابر آسیب­ ها مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده برای اولین بار توسط دین کریستال کشف شد؛ متخصصان برای ساخت این ماده، مولکول ها و ساختارهایی به وجود آوردند که امکان اتصال پیوندهای شکسته شده دی­سولفید مو را فراهم کرده تا مقاومت مو را افزایش دهد، علاوه بر آن حتی توانستند با ترکیباتی ضخامت مو را افزایش دهند و به درخشندگی آن بیافزایند.

بسیاری از بانوان با رنگ کردن­ و حرارت دادن متوالی مو باعث وارد شدن آسیب­ های زیادی به مو می­ شوند که ریشه مو را ضعیف کرده و باعث شکسته­ شدن پیوندشان خواهد شد. اولاپلکس تراپی نه تنها از وارد شدن آسیب جلوگیری می ­کند بلکه آسیب­ های وارد شده را نیز از بین می برد. به این نکته نیز توجه کنید که اولاپلکس نه تنها برای موهای آسیب دیده بلکه برای هر نوع مویی با هر بافتی مناسب می ­باشد.

انواع اولاپلکس

این ماده دارای ۵ نوع می­ باشد که دو شماره اول آن را در آرایشگاه و سه شماره دیگر آن در منزل مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع اولاپلکس

شماره ١ اولاپلکس (N1)

این نوع olaplex در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد و با رنگ مو و دکلره مخلوط می شود و روی مو قرار می گیرد.

شماره ٢ اولاپلکس (N2)

نوع دیگر این ماده هم در آرایشگاه استفاده می­شود و تفاوت آن با اولاپلکس شماره ١ این است که پس از شستشوی دکلره آن را به مدت ٢٠ دقیقه روی موها می­گذارید و سپس آبکشی خواهید کرد.

شماره ٣ اولاپلکس (N3)

این نوع از اولاپلکس در خانه مورد استفاده قرار می­گیرد . زمان استفاده از آن این گونه است که یک بار در هفته قبل از زدن شامپو استفاده شود. این ماده را به اندازه ١ تا ٣ قاشق چای خوری به موهایتان بزنید و آن ها را پی در پی شانه بزنید و بگذارید ١٠ تا ٣٠ دقیقه و یا یک شب تا صبح به همان حالت بماند.

شماره ۴ اولاپلکس (N4)

این نوع از اولاپکس به صورت شامپو در دسترس همه قرار دارد و باعث تقویت و آبرسانی مو می­شود و این محصول را نیز می­توانید تهیه و به راحتی در خانه استفاده کنید.

شماره ۵ اولاپلکس (N5)

این نوع از اولاپکس همانند شماره ۴ می باشد با این تفاوت که نیاز به نرم کننده هم است؛ با زدن نرم کننده حداقل ٣ دقیقه صبر کنید و سپس آبکشی کنید. این را هم نیز می توانید در خانه مورد استفاده قرار دهید.

موارد استفاده از اولاپلکس

از اولاپلکس برای ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می شود. تعدادی از مواردی که در آن اولاپلکس به کار می رود را در این قسمت معرفی خواهیم کرد:

 استفاده از اولاپلکس در رنگ مو

یکی از مواردی که از اولاپلکس در آن استفاده می شود رنگ مو است، به این صورت که ابتدا رنگ موی مورد نظر را با اکسیدان مخلوط کرده و به مدت ۵ دقیقه آن­ها را ترکیب کنید؛ پس از آن به ازای هر ١٠٠میل رنگ، مقدار ٣/٧۵ میلی لیتر از اولاپلکس شماره ١ را به مخلوط اضافه ­کنید و بعد از آن که به خوبی هم زده شد، رنگ آماده است.

استفاده از اولاپلکس در پودر دکلره

استفاده دیگر اولاپلکس در پودرهای دکلره می­ باشد. اولاپلکس در پودر دکلره این گونه استفاده می شود که ابتدا پودر دکلره را با اکسیدان (۶٪؜ و ٩٪؜ و١٢٪؜) مخلوط کنید، پس از آن اولاپلکس شماره ١ را به اندازه ٧/۵ میلی لیتر به ترکیب اضافه نمایید و به خوبی هم بزنید.

به این نکته نیز توجه کنید که ٧/۵ میلی لیتر اولاپلکس فقط در ٣٠ گرم پودر دکلره فعال می­شود و اگر برای شخصی ۶٠ گرم پودر دکلره نیاز بود، باید در دو ظرف جداگانه که پودر دکلره هر کدام از آن ها برابر با ٣٠ گرم و اولاپلکس آن برابر با ٧/۵ میلی لیتر است، مورد استفاده قرار دهید.

پس از روشن شدن موها آن­ها را آبکشی کنید و به اصطلاح نم آن را بگیرید (١۵ تا ٢٠ درصد رطوبت موها باقی بماند ) سپس موها را به اولاپلکس شماره ٢ آغشته کرده و ١۵ تا ٢٠ دقیقه به خوبی ماساژ دهید و پس از آن موها را با یک کلاه رنگ بپوشانید و از ١ تا ٢٢ ساعت صبر کنید و در آخر موها را آبکشی کرده و کاملا خشک نمایید و پس از آن رنگساژ مورد علاقه خود را روی موهایتان اعمال نمایید.

