مدل کوتاهی مو بر اساس فرم صورت

شاخص مدل کوتاهی مو

کوتاهی مو بر اساس فرم صورت

همان طور که میدانید این روزها مدل‌های مختلفی برای کوتاهی موی افراد وجود دارند. مدل موی کوتاه نیز بیشتر از قبل طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است اما یکی از نکاتی که باید برای کوتاهی مو در نظر بگیریم تا ظاهر جذاب‌تر و زیباتری داشته باشیم، این است که مدل کوتاهی مو متناسب صورت خود را انتخاب کنید.
اما فرم‌ صورت چگونه می‌تواند روی زیباتر شدن ظاهر و افزایش جذابیت موی ما تاثیر بگذارد و چگونه باید مدل کوتاهی متناسب با فرم صورت خود را پیدا کنیم؟
کافی است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا به جواب سوالات خود برسید.

کوتاهی مو بر اساس فرم صورت

انواع فرم صورت

قبل از پیدا کردن مدل کوتاهی مو متناسب صورت باید فرم صورت خود را تشخیص دهید.

انواع فرم صورت

فرم صورت بیضی:

افرادی که صورت بیضی دارند، دقیقاً شبیه بیضی هستند. یعنی پیشانی آن ها کمی پهن است و با پهنای چانه برابر است و وسط صورت یعنی استخوان گونه ‌ها پهن‌تر از پیشانی و چانه می ‌باشد.

فرم صورت مربع:

افرادی که صورت مربع شکل دارند، صورتشان زاویه دار است و دقیقاً شبیه به شکل هندسی مربع می ‌باشد. این افراد معمولاً پیشانی پهنی دارند. فک آنها نیز پهن و زاویه دار است. معمولا صورت آنها جزء صورت‌های چاق دسته بندی می‌شود و گونه ‌های آنان نیز پهن است.

فرم صورت مثلث معکوس:

مثلث معکوس به این معناست که قسمت چانه باریک و پیشانی پهن است. گونه این افراد معمولاً در چنین حالتی برجسته است. یعنی هر چه قدر که صورت به سمت بالا می‌رود، پهن‌تر می ‌شود.

فرم صورت گرد:

صورت دایره‌ای صورت کاملاً گرد و یکدست است. هیچ گونه زاویه‌ای ندارد. این صورت‌ها معمولا مسطح می‌باشند. می‌توان گفت که طول و عرض صورت این افراد کاملاً با یکدیگر برابر است.

دوره پیشنهادی : آموزش رنگ مو

فرم صورت گلابی:

برای تصور این صورت، باید همان میوه گلابی را در نظر بگیرید که بالای آن باریک و پایینش پهن است. این افراد پیشانی باریکی دارند اما چانه آن ها پهن و زاویه دار است. صورت‌های گلابی پیشانی باریک دارند و چانه و فک پهن و زاویه دار است .

فرم صورت قلبی:

افرادی که صورت قلبی شکل دارند، معمولاً پیشانی آن‌ها پهن‌تر از چانه و حتی گونه می‌باشد. چانه و فک این افراد باریک است.

فرم صورت لوزی:

در فرم لوزی یا الماسی، صورت افراد در قسمت میانی یعنی استخوان گونه پهن است و در پیشانی و فک و چانه باریک می‌شود.

فرم صورت کشیده ( مستطیلی ):

فوم صورت افراد معمولاً کشیده و یکدست است. به این صورت که پیشانی و فک آن ها با یکدیگر عرض مساوی دارند. چانه این افراد نیز معمولاً گرد است. چیزی که بیشتر در این صورت‌ ها جلب توجه می‌کند، بلندی و ارتفاع صورت است که البته هم ممکن است ارتفاع چانه با پیشانی برابر نباشد. در هر صورت ارتفاع و درازای صورت این افراد بیشتر از پهنای آن خواهد بود.

فرم صورت الماسی ( زاویه دار):

صورت الماسی شبیه به صورت لوزی است اما معمولاً خط شقیقه آن ها کشیده‌تر از خط فک و پیشانی است. چانه این افراد نیز تقریباً تیز و کشیده محسوب می‌شود.
حالا شما با انواع فرم صورت آسنا شده اید اینک میتوانید مدل کوتاهی مو متناسب صورت خود را انتخاب کنید.

مدل‌ موهای مناسب برای فرم صورت‌های مختلف

فرم صورت مربعی قلبی دایره ای

مدل مو مناسب صورت مربعی

این افراد باید سعی کنند تا جایی که می‌توانند موهای خود را کوتاه کنند، زیرا موی کوتاه، صورت را پرتر نشان می‌دهد اما در هر حال می‌توانند از مدل موهایی مثل مدل موی مصری استفاده کنند که با وجود کوتاهی کل مو، کناره‌ها و اطراف صورت بلند هستند.
موهای کوتاهی که در جلوی پیشانی چتری دارند، می‌توانند برای صورت افراد تناسب بسیار خوب را ایجاد کنند.

ممنوعه‌های صورت مربعی

صورت‌های مربعی همانند صورت‌های گرد باید از موهای کوتاه پسرانه جداً خودداری کنند.

مدل مو مناسب صورت گرد

قطعاً افرادی که صورت گرد دارند، باید موهای خود را به گونه‌ای آرایش کنند که صورت آن ها از حالت پهنی و گردی زیاد خارج شود و کمی کشیده‌تر و لاغرتر نشان دهد. معمولا مدل موی چتری یا مدل موی خرد باعث کشیده‌تر به نظر رسیدن صورت خانم‌ها می شود.
این افراد از مدل موهای کوتاهی که بسیار مردانه هستند، باید خودداری کنند. زیرا موی بیش از حد کوتاه صورت آنها را گردتر نشان می‌دهد. پس حتی اگر قصد دارید مدل موی کوتاه داشته باشید، حداقل طول آن را کمی پایین‌تر از چانه در نظر بگیرید.
برای زیباتر جلوه دادن صورت و ایجاد تعادل در آن می‌توانید قسمت بالای موهای خود را کمی پف دار کنید تا حجم موها بیشتر شده و ناخودآگاه باعث شود که دیگران صورت شما را کمی کشیده ‌تر ببینند.

ممنوعه‌های صورت گرد

این افراد همیشه باید سعی کنند جلوی موهای خود را مدل بدهند‌. مدل موهایی که باعث می‌شود موی جلوی سر آن ها کاملاً صاف و یکدست باشد و به سرشان بچسبد، اصلاً مناسب نیست‌ همچنین مدل موی خیلی کوتاه و پسرانه و دم اسبی هم به این افراد توصیه نمی‌شود.

مدل مو مناسب صورت قلبی

مدل موی کوتاه چتری برای صورت قلبی بسیار مناسب است، زیرا بزرگی بیش از حد و پهنای بسیار زیاد پیشانی را از بین می‌برد. در نتیجه تعادل بسیار عالی به صورت می‌ بخشد.

ممنوعه‌ های صورت قلبی

مدل موهای کوتاه ساده پسرانه برای این صورت‌ها مناسب نیست، زیرا قسمت پیشانی بیش از حد پهن نشان داده می شود.

فرم صورت بیضی مستطیلی لوزی

مدل مو مناسب صورت ‌های لوزی

مدل کوتاهی مو متناسب صورت های لوزی برعکس صورت‌های مثلثی می‌توانند انواع مدل موها را روی صورت خود مخصوصاً مدل موهای کوتاه و ساده را استفاده کنند. صورت‌های لوزی باید موهای کوتاهشان به گونه‌ای باشند که در اطراف حالت لایه لایه داشته باشند.
مدل موی لوزی باید به گونه‌ای باشد که استخوان گونه‌ها را کمی باریک‌تر و فک و چانه را کمی بهتر نشان دهد. معمولا مدل موی چتری نیز برای این صورت‌ها مناسب است.

ممنوعه‌های صورت لوزی

صورت‌های لوزی نباید از مدل موهای بیش از حد شلوغ که باعث پهن‌تر نشان دادن صورت می‌شود، استفاده کنند.

مدل مو مناسب صورت الماسی

صورت الماسی باید مدل مویی داشته باشد که شبیه به مدل موهای متناسب با صورت لوزی است و معمولاً مدل موهایی که در قسمت بالای سر پرحجم‌تر هستند، باعث پهن‌تر نشان دادن دادن پیشانی خواهند شد.

ممنوعه ‌های صورت الماسی

صورت های الماسی شکل نباید از مدل موهایی استفاده کنند که استخوان گونه آنها را نشان می‌دهد. مدل موهایی که در اطراف مو بیش از حد کوتاه هستند، مثلا مدل موی آلمانی برای این صورت ها مناسب نیست.

مدل مو مناسب صورت بیضی

خانم‌هایی که صورت بیضی شکل دارند، خوشبختانه می ‌توانند از انواع مدل‌های کوتاهی و بلندی استفاده کنند. به شرط این که سعی کنند بیشتر نکات تناسبی صورت خود را به کار ببرند. مثلاً این خانم‌ها باید قسمت‌های نزدیک به چانه و اطراف گونه را موی خرد داشته باشند. با اینکار صورت آن ها از کشیدگی زیاد خارج می‌شود و پرتر نشان داده می شود.

ممنوعه‌های صورت بیضی

مدل موهایی مثل موی‌ مصری برای این خانم‌ها اصلا مناسب نیست، زیرا باعث کشیدگی زیاد از حد صورت میشود.

مدل مو مناسب صورت مستطیلی

از آن جا که این افراد صورت کشیده‌ای دارند، بهتر از بقیه می‌توانند از انواع مدل‌های موی کوتاه استفاده کنند. زیرا موی کوتاه باعث پهن ‌تر نشان دادن صورت می شود.
مدل موهای خیلی کوتاه پسرانه نیز می‌تواند برای این مدل صورت‌ها مناسب باشد که البته بسیاری از خانم ها از این مدل ها خوششان نمی‌آید.

ممنوعه‌های صورت مستطیلی

مدل موهای مصری اصلا برای این صورت‌ها مناسب نیست. زیرا باعث می‌شود که توجه افراد به سمت چانه آن ها جذب شود. در نتیجه دیگران احساس می‌کنند که صورت این افراد کشیده‌تر از حد طبیعی است. هر مدل مویی که مانند موی مصری باعث می‌شود طول موهای آن ها تا زیر چانه بیاید، برای این صورت‌ها ممنوع است.

مدل مو مناسب صورت مثلثی

این افراد باید تلاش کنند حتی در صورت بلندی و کوتاهی مو، موهایشان کاملاً پرحجم به نظر برسد. پرحجم بودن مو باعث می‌شود که قسمت پیشانی شما عریض‌تر به نظر برسد.
در نتیجه تناسب پهنای بالا و پایین صورت حفظ می‌شود. پس هر مدل کوتاهی مو متناسب صورت خود که استفاده می‌کنید، باید روی قسمت بالای سر تمرکز کنید و آن را پرپشت‌تر و حجیم درست کنید. مدل موهای شلوغ و سرخپوستی در انواع کوتاه و بلند برای این صورت مناسب است.

ممنوعه های صورت مثلثی

از مدل موهای کاملا یکدست و کوتاه جداً خودداری کنید. مدل موی این افراد باید به اندازه کافی شلوغ باشد. پس مدل موی ساده و صاف نمی‌تواند جلوه زیبایی را برای آن ها ایجاد کند.

کدام یکی از این مدل ها؛ مدل کوتاهی مو متناسب صورت شما است ؟

مقاله پیشنهادی : کراتینه مو چیست؟

اسامی مدل‌های کوتاهی مو زنانه و کاربردشان

انواع مدل کوتاهی مو

بسیاری از شما هنگامی که به سالن‌های آرایشی مراجعه کرده اید، مطمئنا نام های مختلفی از مدل موهای کوتاه را شنیده اید اما نمی‌دانید که دقیقا این موها چگونه هستند و تصویر واضحی از آن ها ندارید.
به همین دلیل در این قسمت لیستی از انواع مدل موهای کوتاه را به شما نشان می‌دهیم و آن ها را توضیح خواهیم داد:

مدل موی قارچی

مدل موی قارچی یک مدل موی فانتزی و بسیار پرطرفدار در بین انواع مدل موهای کوتاه است و برای افرادی که صورت کشیده دارند و مخصوصاً گردن آن ها بلند است بسیار مناسب است. زیرا باعث گردتر نشان داده شدن صورت می شود.
مدل موی قارچی به این گونه است که پشت موها به طور کامل کوتاه می‌شود؛ حتی بعضی از افراد با ماشین شانه بلند، پشت موها را کوتاه می‌کنند. سپس از جلوی سر تا میانه گوش، موها کاملا به صورت یکدست، شبیه به قارچ و به صورت چتری کوتاه می‌شوند.  در نتیجه بالای سر موها پر و پف دارتر نشان داده می‌شود و باعث می‌شود که صورت افراد ظاهری کودکانه پیدا کند و همچنین از کشیدگی زیاد آن جلوگیری کرده و صورت‌های بلند را متعادل نشان دهد.

قارچی حالت دار

مدل موی قارچی حالت دار برای همه انواع صورت‌ها بسیار زیبا جلوه می‌کند اما برای افرادی که صورت گرد دارند، بهتر است که در بین همه انواع مدل‌های قارچی، مدل موی قارچی حالت دار را انتخاب کنید تا کمی تعادل صورت شما افزایش پیدا کند.
منظور از کلمه حالت دار در این مدل کوتاهی این است که موهای شما صاف و یکدست روی سرتان قرار نمی‌گیرند؛ بلکه کمی مجعد و فر می‌شوند. در نتیجه صورتتان از حالت گردی زیاد خارج می‌شود. این مدل مو به شدت می‌تواند چهره را جوان تر نشان دهد.

مدل موی آلمانی

مدل موی آلمانی برای دخترانی مناسب است که بیش از حد به مدل موهای کوتاه و پسرانه علاقه دارند. در این مدل مو دور گردن و پشت سر، موها کامل کامل کوتاه می‌شوند اما در قسمت بالای سر موها را خرد می‌کنند. در نتیجه حجم موها در پشت سر و دور گردن بسیار کوتاه است.

مدل موی خرد

مدل موی خرد را که همه با آن ها آشنا هستید. این مدل موها باعث می شود که حجم موی شما پرتر نشان داده شود؛ مخصوصاً اگر موهای خرد کوتاه داشته باشید. در مدل موی خرد هر لایه‌ای که روی لایه زیری باشد، ارتفاع کم تری نسبت به لایه قبلی دارد و همین باعث حجیم‌تر نشان دادن موها خواهد شد.

مدل موی چتری

مدل مو چتری طرفداران بسیار زیادی در بین دختران دارد. انواع مدل موهای چتری در بین دختران رایج است و معمولاً به کسانی پیشنهاد می‌شود که موی صاف و لخت دارند. مدل موی چتری معمولا ارتفاع متفاوت دارند و چتری خیلی کوتاه که معمولاً بالای ابروهاست، چهره دختران را کمی پسرانه می کند.

انواع کوتاهی مو

مدل موی آناناسی

مدل موی آناناسی برای صورت‌های گرد بسیار مناسب است، زیرا گردی بیش از حد صورت را می‌گیرد و باعث می ‌شود که پیشانی پهن‌تر نشان داده شود. در نتیجه یکدستی صورت گرد را به هم می‌ریزد و چهره جذاب‌تری را ایجاد می‌کند.

مدل موی پیکسی

این مدل مو برای صورت‌های مستطیل و بیضی و کل صورت‌های کشیده بسیار مناسب است، زیرا ارتفاع آن را کمی متعادل‌تر نشان می دهد. پشت موی بلند موی پیکسی باعث جذابیت بسیار زیاد آن شده است. به همین دلیل است که آن را به افرادی با صورت‌های کشیده‌تر توصیه می‌کنیم. بسیاری از سلبریتی‌ها از این مدل موی کوتاه استفاده می‌کنند. مدل موی پیکسی برای کسانی مناسب است که دوست دارند موی آن ها کوتاه باشد اما در عین حال؛ حالت دخترانگی و زنانگی خودش را حفظ کند و لایه‌های آن و اندازه موهای مردانه کوتاه نشود.

مدل موی هندسی

مدل موی هندسی از سال ۲۰۱۶ رواج بسیار زیادی پیدا کرد. همانطور که از نامش پیداست، این مدل مو اشکال هندسی مختلف را در بر می‌گیرد. به طوری که می‌توانید موهای خود را به شکل های هندسی متفاوت در بیاورید. این موها زاویه‌های بسیار دقیقی دارند. به همین دلیل فردی که موی شما را کوتاه می‌کند، باید تبحر کاملاً کافی داشته باشد. زیرا هر گونه ناهماهنگی و اشتباه به شدت خودش را در چنین موهایی نشان خواهد داد. افرادی که این مدل را انتخاب می‌کنند، حتما باید موهای صافی داشته باشند یا همیشه موهای خود را صاف کنند. چون این مدل مو با موی مجعد و یا فر قطعاً هیچ حالتی از خود نشان نمی‌دهد. مدل موی هندسی برای افرادی مناسب است که اصلا از موهای شلخته مثل مدل موهای عجیب و غریب آفریقایی لذت نمی‌برند و دوست دارند نظم و شکل خاص در موهایشان مشاهده کنند.

مدل موی کروکات و آندرکات

این مدل مو دخترانه بسیار کوتاه است. به همین دلیل کم تر خانمی سعی می‌کند از آن استفاده کند اما افرادی که از مدل موهای بسیار کوتاه لذت می‌برند، و دوست دارند احساس سبکی بسیار زیادی داشته باشند و پوست سرشان نفس بکشد، می‌ توانند از این مدل مو استفاده کنند که بسیار خاص و متفاوت است. این موها هر چقدر رنگ موی روشن‌تری داشته باشند، جذاب‌تر به نظر می ‌رسند. در ضمن قسمت بالای سر ارتفاع موها بیشتر از قسمت پایین سر است.

انواع کوتاهی مو

مدل موی آبشاری

مدل موی آبشاری موها را لایه لایه می‌کند و بسیار حجیم نشان می‌دهد. کوتاهی و بلندی لایه‌ها باعث می‌شود که موهای شما صخیم‌تر و پر پشت ‌تر نشان داده شوند. این مدل مو بیش از حد کوتاه نمی‌شود و برای افرادی مناسب است که کوتاهی زیاد را دوست ندارد.

مدل موی کرنلی

در مدل موی کرنلی یک طرف موها کوتاه ‌تر و یک طرف موها بلندتر هستند و معمولاً افراد این مدل مو را به صورت فرق کج روی صورت خود قرار می ‌دهند. این مدل موی کوتاه بسیار دخترانه و پرطرفدار است و با موهای رنگ روشن و لخت عالی جلوه می‌کند.

مدل موی کپ

مدل موی کوپ، مدل مویی است که زاویه بندی در آن بسیار مهم و حائز اهمیت می ‌باشد. معمولاً باعث گردتر نشان دادن صورت می‌شود و برای صورت‌های کشیده مناسب‌تر است. این مدل مو در قسمت پشت سر حالت پف دار دارد.

مدل موی باب

مدل موی باب طرفداران بسیار زیادی دارد و برای کسانی مناسب است که از موی بسیار کوتاه وحشت دارند. این مو نه آنقدر بلند می ‌شود که شما را اذیت کند و نه آنقدر کوتاه است که از ظاهر آن خسته شوید. حتی می‌توانید میزان ارتفاع آن را متناسب با سلیقه ‌ای که دارید انتخاب کنید که معمولاً افراد حالت متوسط را ترجیح می‌دهند که نسبتا تا شانه ‌های افراد است. مدل موی باب تا حدودی یک مدل کلاسیک محسوب می‌شود. به همین دلیل مجبور نیستید که بیش از حد آن را مرتب کنید.

دکتر مهناز محمدی

دکتر مهناز محمدی از دانشگاه‌های برتر با مدارک تحصیلی برجسته فارغ‌التحصیل شده و به عنوان یک تخصص‌مند در زمینه جراحی بینی و تغییرات زیبایی چهره شناخته می‌شود. با بیش از ده سال سابقه در حوزه جراحی زیبایی، دکتر محمدی به انجام عمل‌های بینی با دقت و حرفه‌ای پرداخته و به خواسته‌های بیماران خود با احترام ویژه‌ای ادرار می‌نماید.

ارتباط با ما
آخرین مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *