دوره آموزش آرایش و پیرایش

دوره آموزشی آرایش و پیرایش یا همان دیپلم آرایشگری (آرایشگر و پیرایشگر زنانه) یک دوره جامع و عمومی از دوره آرایشگری می باشد که شامل کوتاهی پایه، شنیون های ساده و بدون ابزار، رنگ و مش کردن مو، گریم، اصلاح صورت و ابرو می باشد.

شایان ذکر است هنرجو پس از گذراندن این دوره با اصول کلی آرایشگری آشنا شده و برای کسب مهارت و تخصص بیشتر می تواند در دوره های تخصصی آموزش رنگ مو، آموزش گریم، آموزش شنیون مو، آموزش اصلاح و ابرو و آموزش کوتاهی مو شرکت نماید و به عنوان متخصص وارد بازار کسب و کار شود.

چرا آموزش آرایش و پیرایش در هنرسرا ؟!

اساتید با تجربه و مشغول در بازار کار ، امکان شهریه اقساطی ، معرفی به سازمان فنی و حرفه ای جهت کسب مدرک رسمی، پشتیبانی نامحدود از هنرجویان ، تشکیل کلاس بلافاصله پس از ثبت نام ، تشکیل کلاس در ایام تعطیل

لوازم و تجهیزات آرایش و پیرایش

ابزار و وسایل دوره آموزش کوتاهی مو شامل مواد فرم دهنده مو، فیکساتور، اسپری دو فاز، پیش بند یکبار مصرف، شامپو، نرم کننده مو، حوله یکبار مصرف، پیش بند ضد آب، تیغ ، قیچی معمولی، قیچی پیتاژ، برس گرد، کلیپس، شانه، آبپاش، موپران، سشوار دستی می باشد.

لوازم دوره آموزش آرایش و پیرایش

آموزشگاه آرایشگری هنرسرا پک تجهیزات را به طور رایگان در اختیار هنرجو قرار می دهد.

سرفصل های
دوره آموزش آرایش و پیرایش

  • آموزش گریم و میکاپ ساده
  • آموزش رنگ کردن مو
  • آموزش مش با کلاه
  • آموزش شنیون ساده و بدون ابزار
  • آموزش براشینگ مو
  • آموزش کوتاهی های پایه
  • آموزش اصلاح و ابرو

هزینه دوره آموزش آرایش و پیرایش

شهریه دوره عمومی:
3,100,000 تومان
شهریه دوره خصوصی:
5,800,000 تومان
دوره آموزش آرایش و پیرایش و بازار کار

یکی از مدارک اصلی در کسب جواز آرایشگری داشتن مدرک آرایش و پیرایش می باشد. گذراندن دوره آموزشی آرایش و پیرایش به سه گروه افراد پیشنهاد می شود.

دسته اول افرادی که بدنبال کسب جواز آرایشگری هستند و می خواهند سالن آرایشگری احداث نمایند، داشتن مدرک آرایشگر و پیرایشگر زنانه الزامی است.

دسته دوم افرادی که بدنبال کسب مهارت شخصی و عمومی برای خود هستند و می خواهند کارهای شخصی خود را در خانه خودشان انجام دهند و بدنبال تخصص حرفه ای نیستند.

دسته سوم افرادی که در انتخاب حرفه آرایشگری تردید دارند و نمی دانند در کدام حرفه علاقه و استعداد دارند به این دسته از افراد پیشنهاد می شود که با حرفه آرایش و پیرایش آموزش خود را شروع کنند و بعد از اتمام این دوره هنرجو علاقه و استعداد خود را کشف می کند و برا تکمیل تخصص و مهارت خود می تواند در یکی از دوره های تخصصی آموزش رنگ مو، شنیون مو، کوتاهی مو، اصلاح و ابرو و … شرکت نماید.

در هنرسرا چه میگذرد؟

اینکه در چه محیطی ، زیر نظر کدام مربی و با چه سابقه ای و تحت چه شرایطی آموزش ببینید تاثیر مستقیمی بر آموزش و آینده شغلی شما خواهد داشت.

هنرسرا یک محیط آکادمیک آموزشی است که تمامی دوره های آموزشی زیر نظر اساتید مجرب و شاغل در بازار کار برگزار می گردد. هنرجویان نیز پس از اتمام آموزش خود می توانند به هر میزان که مایل باشند مدل های آرایشی خود را در محل آموزشگاه حاضر کرده و زیر نظر آموزشگاه به تمرین بپردازند.

هنرسرا در کنار شماست تا با بالاترین کیفیت آموزشی ، شمارا برای ورود به بازار کار آماده نماید.

مراحل انجام آرایش

مراحل انجام آرایش چیست؟ آیا قبل از آرایش باید صورت خود را بشوریم؟ چگونه از کانتورینگ در آرایش استفاده کنیم؟ مراحل آرایش لب چگونه است ؟ آموزشگاه آرایشگری هنرسرا در

مطالعه مقاله»

آرایش چشم

آرایش چشم را از کجا شروع کنیم؟ آرایش چشم مناسب با رنگ چشم ها چگونه است ؟ تاثیر مدل چشم بر آرایش چشم چیست؟ مدل های مختلف خط چشم چیست

مطالعه مقاله»
سوالات متداول
دوره آموزش آرایش و پیرایش، در طی ۱۵ جلسه ۴ ساعته برگزار میشود. جلسات آموزشی نیز دو روز در هفته برگزار خواهند شد.

بله. به هنرجویان دوره آرایش صورت ، مدرک تخصصی فنی حرفه ای ترجمه شده و بین المللی اعطا خواهد شد.

بله . در کلاس های آموزش آرایش و پیرایش ، وسایل و ابزار موردنیاز، توسط آموزشگاه هنرسرا در اختیار هنرجویان محترم قرار داده می شود.

خیر. برای تاسیس آرایشگاه باید مدرک دوره آرایش و پیرایش را نیز دریافت کنید.

بله. به دلیل شرایط ویژه جامعه و شیوع ویروس کرونا، امکان آموزش این دوره به صورت مجازی از طریق برنامه اسکایپ نیز توسط هنرسرا برای هنرجویان فراهم شده است.

تفاوت دوره خصوصی و عمومی در تعداد شرکت کننده ها می باشد. کلاس های خصوصی دوره آموزش آرایش و پیرایش با یک تا سه نفر، و کلاس های عمومی برای سه تا پنج نفر تشکیل میشود.

بله. امکان شرکت برای هنرجویانی که ساکن شهرستان هستند نیز وجود دارد. همچنین ما خوابگاه های معتبر در تهران هنرجویان معرفی می کنیم که می توانند در این خوابگاه ها اقامتی راحت و امن داشته باشند تا دوره آن ها به پایان برسد.

اگر حداقل ۵% از مبحث آموزش گذشته باشد طبق قانون فنی حرفه ای مبلغ پرداخت شده ، عودت داده نمیشود.

هزینه شرکت در دوره آموزش آرایش و پیرایش در اواسط همین صفحه ذکر شده است.

بله. دوره آموزش آرایش و پیرایش در گذشته دیپلم آرایشگری نامیده می شد. این دوره شامل آموزش پنج رشته اصلی (رنگ مو ، شنیون مو ، کوتاهی مو، گریم و میکاپ و آموزش اصلاح ابرو) می باشد.

بله آموزشگاه هنرسرا کلاس های آموزشی را آخر هفته ها نیز برگزار می کند تا هنرجویان شاغل هم بتوانند در دوره های آموزشی شرکت کنند.

بله. هنرجویان با استعداد و برگزیده توسط آموزشگاه هنرسرا، جهت اشتغال به آرایشگاه ها معرفی می شوند.

بله. هنرجویان میتوانند شهریه شرکت در این دوره را طی سه قسط پرداخت کنند.

بله. هنرجویان از ۱۵ تا ۱۷ سال برای شرکت در این دوره به رضایت والدین نیاز دارند.