برای آن که بهترین نتیجه را بگیرید، حتما مقدار مواد را با وزنه اندازه گیری کنید و همچنین از اکسیدان اورجینال و باکیفیت استفاده نمایید.

استفاده از اولاپلکس در رنگ مو و دکلره

استفاده از اولاپلکس در کراتینه مو

این باور اشتباه است که برخی فکر می کنند کراتینه همانند اولاپلکس است؛ نه تنها شبیه هم نیستند بلکه اولاپلکس آسیب های ناشی از کراتینه را نیز از بین می­برد و مقاومت مو را افزایش خواهد داد. بایستی قبل از کراتینه مو حتما از اولاپلکس استفاده نمایید زیرا به بدنه مو وارد شده و باعث تقویت آن می شود و همچنین موها را درخشان تر میی کند و موجب بهبود نتیجه کراتینه نیز خواهد شد.

مقاله پیشنهادی : کراتینه مو چیست؟

استفاده صرفا جهت اولاپلکس تراپی

همان طور که گفته شد از اولاپلکس به عنوان قوی ترین درمان پس از آسیب های ناشی از دکلره، براشینگ، رنگ مو و … یاد می شود.

روش های استفاده از اولاپلکس

برای استفاده از اولاپلکس می توان از دو روش زیر استفاده کرد.

روش اول:

در روش اول باید این گونه عمل کرد که به ازای هر ١۵ گرم پودر دکلره، ۴ میل اولاپلکس شماره ١ را به مخلوط دکلره و اکسیدان اضافه کنید و سپس عمل دکلره را انجام دهید؛ پس از گذشت مدتی مواد را از روی موها آبکشی نمایید و آن ها را به اولاپلکس شماره ٢ آغشته کنید و به خوبی ماساژ دهید و ١۵ دقیقه صبر کنید و بعد موها را شسته و خشک کنید. اولاپلکس نه تنها باعث می شود افرادی که موهایشان آسیب دیده با خیال راحت موهای خود را رنگ کنند بلکه موجب ترمیم آسیب های قبلی آن نیز خواهد شد.

روش دوم

در روش دوم قبل از هر کاری باید ابتدا موها را شستشو دهید و با حوله خشک کنید، به این نکته نیز توجه کنید که نباید در این مرحله از سشوار استفاده کنید.

پس از آن مقدار ١۵ میلی لیتر از اولاپلکس شماره ١ را با ٨۵ میلی لیتر آب مقطر یا آب جوشانده سرد را در ظرف اسپری مانند مخلوط کرده و به موها اسپری نمایید و به مدت ١٠ دقیقه ماساژ دهید ، بعد از آن اولاپلکس شماره ٢ را به مقدار ٣٠ میلی لیتر به موها اعمال کرده و به مدت ٢٠ دقیقه به خوبی ماساژ دهید و بعد کلاه رنگ را روی موها گذاشته و ١ تا ٢ ساعت صبر کنید و پس از آن در مرحله آخر موها را با شامپو شستشو داده و خشک کنید.

شستشوی مو بعد از اولاپلکس تراپی

فواید اولاپلکس تراپی برای مو

 • این ماده با نفوذ به بدنه مو باعث تقویت و بالا رفتن مقاومت آن می­شود.
 • مو را در برابر آسیب ها محافظت کرده که با این ویژگی شما می­توانید بدون دلهره موهایتان را دکلره و یا رنگ کنید.
 • به لطافت مو کمک می­کند.
 • می توانید موی خود را به روشن ترین حالت ممکن دکلره در بیاورید و همچنین زمان نگهداری و ماندگاری آن را افزایش دهید.

دوام و ماندگاری اولاپلکس

اولاپلکس با نفوذ به بدنه مو آن را مقاوم می­کند و مقاومت آن دائمی می باشد، البته تا زمانی که کارهایی را انجام ندهید که موجب آسیب مجدد به بافت آن شود.

آیا اولاپلکس تراپی واقعا موثر است؟

با پرسش از افرادی که از این ماده استفاده کرده اند و با توجه به میزان رضایتمندی آن ها باید گفت که اولاپلکس تراپی برای افرادی که موهای بسیار آسیب دیده  ای دارند و همچنین علاقه زیادی به رنگ مو دارند، بسیار مفید است اما نباید توقع معجزه از آن داشته باشید ( زیرا که تنها مقاومت مو را در برابر فرمولاسیون دکلره بالا می برد ) بلکه باید به سالن آرایشی مورد نظر خود رفته و از متخصصان آن بپرسید که آیا اولاپلکس مناسب موی است خیر؟ و بعد از آن بهترین تصمیم را بگیرید.

معایب استفاده از اولاپلکس

 • استفاده از این ماده باعث کند شدن روند رنگ کردن مو می شود.
 • برخی از افراد می گویند که با استفاده از روش اولاپلکس تراپی تفاوت خاصی در موهایشان مشاهده نکردند (این مشکل را می توانید با مراجعه به سالن­ها آرایشی و پرسش از متخصصان رفع کنید تا وقت و هزینه تان به هدر نرود.)
دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *